Antoloji.com

Ya Rab Bu Uğursuz Gecenin Yok Mu Sabahı? Şiiri - Mehmet Akif Ersoy

Şiir
Antoloji.com Şiir Kitap c Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Şair Mehmet Akif Ersoy Mehmet Akif Ersoy Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  E-Kitap  Zevkler 
 << Önceki ŞiirMehmet Akif Ersoy ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Ya Rab Bu Uğursuz Gecenin Yok Mu Sabahı?

'İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden,

bizi helâk eder misin, Allah’ım? '

(A’râf 155)Yâ Râb, bu uğursuz gecenin yok mu sabâhı?
Mahşerde mi bîçârelerin, yoksa felâhı!

Nûr istiyoruz... Sen bize yangın veriyorsun!
'Yandık! 'diyoruz... Boğmaya kan gönderiyorsun!

Esmezse eğer bir ezelî nefha, yakında
Yâ Rab, o cehennemle bu tûfan arasında

Toprak kesilip, kum kesilip Âlem-i İslâm;
Hep fışkıracak yerlerin altındaki esnâm!

Bîzâr edecek, korkuyorum, Cedd-i Hüseyn'i
En sonra, salîb ormanı görmek Harameyn'i

Bin üç yüz otuz beş senedir, arz-ı Hicaz'ın
Âteşli muhitindeki sûzişli niyâzın

Emvâcı hurûş-âver olurken melekûta
Çan sesleri boğsun da gömülsün mü sükûta?

Sönsün de, İlâhi, şu yanan meş'al-i vahdet
Teslîs ile çöksün mü bütün âleme zulmet?

Üç yüz bu kadar milyonu canlandıran îman
Olsun mu beş on sersemin ilhâdına kurban?

Enfâs-ı habisiyle beş on rûh-u leimin
Solsun mu o parlak yüzü Kur'an-ı Hakim'in?

İslâm ayak altında sürünsün mü nihâyet?
Yâ Rab, bu ne hüsrandır, İlâhi, bu ne zillet?

Mazlûmu nedir ezmede, ezdirmede mânâ?
Zâlimleri adlin, hani öldürmedi hâlâ

Câni geziyor dipdiri... Can vermede mâsûm
Suç başkasınındır da niçin başkası mahkûm?

Lâ yüs'ele binlerce sual olsa da kurbân;
İnsan bu muammalara dehşetle nigeh-bân!Eyvâh! Beş on kâfirin îmanına kandık;
Bir uykuya daldık ki: cehennemde uyandık

Mâdâm ki, ey adl-i İlâhi yakacaktın...
Yaksaydın a mel'unları... Tuttun bizi yaktın

Küfrün o sefil elleri âyâtını sildi:
Binlerce cevâmi' yıkılıp hâke serildi

Kalmışsa eğer bir iki mâbed, o da mürted:
Göğsündeki haç, küfrüne fetvâ-yı müeyyed!

Dul kaldı kadınlar, babasız kaldı çocuklar,
Bir giryede bin ailenin mâtemi çağlar!

En kanlı şenâatle kovulmuş vatanından
Milyonla hayâtın yüreğinden gidiyor kan!

İslâm'ı elinden tutacak, kaldıracak yok...
Nâ-hak yere feryâd ediyor: Âcize hak yok!

Yetmez mi musâb olduğumuz bunca devâhi?
Ağzım kurusun... Yok musun ey adl-i İlâhî!


