Ali Akbey Şiirleri - Şair Ali Akbey

0

TAKİPÇİ

Ali Akbey

Üzülüyorum ister istemez..
Kuşlar buralardan göçtüğü zaman..
Gidişin ağlatıyor..
Gelişini özlüyorum...
Kollarını bana açtığın zaman...

Devamını Oku
Ali Akbey

Varsın bölünsün günler üç yüz altmış beşe...
Olur mu öyle hiç, sen beni yalnız bir gün hatırla...
14 şubat diyorlar alınan bir parfüm şişe...
Yanımda olda kafi adımı yazsan bile yeter tek bir satırla...

Devamını Oku
Ali Akbey

Herkes birbirinin aynı..
halin tavrın yok hiç kimsede...
bir tek sen farklısın...
bir tek sen olduğun gibi..
bir tek sen riyasız
bir tek sen yalansız..

Devamını Oku
Ali Akbey

Bu kadar zaman sonra, yüzünü asma bari....
Sayende eşimi dostumu çok iyi tanıdım...
Esamemi anmıyorsan selamını kesme bari..
Çok Kalacak değilim geçiyorken Uğradım..

Dertlenme tasalanma

Devamını Oku
Ali Akbey

zerre kadar sevgimden olmasın kuşkun..
hangi kefeye koysam, terazisi yok aşkın

Devamını Oku
Ali Akbey

Yok ki tadı tuzu, hiç bir yemeğin, ellerin dokunmayınca...yok ki bir anlamı hiç, işten eve dönmenin, kapıyı sen açmayınca...soldu gitti, susuz kaldı evdeki tüm çiçekler..tıpkı benim gibi, sanki benim gibi sensizlikten ölecekler..bu kadar mı kırıldın bana, bu kadar mı çok..hadi dön gel, hadi ne olur! hiç mi hatrım yok...ne kadar da boş bu ev, ne kadar da çekilmez..bu yalnızlık, bu dört duvar, yüreğimi boğuyor..yatağım buz gibi, bıraktığın sıcaklık günbe gün soğuyor..haklısın ne desen, haklısın biliyorum.sol yanımda bir boşluk bir boşluğa yürüyorum..beni böyle mahçup böyle sensiz bırakma..ben kırdım ya seni, hani kırıldın ya, sende benim gibi yapma..yüzünü dönme yüzümden, düşme yüreğime gözümden..yok ki tadı tuzu, sorsalar neyin var neyin? , yok ki bir anlamı hiç, yok ki sensiz hiç bir şeyim..

Devamını Oku
Ali Akbey

Hep mi kalbimiz kırılacak bizim..hep mi yaralarımız kanayacak..hiç mi geçmeyecek acısı..hiç mi dinmeyecek sancısı...hep mi iyi biri olarak kalacağız böyle, hep mi yüzümüze aynı bahane..hep mi iyi birileri kaybedecek söyle...hep mi aynı virane..hep mi yıkılır düşleri insanın, hep mi kırar birileri, hep mi kanatır..hep mi aynı; bu manzara .. hep mi bırakıp gider sevgili, ne olur geçme zaman, ne olur dur! ..hep mi yanlış vakit ... hep mi kal demek için çok geç olur...hep mi kalbimiz kırılacak bizim..hep mi yaralarımız kanayacak..hep mi canımız acıyacak.varlığın da yokluğundan farksız..hiç yok mu bize aşk, yokmu hiç ızdırapsız..

Devamını Oku
Ali Akbey

Bu şehri seviyorum sen koktuğu için..kaldırımlarında yürüyorum her taşına sen bastığın için..bilmemki şimdi neresindesin..sanki kalbini dolaşıyorum bu şehrin..sanki kalbimdesin...

Devamını Oku