Anne çocuk sevgisi Daim sürsün övgüsü

Hasan Sancak
2534

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Anne çocuk sevgisi Daim sürsün övgüsü

Yaratıklardan farklı
Bir canlı hüküm sürer
Anne baba çocuğu
Onlar murada erer
Anne çocuk sevgisi
Daim sürsün övgüsü
İhmal eden olursa
Sarar ruhu endişe
Önceden girişmeli
Eğitimle bu işe
Anne çocuk sevgisi
Daim sürsün övgüsü
Ailenin huzuru
Mutluluk ve garanti
Çocuk varlığımızdır
Kurmalıyız saati
Anne çocuk sevgisi
Daim sürsün övgüsü
Evlerde bulunmazsa
Kimsesiz ve tenhadır
Tadı yok üzüntü çok
Bizim için vahadır
Anne çocuk sevgisi
Daim sürsün övgüsü
Hepsi lezzet huzurdur
Evlerdeki neşemiz
Gülücükler esenlik
Bal ile menekşemiz
Anne çocuk sevgisi
Daim sürsün övgüsü
Doğar büyür gelişip
Uyur yerler gezerler
Evle sokak arası
Denizlerde yüzerler
Anne çocuk sevgisi
Daim sürsün övgüsü
Gülmesi ağlaması
Gerçek önemli şeydir
Kararda tutulursa
Bizim için bir neydir
Anne çocuk sevgisi
Daim sürsün övgüsü
Eğitilmeli çocuk
Karakteri olmalı
Allah vatan sevgisi
Yüreğine dolmalı
Anne çocuk sevgisi
Daim sürsün övgüsü
Yediden yetmişe dek
Verin hepsine değer
Sevgimiz eksik ise
Hayatına kahreder
Anne çocuk sevgisi
Daim sürsün övgüsü
Sabır göstermeliyiz
Özenle dokumalı
Küçükken teşhis koyup
Ruhunu okumalı
Anne çocuk sevgisi
Daim sürsün övgüsü
Sağlam sıhhatli nesil
Bizim geleceğimiz
İlim ilgi vermezsek
Boş olur emeğimiz
Anne çocuk sevgisi
Daim sürsün övgüsü
Aile okul toplum
Önemli sacayağı
Hasan der eksik olsa
Kopar hepsinin bağı
Anne çocuk sevgisi
Daim sürsün övgüsü

Hasan Sancak
Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


BENİM ANNEM MELEKTİ ŞİİR KİTABIM ANKARA YENİMAHALLE’DE GÜNDÜZ YAYINLARINDAN ÇIKMIŞTIR. ANTOLOJİ COM’ DA ONLİNE OLARAK SATIŞI YAPILMAKTADIR. LÜTFEN YORUMLARINIZLA GÖRÜŞ BELİRTİNİZ.

GOOGLE’DEN HASAN SANCAK YAZARAK, YA DA LİNKTEN DİĞER ŞİİR KİTAPLARIMI VE REKLÂM SENARYOLARIMI OKUYABİLİRSİNİZ! ..
ONLAR ANALARIMIZ! ..
ÖĞRETMENİN EN GÜZEL ANNE ŞİİRLERİ! ..