4 Cemaziyelevvel 1331 - 28 Mart 1329 (1913)
 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Allah, Çocuk

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Ya Rab Bu Uğursuz Gecenin Yok Mu Sabahı? adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Bu şiiri bir arkadaşıma göndereceğim
Şiire puan vereceğim

puan
8.4 10
(117 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

 << Önceki ŞiirMehmet Akif Ersoy ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Ya Rab Bu Uğursuz Gecenin Yok Mu Sabahı? Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
Herakless55: İyi Akşamlar dileğiyle,ŞAİR-İ ŞÜERA Rahmetli Mehmet Akif Ersoy'un Bu şiiri yazdığı yıllardaki PSİKOLOJİSİ,Ülkeyi yöneten PADİŞAH'ın ,ATALARINA LAYIK olmayan bir yönetimle yönetmesine İSYANIDIR.O yıllardaki TARİH, Bugünde TEKERRÜR etmiştir.Bugünkü İKTİDARDA kendi ZEVK-Ü SEFASINI sürmekte ve Cumhuriyet değerlerini yer ile yeksan etmektedir.Sözlerimi,yine Akif'in bir sözüyle kapatacağım. ' Allah bu MİLLETE bir daha İSTİKLAL MARŞI yazdırmayı nasip etmesin.'

15 person liked.
32 person did not like.
Emre Bucak: isyan diyenler,arkadaşlar: siz o zamanda yaşamadınız akif i değerlendirmek için de onun hayatını ve neler yaptığını nasıl çalıştığını o devirdeki durumda misyonunu iyi anlamak lazım muhtemelen hiçbiriniz ben de dahil o konumda değiliz. bu şiir akifle allah arasında karışmayın anlamazsınız anlamayız

37 person liked.
10 person did not like.
Kemal Oğuz 1: Biraz isyan kokan bu şiir, doğrusu Akif'e yakışmıyor...

35 person liked.
74 person did not like.
Sena Çokça: Bence gayette isyan niteliğinde. Mehmet Akif'i çok severim lakin Abdülhamit Hanı yerdiği şiiri ve bu şiiri gördükten sonra biraz şaşırdım açıkçası.

33 person liked.
48 person did not like.
Burcu Bedir 1: Bu siir zamaninda bulundugu psikolojiyle yazilmis .. Harika kagida dokulmus .. Bu siiri bir kultur merkezinde yuzlerce insanin onunde okudugumda tuylerim diken diken olmustu o an tanismistim siirle hic calismamistim ama siir o kadar samimi ki.. Hic gerek kalmamisti calismaya sozler butun duyguyu yansitmisti salona..

55 person liked.
7 person did not like.
wilcox: Yorumları okuyorumda herkes temiz öz gerçek duygularını dile getirmiş yani TÜRK USULÜ ERKEKLİK taslamış arkadaşım bu söylediklerimizi hayata geçirmek için ne yapıyoruz neler yapabiliriz bugün NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE sözü tartışılırken hala ........ Büyük şairimizi rahmetle anıyorum mekanın cennet olsun.

28 person liked.
8 person did not like.
Limitsiz secret: Gerçekten günün şiiri oldu bu. Tarih tekerrürden ibarettir. Şanlı tarihimizden bile ders almamışlar bu kafirler. Yillarca, asırlarca süren uykudan artık, Silkin de muhitindeki zulmetleri yak, yık! Bir baksana: gökler uyanık, yer uyanıktır; Dünya uyanıkken uyumak maskaralıktır! diyen Mehmet Akif'i bir kez daha rahmetle anıyorum.

