Aklıma Dahi Gelmeyeceksin Şiiri - Emre S ...

Emre Seher
87

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Aklıma Dahi Gelmeyeceksin

Akşam işten çıktım kulaklığı takıp en sevdiğim müziklerden bitanesini açıp yolda yürümeye başladım. Sonra bi sigara yakayım lan dedim kendi kendime birden bi efkar bastı. Cebimden paketimi çıkartıp tam sigara alacaktım ki bi dal sigara kaldığını gördüm. Eve giden yolumu değiştirip markete doğru yöneldim. Gittim ve marketçi dayıya bi pakaet sigara verirmisin abi dedim. Ve sigarayı alıp çıkarken delikanlı bu ne hal dedi. Ne varmış halimde dayı demeden uykusuzsun heralde dedi. Yok be dayı ne uykusuzu işten çıktım eve gidiyorum dedim. Cebinde bi paket sigara var neden onu içmiyorsunda yeni paketi açıp ordan aldın dedi.
İki dal sigara var be dayı dedim. Biz ayrıldık bari onlar ayrılmasın deyip saçma bi cümle kurup adam söyledim. Anlamış olacak ki? Ufaktan bi tebessüm etti. Delikanlı dedi gençsin,tipine bakılırsa yakışıklı bi çocuksun dedi. Adama ters ters bakıp dayıcım sen bi doktara git be dedim. Ben ve yakışıklılık birbirimize çok uzağız be dayı dedim,sonra Allah’a çok şükür bu halimize dedim. Ayak üstü 10 dk muhabbet ettik adamla dedikleri gerçekten doğrumuydu o kadar çökmüşmüydüm senden sonra. Sonra yolumu eve doğru yöneltim yolda giderken karşımdan gelen iki kızın bakışları dikkatimi çekti kafamı eğip hiç bakmadan adımlarımı hızlandırdım eve gelir gelmez ilk işim aynaya bakmak oldu. Bi karış sakalın arkasında o yüzüme baktım. Ve gözlerimin çöktüğü apa açık ortadaydı. Her gece geç saatlere kadar oturup seni düşünmekten olsa gerek. Neyse diyerek bi sakal traşı oldum bi nebzede yüzüm açılmıştı. Yaşlı dayının söyledikleri kafama takılmıştı. ‘’Bu yalan dünyada kimse senden daha değerli değildir delikanlı’’ demişti. O sözleri düşündükçe ve yahut aklıma geldikçe senin bende değerin olmadığını anladım. Ve artık somurtgan biri olmak yerine bu yalan dünyadaki her zorluğa,her acıya her yeni güne gülümseyerek uyanıyorum.
Elbette ki canımız yakan bir çok şeyler yaşıyoruz.
Mesela geçen aylardaki ‘’ Soma’’ faciası. Hepimizi en derinden üzmüştü.
Sonra ne oldu?
Şırnakta bu benzer bi olay yaşandı. Hiç birine kayıtsız kalmadık tabi ettiğimiz dular Allah katında kabul olur diyerek bi acıyı daha geride bıraktık. Unuttuk mu peki bunları?
Tabikide hayır.
Ama ben seni unuttum.
Somada yaşananları unutmam ama.
Bundan sonra sen aklıma dahi gelmiceksin

Emre Seher
Kayıt Tarihi : 18.12.2016 17:27:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Emre Seher