Adi olmayana Şiiri - Zeynep Beşen

Zeynep Beşen
959

ŞİİR


22

TAKİPÇİ

Adi olmayana

Bilemiyorum başak burcu ruhsal olarak huzursuz bir karekter ve ben  ise ruhsal olarak  altin çağımı yaşıyorum sanki .. kafamin içi buz gibi  .. net  dupduru  ..bir kararsızlık yok içinde ne istemediğini de biliyor ne istediğine de .. çevre ve yaşam  kosullari  yaşadıklarımız değişikliğe neden ola bilir .diye düşünüyorum..acikcasi insan bir değişen öğrenen yani .. burclarin etkisini taşların etkisini renklerin sözlerin etkisini red etmiyorum lakin onlara da ya da onların dediklerine iman etmemeyi seçiyorum  . Ben kendi kesfindeyim basķasinjn yol tarifiyle ancak onun dilediği yere yürüye bilirim .. bide bilinmezlikten ya da red edilmekten  terk edilmekten utanmaktak ayiplanmaktan yargılamaktan korkmuyorum  ..ve strese koymuyorum kendimi .. ve bunda şu söz bayağı etkili oldu değişik algılar açtı bende .. insanların cehennemde yaşama hakkına saygı duy .. Bu sözü ilk okudugum da hep cehennemî negatif olarak algıliyordum  lakin bayagidir  şunu fark ettim.. bana cehenem gibi gelen bir şey karşı taraf için pek âlâ cennet ola bilir ki oluyordurda  ..ve kendimi ifade edemeyeceksem niye varım? Niye varsın düşüncesini de az düşünmedim de değil.. başkalarının hayatindan seçimlerim den bana ne kime ne hatta .. sana göre aileme göre yanlış yaşıyor ola bilirim bu tamamen sizin  yargılarınız ve doğrularınız sonucu oluşan bir hal .. bunu fark ettim .. aynisi benim içind e geçerli.. kişisel yargılarımiz sonucunda yanarız strese gireriz .. insanlari yargilamamayi öğreniyorum dahası gayret ediyorum .. ve bu kafa rahatlığını seviyorum  .. dünya insanın kişisel gelişim alanıdır sözünü seven biri olarak .. ben ölünce yanım da ne gelecekse o yol üzerinde yaşamaya gayret ediyorum  ..baskalarinin ne düşündüğü çok umrumda değil.. çünkü ölüm ile her an tanış ola bilecek varlıklarız şakası yok kendilerinin ve geri dönüşü telafisi yok başkasının aklıyla yürünmeyeck bir yol burası (hayat) sonucu ne olursa olsun .isteyen ayiplasin isteyen yargilasin  onlar kendi algıları yargilari doğrusunda kitlenmisliklerini n sonucu yayıyorlar  .. bende öyleyimdir.. kısaca insan değişendir  .. olasılıklar alemidir  .. ben şuyum diyemiyorum çünkü beş saniye de değişe biliyor bütün işler.. ve buna uzaktan bakınca hayat harbi komik..yaraticinin mizah anlayışı iyi bizce  ..

Eğer bir kişi acı çekiyorsa ,efkârliysa, tadı yoksa ,gönül terazisinin ayarı kaçmışsa ya ahmakligindan dir ya da beceriksizliginden (ahmet yuksel

Hayat seni güldürmuyorsa  Espriyi anlamadın demektir  anton çehov   ..

Seviyorum  ..ve katılıyorum bu söze  insan ne bileyim seçtiği yolun sonunu görür ..ya da toprağa ne ekerse onun meyvesini toplar .. ben bunu ekmedim demenin  yâda ben yolu seçmedim demenin ne alemi var . yaşa gitsin kabul et gitsin niye keşke diyelim niye pişmanlık duyalim  .. ağaç değiliz değiştire biliriz .. niye negatif bir sonuca kendimizi kitleyelim ..bu da bir secim yine .. herkesin hayatı kendine.. karişmamaya gayret ediyorum ..hayatim da keşke diyen ya da pişmanlık duyan biri değilim çünkü ıçimden geldiği gibi yaşamayi seçtim  ..içlerinden geçirdikleri kafalarında kurdukları gibi değil.. Bu beni sevilmeyen biri yapacaksa sevilmek begenilmek dert değil.. dert etmiyorum.. çünkü ölüm gerçeği öteki taraf olayı insanı harbiden sarsıyor heyecanlandırıyor.. diye bilirim sadece ..kısaca mutluyum. Ve kendi içinde huzura sahibim kendi içim de kendime çatışma da değilim ,iletişim halindeyim onunla ..onu duymamazlik etmiyorum ölünce bana benimle kalacak olani göz ardı etmiyorum. Iyi anlaşıyoruz kendiyle.. yani bir başına kalınca sıkılan daralan biri değilim aksine keyif alıyorum. Düşünce, yaratıliş, insan  alemi o kadar sonsuz ve eğlenceli ki ..

Konu bitmiyor 😅 . Iki ses yok içimizde  .. aynı türküyü aynı an'da söylüyoruz. Bilemiyorum işte kazanın için de durup içine ne atarlasa onunla pişmek istemiyorum kazanın dışında sonsuz bir olasılıklar çekiciliği var ..ve bu insani etkiliyor.. çekiyor..

Kısaca olumsuz ortamda bu bilgi de olsa ..tümsel  frekansima mudahele etmesine izin vermiyorum..

Ellerimin  armut toplamasını istemiyorum insanın kendini savunması hakkına inanıyorum kendini ifade ede bilme hakkı olduğu gibi ve yersiz hüzne çöreklenip  bana verilen an'i heder etmek istemiyorum hepsi bu gibi.. ..

Sessizliğin tadını çıkarıyorum.

Zeynep Beşen
Kayıt Tarihi : 24.10.2020 04:24:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!