29 person liked.
5 person did not like.
Hasan Tan 1: Bahse Var mısın Tanrım _________________Bahse var mısın Tanrım! ! _________________Birazdan avunacağım... Biliyorum, eğer gülmeyi unutmasaydın Halime mutlaka gülerdin eyy Tanrı! Yine de biliyorsun ki, bir ağıt için doğan bir cenazeyim.. Ağla beni Tebessüm edemiyorsan ağla Ağla ki bu işkence son bulsun! ! Şimdi; Eyy karanlıklar boyu yolunu gizlediğim kadim yaramı aydınlatan çerağ Eyy sevgili dolunay! Eyy sadece kurşuni gecelerde gördüğümde sevinçler büyüttüğüm dostum; altın ve zümrütten dağ! Şimdi doğ ve görün ve bak bana Bu bakışın ıstırabımın nihayeti olsun.. Eyy etrafımda uçuşup duran esin perileri İçimde mahpus güvercinler, Ürküttüğüm ve ürktüğüm ruhlar Sesimi duyoyorsanız cevap verin Biliyorum her biriniz diğerinde eksiliyor ve iz bırakıyorsunuz -bu nasıl berbat bir oyun tanrım- Ses verin ne bekliyorsunuz..! ! Eyy sonsuz ve sonsuzluğunda devindikçe ruhsuzlaşan Eyy ne zaman eyyy desem sise bürünen eflatuna kesmiş dudağa öykünen sonra da annesinin memesine ilk kez dudak uzatıyor gibi çocuklaşan kainat! Söyle nerenden tutunayım hangi memende ağzımı jilet edeyim Boşuna mı yalvarıyorum yoksa ey kalbim! Eyy göğüs kafesimde hayatın ve tabiatın aydınlık kandili gibi yanan duygularımın ve kainatın efsunlu sunağı Nerenden ve neresinden tutunayım sesimin Nerene dokunsam kendini azaltır yenikliğim.. Eyy insanlığa gösteriş olsun diye piç ettiğim süslü cümleler Hanginizi sussam kendini kutsar esaretim kutsar ve son bulur ezikliğim. Eyyy şiir! Eeeyy bütün ince duyguların en ağır en öldürücü giyotini! Bana sevgini göster ve aç bağrını dilimin keskin taraflarına ki azalsın iniltilerim.. Eyy kederli bakışına ülkemi ve gençliğimi gömdüğüm yar! Eyy her gece bakışımı bir mıknatıs gibi çeken zehir Eyy çırılçıplak ölüm; eyy gizemli intihar! Eyy hiç bir halta yaramaz, ilaç olmaz, yenmez efsun! Eyy bakışlara sinince anımsanan sihir! ! Hepinizi selamladım işte eyy! Ve eyy 'eyy' diye seslendiğim ve sesimin terkisinde unutup sesimi esirgediğim her şey! ! Yani şarkılar, korolar Ve annelerin bilge dudaklarına yansıyınca kainatı aydınlatan ağıtlar! ! -akından değil, yangınından- Bana kendimin de seğirttiği ve şarkılarla dolu bir şelalenin durmadan yeni besteler terennüm ettiği apaydınlık bir dünyanın ve hiç bir gülün henüz hiç bir aşkı vad etmediği ve vadiler dolusu çiçeklerden henüz hiç birinin solmadığı hiç bir yılkının hiç bir dağa yakışmadığı; yakıştırılmadığı Ütopik zamanlarımı geri getirin..! ! ____Bahse var mısın tanrım! ! ! ____Şiir aşkın en kederli yavrusudur ____Ve bir cenaze için vardır ____Avunuyorum.. Uhrevanda avunacağız.. birazdan, yani birazdan..

8 person liked.
44 person did not like.
Perihan Pehlivan: zaman değişsede zihniyet hiç değişmemiştir.zayıf noktalar hep çıkış noktaları olmuştur. zaafiyete düşen ne yazık ki müslümanlar olmuştur.hem teknoloji hem ilimle başa baş giden bir bilgelik içinde olmadığımız sürece bu haykırışlar var olacaktır. şaire saygıyla.

19 person liked.
3 person did not like.
salimkanat: manen ve maddeten insanlığın başbelası olan israil ne yazık ki dur durak bilmeyen zulmüyle işbaşında ve ne yazık ki akifin soruları hâlâ ma'kes bekliyor.. israilin yok edilmesi gereken bir haşerat cinsi olduğunu artık herkes anlamasına rağmen demek ki daha ipinin çekilmesi günü gelmedi.. fakat eninde sonunda güzel günlerin geleceğini biliyor, umuyoruz.. akif'i rahmetle anarken yönetimi gündeme uygun düşen bu seçiminden dolayı kutluyor, selamlarımı iletiyorum..

