Abdulsamet Demez Şiirleri - Şair Abdulsa ...

Şiir Yarışması
4

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Bir Ağustos ayında Osmaniye İbn-i Sina Hastanesinde dünyaya geldi. İlkokulu Osmaniye Yavuz Selim İlköğretim okulunda okudu. Daha sonra Osmaniye Merkez İmam Hatip Ortaokulda tahsil gördü. Ardından Osmaniye Adnan Oğuz Anadolu Lisesi'nde eğitim aldı. Lise talebesiyken Medresede akaid, fıkıh, tarih, siyaset, kelam, tefsir, hitabet, hadis alanında eğitim aldı ve eğtim verdi. Şiir yazmaya ise lise sıralarında başladı. Çevresinden çok ilgi gören Abdulsamet Demez Wattpad üzerinden şiir kitabı yayımladı, ancak şiirlerinin böyle bir yerde olmasını kendi ...

Abdulsamet Demez

Dün gece yine izinsiz girdin odama, hatta yatağıma..
Belki de beynime nüfuz ettin, temizlenmiyorsun.
Davetsiz misafirleri sevmem, hele girecek rüyama.
Git başımdan, hakikaten git diyorum dinlemiyorsun.

Öyle güzeldin ki, bilemedim kıyamadım kovmaya,

Devamını Oku
Abdulsamet Demez


Bir yaz sıcağında serin bir ağacın gölgesinde yazıyorum bunu.. Kafamın içinde tayfunlar kopuyor, kendimle çelişiyor, kendime galip gelemiyorum, sorunu bulamıyorum ve korkuyorum. Hiç olmadığı kadar, hiç bi şeyden korkmadığım kadar, geçen günleri saydığım kadar, seni sevdiğim kadar korkuyorum..
Gün gelir saatlerce konuştuğun insanla tek kelime konuşamaz olursun. Dilin lâl olur, gözlerin âmâ , kulakların sağır..
Muzdarip oluyorum seni her düşündüğümde, garabetin eline bırakıyorum günleri, aylar yılları bir Şahika ile kovalıyor ve ben yetişemiyorum, daha sonra, belki başka zaman diyerek kendimi avutuyorum, ama mütemadiyen kurduğum hayalleri bir sen süsleyebilirsin..
Kararsızım çok kararsız, sonunda tövbeler edeceğimi biliyorum, söylesem mi bilmem.. Gece rahat uyurum belki, belki de hiç uyuyamam. Ya sabahı sabah ederim, ya sabaha kadar uyku gelmez gözüme.. Bilemedim söylesem mi acaba,kırılır mı bana, belki bakmaz yüzüme bir daha..
Tan yeri hiç olmadığı kadar parlak, gözlerimi çek o güzel yüzünden, aklımdan çıkar, gönlümden çıkar, hatta ruhumdan çıkar. Sana bakmaya kim kıyar? Ben hiç böylesini görmemiştim diyor Atilla İlhan, acaba aynı günleri mi yaşıyoruz bilemedim, ya da benimki kuru bi avuntu mu? Gök neden bu kadar yorgun duruyor, yoksa o da mı ağlıyacak gözlerim gibi, yoksa onda da mı şimşekler çakacak, gürleyecek bağırıp çağıracak benim gibi?

Devamını Oku
Abdulsamet Demez

Mavi Marmara, Kırmızı Bayrak.
Onlar şehit oldular al bayrağa bakarak.

Ağlar deniz dalga vurur sahile
Cennete gitti koşar adım bu kafile
Nafile özür dilemek nafile

Devamını Oku
Abdulsamet Demez

Nerede kalemin nerede silgin evladım
Sen yoktun o sıralar, bu sıralarda ben vardım

Diye başladı gazel,
Belki olur bir zaman sonra darb-ı mesel.

Devamını Oku