Adressiz Mektuplar 33 - Kertenkele

Recep Akıl
709

ŞİİR


5

TAKİPÇİ

Adressiz Mektuplar 33 - Kertenkele

ADRESSİZ MEKTUPLAR 33 -> KERTENKELE

Evini yeniden dekore ettirmek isteyen bir Japon bunun için bir duvarı yıkar. Japon evlerinde genellikle iki tahta duvar arasında çukur bir boşluk bulunur. Duvarı yıkarken, işte bu boşlukta ayağına çivi battığı için kımıldayamaz hale gelmiş bir kertenkelenin olduğunu görür.

Adam kertenkelenin bu çaresiz hali karşısında üzüntüye kapılır, kendisini kötü hisseder ve duruma hiç müdahale etmeden kertenkeleyi incelemeye başlar.


Muhtemelen bu çivi 10 yıl önce, ev yapılırken çakılmıştır. Peki, nasıl olmuş da kertenkele bu pozisyonda hiç kıpırdamadan 10 yıl boyunca yaşamayı başarmıştır? Karanlık bir duvar boşluğunda hiç kıpırdamadan 10 yıl boyunca yaşamak eşyanın tabiatına aykırıdır.

O bunu düşünedursun nereden çıktığını fark edemediği başka bir kertenkele ağzında getirdiği bir yiyecekle ayağı çivilenmiş bir vaziyette hareketsiz duran diğerini besler. Gördüğü bu manzara çok etkileyicidir. Bu nasıl bir sevgidir böyle, bu nasıl bir vefadır?

Alıntı Kısa Hikâye
____________________/

Kıssadan Hisse: Bu sadece bir örnek. Tabiatta buna benzer pek çok örneğe rastlamak mümkün. Yaratılmış her canlı Cenab-ı Hakk’ın onlara verdiği pek çok duygu ile yaratılmıştır. İnsanlardan farklı olarak hayvanlar fıtratlarındaki bu özellikleri hiç hesapsız kullanırlarken insan bir takım hesaplar içinde hareket eder. 17.02. 2021 Recep Akıl

Recep Akıl
Kayıt Tarihi : 24.1.2021 03:33:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
  • Adnan Genç
    Adnan Genç

  • Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (1)