Aşığı eşi Güllü Akça Anlatıyor Şiiri - Y ...

Aşık Molla Mehmet Akça
139

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Aşık Molla Mehmet Akça Ulukışla köyünde bulunan arkadaşına gidip gele, gidip gele orada gördüğü arkadaşının bacısına aşık olmuş. derdini babasına açmış evlenmek istiyorum Feride’yi bana al demiş baba da onun isteğini yerine getirerek evlendirmiş.

Feride eve gelin geldiğinde eve bir bakar ki kermelerin üstünde yatak yorgan serili fakirlik diz boyu Burada yaşayamam ben diyerek kendi kendine karar vermiştir.

Kendi köyü gittiğinde ise ben onların evine gitmem orası kalabalık ve çok fakir diyerek gelmek istememiş , Aşık Bunu öğrenince Kırgıl köyünde ne kadar arkadaşı varsa Feride’yi almak için Ulu kışlaya giderler. Feride'nin kardeşleri ise kızı çardak kasabasına kaçırmışlardır

Böylelikle aşığın başı boş kalmış sonra Hacer diye birini almış kulakları biraz ağır duyarmış Feride'nin aşkına yangın olduğu için Hacer'e de karım dememiş daha çok Ankara'da gününü geçirmiş oralarda birçok sanatçıyla tanışmış şiir yazmış Trt Radyosunda türküler söylemiş Hacer de bu beni istemiyor diye gururuna yedirememiş evden ayrılmış , o da gittikten sonra Meliha diye birini almış Ondan bir çocuğu olmuş fakat ölmüş Aşık yine evde durmazmış destan yazar satarmış tabii böyle olunca O da aşığa yan çizmiş evi terk etmiş.

Tamamını Oku

Bu şiir ile ilgili 0 tane yorum bulunmakta