AIDS hastalığı belâ Bizi bitirir hâlâ

Hasan Sancak
2534

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

AIDS hastalığı belâ Bizi bitirir hâlâ

Kötü bir hastalık var
Tanımaz suçlu suçsuz
Trilyon harcanmakta
Canları yapar güçsüz
AIDS hastalığı belâ
Bizi bitirir hâlâ
Bozar tabiî denge
Kanserden daha beter
Dünyamızdan kaybolsun
Allah'ım verme yeter
AIDS hastalığı belâ
Bizi bitirir hâlâ
Hastalık hissedilse
İş işten geçmiş olur
Bir seneden daha az
Ölüm o şahsı bulur
AIDS hastalığı belâ
Bizi bitirir hâlâ
Türkücüler şarkıcı
Aktörler ve aktris
Erkek kadın dinlemez
Kaybolur insanda his
AIDS hastalığı belâ
Bizi bitirir hâlâ
Hangi devleti saysam
Çok hızlı yayılıyor
Kimler yakalanırsa
Korkudan bayılıyor
AIDS hastalığı belâ
Bizi bitirir hâlâ
Haydi el ele verin
Engelleyin birlikte
Bileyin bıçakları
Ne var ise dirlikte
AIDS hastalığı belâ
Bizi bitirir hâlâ
Sahip çıkın gençliğe
Kaç içki ve esrardan
Aileyi ayırır
Anne baba ve yârdan
AIDS hastalığı belâ
Bizi bitirir hâlâ
Bar pavyon diskotekler
Aman dikkat çok dikkat
Oralara çekelim
Topluca kalın bir hat
AIDS hastalığı belâ
Bizi bitirir hâlâ
Anne baba dedeler
Gençlerle çocuklara
Devamlı sahip çıkın
Canım kuzucuklara
AIDS hastalığı belâ
Bizi bitirir hâlâ
Kurtuluşun tek yolu
Sapıklığı önlemek
Bütün büyük sözleri
Güzellikle dinlemek
AIDS hastalığı belâ
Bizi bitirir hâlâ
Fazilet ve iffeti
Temel alan bir millet
Bilinsin çağa gider
Ortadan kalkar illet
AIDS hastalığı belâ
Bizi bitirir hâlâ
Asrın en tehlikeli
Canavarı kol gezer
Hasan uyarır canı
Bu mısraları dizer
AIDS hastalığı belâ
Bizi bitirir hâlâ

Hasan Sancak
Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


BENİM ANNEM MELEKTİ ŞİİR KİTABIM ANKARA YENİMAHALLE’DE GÜNDÜZ YAYINLARINDAN ÇIKMIŞTIR. ANTOLOJİ COM’ DA ONLİNE OLARAK SATIŞI YAPILMAKTADIR. LÜTFEN YORUMLARINIZLA GÖRÜŞ BELİRTİNİZ.

GOOGLE’DEN HASAN SANCAK YAZARAK, YA DA LİNKTEN DİĞER ŞİİR KİTAPLARIMI VE REKLÂM SENARYOLARIMI OKUYABİLİRSİNİZ! ..
AHTAPOT
ÖĞRETMENİN İÇKİ-SİGARA-TRAFİK-UYUŞTURUCU ŞİİRLERİ
..
Saygıdeğer Okuyucu,

Orta Karadeniz Bölgesinin en şirin ilçelerinden biri olan, yeşille mavinin kucaklaştığı turistik Samsun’un Alaçam ilçesinden en derin saygı ve sevgilerimi sunarım.
Antoloji Com’ da açmış olduğum kişisel sayfama hoş geldiniz. Adım ve Soyadım Hasan Sancak’tır. Alaçamlı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteciyim. Aslen Trabzonluyum. Köprübaşı ilçesindenim.24 senedir basının içindeyim.51 yaşındayım. Nagehan isminde bir kızım, Alp Cihan ve Boğaç Han isminde de iki tane erkek çocuk sahibiyim. O' dur, Onlar Analarımız, Benim Annem Melekti isimli üç tane şiir kitabım vardır. Bu kitaplarımla birlikte basıma hazır 40 tane şiir kitabım ve 4000 taneden fazla şiirim okuyucularla buluşmayı beklemektedir. 20 tanesi notere onaylatılan 400 tane televizyon reklam senaryom bulunmaktadır.3.şiir kitabım BENİM ANNEM MELEKTİ Ankara Yenimahalle’de Gündüz Yayınlarından çıkmıştır.Antoloji Com’ da da şiir kitabımın satışı yapılmaktadır. İlçelerden sesimizi duyuramamaktayız.Bize bu imkanı veren Antoloji Com Yetkililerine teşekkür ediyorum.Kendi özel sitelerinize de Antoloji Com’ un yazısını koyarsanız siteye girenler oraya tıklar.Kişisel sayfama giren,şiirlerimi okuyan,görüş bildiren herkese teşekkür eder,saygı ve sevgilerimi sunarım.

