Anne Masal Anlat Şiiri - Meral Gümüş

Meral Gümüş
4

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Anne Masal Anlat

Dur örtme bu gece perdemi
Ay ışığı içeri girsin istiyorum;
Anne pencereyi de kapatma
Bu gece belki de son kez;
Soğuğu kanımda duymalıyım…

Yarın güneş doğacak mı,bilmiyorum! ! !

Anne nereye gidiyorsun?
Çocukluğumdan kalan bir masal anlat bana,
Ay ışığı yalancı gelmeye başladı ama;
Sen inanma…

Yarın güneş doğacak de kulağıma…

Meral Gümüş
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Aşık Külhanî
  Aşık Külhanî

  Çok beğendiğim, saf, duru ifadelerle dolu dizeler, hem duygusal, hem de coşku dolu geldi bana.Recep bey'in masalı da eklenince daha hoş olmuş.Saygılar+tam puan.

 • Recep Uslu
  Recep Uslu

  Bir Masal Daha-Düz yazı

  Bir varmış bir yokmuş,Allah’ın akıllı kulları çokmuş.Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, deve tellal iken pire berber iken ben babamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken, babam düştü beşikten, anam aldı maşayı, babam aldı meşeyi dolandırdılar bana dört bir köşeyi.
  Derken, sabah oldu erken..köşe yarıldı, ben bu yarıktan kaçtım dışarı.Az gittim uz gittim, dere tepe düz gittim, altı ay bir güz gittim birde ardıma baktım bir arpa boyu yol gitmişim.Çok yoruldum, dinlenmek için bir taşa oturdum,oturmamla uyuya kalmam bir oldu.Oturduğum taş, taş değil lahanaymış, girdiğim tarla lahana tarlası…lahana sarmış beni içine.
  Dandili dandili dastana
  Danalar girdi bostana
  Kov bostancı danayı
  Yemesin lahanayı.
  Sabah ola hayrola, tarla sahibi gelip lahanaları kesip doldurdu arabaya götürdü pazara.Benim içinde olduğum lahana görkemlimi görkemli, ağalara paşalara layık demeden yörenin zengin beyi aldı lahanayı geldi evine…hanımı der lahanayı yaprak yaprak açalım sarma yapalım, beyi der ortadan keselim çorba yapalım..mutfakta hanımların dediği olduğundan başlarlar lahanayı yaprak yaprak açmaya, ben çıkıyorum ortaya.Bu zenginin yanında bekar (hizmetkar) olarak çalışmaya başlıyorum.
  Bir gün evin horozunun sırtında yara oldu.Bana badem yağı sürersen iyileşir dediler, bende sürdüm.Horozun sırtında badem ağacı çıktı.Ağaç büyüyünce meyvelerini toplamak için çocuklar taşladı.Orası oldu badem tarlası.Düşündüm taşındım bu tarlaya alaca karpuz ekmeye karar verdim.Öyle büyük karpuzlar oldu ki..bir gün karpuz kesmeye giderken baltayı ve satırı aldım karpuzun başına gittim..satırı vurdum, karpuzun içinde kaldı, baltayı vurdum karpuzun içinde kaldı..başımı sokacak kadar bir delik açıldı. İçine başımı soktum başımda karpuzun içinde kaldı.Başladım bağırıp yardım istemeye…oradan fincancı katırları geçiyormuş..benim sesimden katırlar ürkmüş, üstlerindeki fincanları kırmışlar.Beni buldu fincancılar yer misin yemez misin başladılar dövmeye…kendimi kurtarmak için ağaçtan aşağıya atladım…küt..
  -Oğlum ne oldu?
  -Karyoladan düştüm anne…

  Anlatan : Ferit Galiç
  Derleyen :Recep Uslu

  Recep Uslu

  Şiirinizi çok beğendimde annenizin yerine ben masal anlattım.

 • Alaaddin Uygun
  Alaaddin Uygun

  harikaaaa,,kutlarımmmm

 • Münevver Erilmez
  Münevver Erilmez

  Çok güzel...Tüm yarınlarınızda güneş doğsun...Selamlar

 • Nur Bellek
  Nur Bellek

  Kaybolan yaşama sevincine çağrı.
  Güzeldi, tebrikler.

 • Metin Ergün
  Metin Ergün

  bence mükemmel bi şiir olmus öncelikle verdğin emek için teşekkürler MERAL umarım bizi şiirsiz bırakmazsın. yolunda ilerleyeceğine gönülden inanıyorum ve destek veriyorum.. ileride büyük bi şair olursan imza gününde ilk sırada olacağım. bizi unutmaz kitabını imzalarsan sewinirim:))))))

 • Turhan Toy
  Turhan Toy

  kalanların ardından giderken
  Turhan Toy

TÜM YORUMLAR (7)