Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • Haydar Baş21.04.2005 - 09:15

  Haydar Başı önceleri dikkate almıyordum. Şubat soğuğu dizisindeki ŞAHVELİ karakterini görünce araştırmaya karar verdim. Adam tam dizide anlatıldığı gibi.

  Aylar öncesi medyaya yansıyan bu aşağıdaki haberler dizide anlatılan olayların ne kadar gerçeği yansıttığını gösteriyor.

  Tayyip Erdogan Düşmanı Tarikat
  01.02.2005 08:10
  Bir tarikat, Tayyip Erdoğan’ın mahvolması için, ‘kahır halkaları’ oluşturdu. Günlerce toplu halde Tayyip Erdoğan’a beddua edildi… İşte Türkiye’yi sarsacak Aktifhaber’in özel haberi….


  http://www.aktifhaber.com/read_news.php? nID=25341

  ___________________________________________________

  Şeyh H.B'nin Haremi
  02.02.2005 07:17
  Tarikatının kız evlerine gece ziyaretleri, sürekli evlenip boşandığı ama hep dörde tamamladığı birbirinden güzel karıları… İşte Tayyip Erdoğan ve AB düşmanı şeyhin haremi…

  http://www.aktifhaber.com/read_news.php? nID=25449

  __________________________________________________

  ŞEYH H.B’NİN KASETLERİ KİMDE?
  02.02.2005 06:32

  Geniş sınırlı haremi görüntülenen Şeyh H.B’nin, kasetleri kimde? Bu kasetler neden yayınlanmadı? H.B. hangi tavizleri verdi, kimlerle ittifak yaptı? Akifhaber farkıyla okuyun…

  http://www.aktifhaber.com/read_news.php? nID=25543&is_flash=yes

 • Haydar Baş21.04.2005 - 09:07

  ALLAH RIZASI A.Ş.

  Hasan Songür'ün HAYDAR BAŞ'IN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖSTEREN KİTABI

  Hasan Songür dokuz yıl boyunca Kadiri tarikatında Haydar Baş'ın müridi oldu. Tarikatın dergi, gazete ve televizyonlarında çalıştı. Sonunda sömürüldüğünü, aldatıldığını düşündü. Ayrılmaya karar verdi. Yaşadıkları, gördükleri, duydukları hakkında yüzlerce sayfa not aldı. Ve sonunda kendi imkanlarıyla bir kitap çıkardı: 'ALLAH RIZASI ANONİM AŞ.'

  1966 doğumlu olan Songür kitabında; TARİKAT-TİCARET-SİYASET-CİNSELLİK ilişkileri üzerine çarpıcı ve düşündürücü bir tablo çiziyor.

  İşte kitabın yazılış nedeni;

  Tarikattan ayrıldım çünkü şeyhim SAPIKTI.

  Sorgulamadan, irdelemeden, kendini göksel bir varlıkmış gibi lanse eden, gerçekte karanlıklar ülkesinin kötülük kralı bir ikona bağlanmanın sonucunda hayatımın alt üst olduğunu ayrımsadığımda, içimde kırılıp dökülmüş onarılması zor bir şeylerin varlığını hissettim.

  Ey okuyucu, şunu söylemek zorundayım ki, sana HAYDAR BAŞ'ın kadın zaafıyla ilgili olarak anlattığım sadece bir denizin dalgalarının köpükleri kadardır. Denizin kendisini anlatmamamın nedeni mi? KALEM TİTRİYOR, AR DAMARINDAN ÇATLIYOR!

  Ama bu kitabı bugün piyasada bulma imkanı yok. Ancak 2. el kitap satan kitapçılardan belki bulunabilir. Çünkü, Mafya gibi çalışan tarikat, bu kitabı basan Ankara’ daki ÇIRA YAYINCILIK’ ın sahibini tehdit etti, bu kitabın tekrar basılmasına engel oldu. Piyasadaki mevcut kitapları da, müritlerine satın aldırtarak, bu kitabın piyasada kalmamasını sağladılar.

  Bu kitapla ilgili Milliyet Gazetesi, 07.11.2002 tarihinde, Hasan Songür’le yapılan röportajı yayınlamaya başladı. Ama mafya gibi çalışan tarikat, hemen ertesi gün bu yayını durdurttu ve kendilerine ait yamuklukların kamuoyuna yansımasına engel oldular.


  http://www.kasiye.com/download/Allah_Rizasi_Anonim_Sirketi.pdf