Kıymetli Okuyucu,

AHTAPOT
ÖĞRETMENİN İÇKİ-SİGARA-TRAFİK-UYUŞTURUCU ŞİİRLERİ

Kitabımda 118 tane şiirim bulunmaktadır.Bu şiirlerimin özellikle gençler tarafından iyi okunmasını istiyorum.İnsan vücudunu tahrip eden zararlı alışkanlıklardan bir an önce vazgeçmelerini diliyorum.

Devlet gençleri alkol düşkünlüğünden,uyuşturucu maddelerden, suçluluk,kumar ve benzeri alışkanlıklardan, cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır.
Anayasa Madde 58

ÇOCUKLARIMIZIN-ÖĞRENCİLERİMİZİN-GENÇLERİMİZİN ÖLMEMESİ İÇİN SESİMİZE SES VERİN...AHTAPOT’U ÖLDÜRÜN= UYUŞTURUCUYU YOK EDİN! ..KAMUOYU-TV-RADYO-GAZETE BÜTÜN BASINIMIZI GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ.

Cennet vatan Türkiye’mizde bir terör devam ederken, buna paralel olarak ondan beslenen başka bir terör tarafından daha yok edilmek isteniyoruz. Bu terör de 70 Milyon insanımızı ve özellikle de gençlerimizi hedef almıştır. Ailelere,anne ve babalara bu konuda büyük görev ve sorumluluk düşmektedir.
Çocuklarımıza,gençlerimize,kızlarımıza önem verip,ilgi göstererek,hainlerin ve düşmanların emellerine alet olmamaları için gerekli önlemleri almalıyız. Hâlen Türkiye’nin gündeminde yer tutan en önemli mesele “Uyuşturucu Terörü” dür. Vatanımızda bunu teşvik edenler ihanet içindedirler. İnsan için en değerli, kutsal olan şey “Yaşama Hakkı”dır.
Kötü niyetli kişiler, her alanda olduğu gibi çocuklarımızı, gençlerimizi ve kızlarımızı tuzağa düşürmek için var güçleriyle çalışmaktadırlar. Bütün bunları sona erdirmek,kökünü kazımak için onu oluşturan,besleyen,güçlendiren kaynakları öğrenip kurutacak tedbirler vakit geçirilmeden alınmalıdır.
Yediden yetmişe insanlarımız arasında sigara,bira,içki... gazetelere verilen çarşaf çarşaf reklamlarla özendirilmekte,adeta içilmesi için teşvik edilmektedir. Bataklığın kurutulması uyuşturucusuz, içkisiz,sigarasız nesillerin yetişmesi için toplumumuzda bir seferberlik başlatılması gerekmektedir. Batıyı uyuşturucu ağı ile donatan şer güçler gözünü Türkiye’mize dikmişlerdir. Özellikle gençlerimiz hedef seçilmiştir.
Gençlik bir milletin ümidi,güveni ve geleceğidir. Gençliğini maddi ve manevi olarak koruyamayan devletler varlığını devam ettiremezler. Bu itibarla yarınlarda hayatını devam ettirmek isteyen her millet güçlü,sağlıklı,kültürlü bir gençlik yetiştirmek mecburiyetindedir.


İçilen her zararlı madde uçuruma giden yolda atılan bir adımdır. Başarıya ulaşmak kendi elimizdedir. Her milletin bu illetlere karşı savaş açma zamanı geldi ve geçmektedir. Vatanını,bayrağını,milletini seven,kendisini halkına karşı sorumlu hisseden kişilerin bu dava için el birliği yapması gerekir.
“Uyuşturucu Terörü” nü önlemenin ilk şartı onu oluşturan kültürü yok etmektir. Bunun en kesin yolu ise. onlara hizmet eden kaynaklara fırsat vermemek,milli kültürü güçlendirmek,yıkıcı ve bölücü fikirleri önlemektir. Bu “Okul-Aile Toplum”umuzun birlik ve beraberlikleriyle engellenir. Gençler gazete, televizyon, radyo, bilgisayar, İnternet ile sürekli uyarılarak zararlı alışkanlıklara karşı uyanık olmaları sağlanmalıdır.
Sigara,içki,kumar ve benzeri kötü alışkanlıklara karşı mücadele daha da güçlü olarak sürdürülmelidir. Hepsini üreten bataklıklar vakit geçmeden kurutulmalıdır. Çirkin ve zararlı davranışlarla uğraşacak kadar kuvvete sahip olmayan toplumlar onun içinde yok olmaya mahkûmdurlar.

AHTAPOT ŞİİR KİTABIM
Cennet Vatan Türkiye’mizde “Uyuşturucu Terörü” ile mücadele verirken ölen ya da yaralananlara ithaftır.Ölenlere Yüce Allah’tan rahmet,geride kalanlarına da sabırlar diliyorum.Ölenlerimizin ruhları Şad,mekânları Cennet olsun.
Mutlu olun. Sağlıkla kalın.
Saygılarımla.
Not:Kitabıma destek olacaklar, bana mail yoluyla ulaşabilirler.

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Ercan Kurt
  Ercan Kurt

  Hocam;

  şiir yönünü geçtim,

  tespitler muazzam...
  .
  Saygılar...
  .
  Vesselam

TÜM YORUMLAR (1)