Saygıdeğer Okuyucu,

Orta Karadeniz Bölgesinin en şirin ilçelerinden biri olan, yeşille mavinin kucaklaştığı turistik Samsun’un Alaçam ilçesinden en derin saygı ve sevgilerimi sunarım.
Antoloji Com’ da açmış olduğum kişisel sayfama hoş geldiniz. Adım ve Soyadım Hasan Sancak’tır. Alaçamlı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteciyim. Aslen Trabzonluyum. Köprübaşı ilçesindenim.24 senedir basının içindeyim.51 yaşındayım. Nagehan isminde bir kızım, Alp Cihan ve Boğaç Han isminde de iki tane erkek çocuk sahibiyim. O' dur, Onlar Analarımız, Benim Annem Melekti isimli üç tane şiir kitabım vardır. Bu kitaplarımla birlikte basıma hazır 40 tane şiir kitabım ve 4000 taneden fazla şiirim okuyucularla buluşmayı beklemektedir. 20 tanesi notere onaylatılan 400 tane televizyon reklam senaryom bulunmaktadır.3.şiir kitabım BENİM ANNEM MELEKTİ Ankara Yenimahalle’de Gündüz Yayınlarından çıkmıştır.Antoloji Com’ da da şiir kitabımın satışı yapılmaktadır. İlçelerden sesimizi duyuramamaktayız.Bize bu imkanı veren Antoloji Com Yetkililerine teşekkür ediyorum.Kendi özel sitelerinize de Antoloji Com’ un yazısını koyarsanız siteye girenler oraya tıklar.Kişisel sayfama giren,şiirlerimi okuyan,görüş bildiren herkese teşekkür eder,saygı ve sevgilerimi sunarım.

Kıymetli Okuyucu,

ONLAR ANALARIMIZ! ..
ÖĞRETMENİN EN GÜZEL ANNE ŞİİRLERİ! ..


Bu şiir kitabımı 2003 yılında çıkardım.Şu anda bu şiirlerim 90 tanedir.Bunun 12 tanesi 2005 yılından sonra annem için kaleme alınmıştır. Bunları BENİM ANNEM MELEKTİ şiir kitabıma koyacağım.ONLAR ANALARIMIZ şiir kitabımda ise 78 tane şiirim bulunmaktadır.Şiirleri günün önemine göre bana ayrılan sayfama koymam okuyucularımızın ilgisini çekmektedir.Anneler sadece bir gün değil,365 gün hatırlanmalıdır. Annelerle ilgili 3 tane şiir kitabım bulunmaktadır.2005 yılında çıkarmış olduğum BENİM ANNEM MELEKTİ şiir kitabım ve bir de ANNEYİ BEYİTLER SÖYLER isminde annelerin mana ve önemini anlatan başka bir şiir kitabım bulunmaktadır. Bu, sadece beyitlerden oluşmaktadır. BENİM ANNEM MELEKTİ şiirlerini şu andaki Antoloji Com’ da okuyabilirsiniz.Böylece kendi sayfama 220 taneye yakın anne şiiri koymuş oluyorum.Yazmış olduğum bu şiir kitaplarım ile annelere verilen değeri ortaya koymak istedim.Benim aklımda,beynimin iki yarısında şunlar bulunmaktadır.Birincisi 7’Lİ—8’Lİ-11’Lİ-14’LÜ-16’LI HECE ÖLÇÜSÜYLE şiir yazmaktır. Beynimin diğer yarısında ise alternatif televizyon reklam senaryo yazarlığı bulunmaktadır. Bir gün gelir de reklam senaryolarımdan birisi televizyonda oynanırsa, bütün kitaplarımı toplu hâlde çıkartacağım.

Bu şiir kitabımı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün Annesi Zübeyde ve eşi Latife Hanım, canımdan çok sevdiğim merhume-biricik annem Emine Sancak,bir yastığa baş koyduğum eşim Gülten Sancak; Kurtuluş Savaşı’nda şehit ve gazi olan bütün analarımız; Cennet Vatan Türkiye’miz için emek veren,çaba gösteren,taş üstüne taş koyan,yurdumuzun kurtulması ve kalkınması için canını vermekten çekinmeyen; ismi duyulan ya da ismi bilinmeyen bütün Türk Analarına ithaftır.Ölenlere Yüce Allah’tan rahmet,geride kalanlarına da sabırlar diliyorum.Ölenlerimizin ruhları Şad,mekânları Cennet olsun.
Mutlu olun. Sağlıkla kalın.
Saygılarımla.
Not:Kitabıma destek olacaklar, bana mail yoluyla ulaşabilirler.

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!