8 person liked.
4 person did not like.
İbrahim Necati Günay: Köşeye mazhar olan çok değerli üstadımıza cenabı Allahtan (C.C.) rahmet diliyorum.Ruhu şad,mekanı cennet olsun. Bizlerde bu dünyada var olduğumuz sürece iki tane ipe sıkı sıkıya sarılmamız lazımdır. Bir tanesi cenabı Allahın ( C.C.) ipi. Bir taneside bizlere bu güzel yurdumuzu milleti ile ele ele verip kurtaran ve Cumhuriyetimizi kuran büyük önderimiz Atatürk'ün ilke ve inkilaplarından oluşan ipe sıkı sıkıya sarılmamız lazımdır. Bizler bu manevi ve maddi değerlerimize sahip çıkarsak bizim sırtımızı kimse yere seremez. Cumhuriyetimiz,ilke ve inkilaplarımız gençlerimize, Cumhuriyetimizde Cumhuriyet savcılarımıza emanet edilmiştir. Memleketimizin her karış toprağının ve bir birimizin kıymet ve kadrini bilmemiz lazımdır.Ulu önderimizin kurduğu Cumhuriyetimizin ve ilke ve inkilaplarının değerini ve kadir kıymetini iyice idrak etmeli,ona görede çok iyi nesiller yetiştirmeliyiz. Her zaman her yerde bunları tekrar etmeliyiz. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE. Saygılarımla....

8 person liked.
6 person did not like.
Yasin Vasat: Bir imparatorluğu,geride bir aile kalacak seviyeye indirebilirsiniz ve o ailede de, karı koca kavgası çıkararak onuda parçalayabilirsiniz.

7 person liked.
3 person did not like.
*Serapta bir damla/*Züleyha Özbay Bilgiç: rahmetle anıyorum üstadımızı ..yıllar geçse de hala dünyanın çeşitli yerleinde müslümanlar zülum görmekte bugün olduğu gibi Dualarımız kardeşlerimiz için.. ZÜLEYHA ÖZBAY BİLGİÇ GAZZE’YE insanlık sustu Yüreğimin diliyle sesleneceğim size içimde kanayan bir yarayla Kalbimde çağlayan Yaradana uzanan dualarımla Seccademe hüzün katan Damla damla gözyaşımla Sesleneceğim size Nefesim yettiğince Zalim zulmünde boğulacak bir gün Nefislerine esir düşerken Ve..seçerken yargısız infazlarını Vahşete kulaklarını tıkayanlar İşte siz de o büyük gün İlahi mahkemede telaş içinde Topraktan bile medet umacaksınız Ve.. kendi zulmünüzde boğulacaksınız Vicdanlar sahte; Hani nerde insan hakları Akan kanlara kim dur diyecek Bu soykırımı kim önleyecek Mazlumların ahı inlerken göklerde Haktan hukuktan bahsedenler nerde Bir yanda zalimlerin son model silahları Bir yanda kardeşimin tekbirle süslediği taşları Size sesleniyorum zalimler Ebrehenin ordusunu delik deşik eden Çamurdan taşlardı O tekbirle süslenmiş taşlar Size cehennemde ateş olacaklar Ey Gazze Mazlum coğrafyanın masum insanları Feryatların suskun kaldı dünyada Biz haykırıyoruz senin yerine Bin bir kahırla tek birlik olup Yüreklerimizle Kalemin ağladığı şiirlerimizle Her şey sustu Dinleyin yüreklerimiz konuşuyor ötelerde.. Züleyha Özbay Bilgiç 06.01.2009 Salı KÜTAHYA

6 person liked.
3 person did not like.
ŞAKİROĞLU: Akif'in Uğursuz Gecesinin Sabahı Oldu. Antoloji Com, 'Yâ Rab, Bu Üğursuz Gecenin Yok mu Sabahı' sözüyle başlayan şiiri, öyle sanıyorum ki, Filistin'deki vahşet sebebiyle Günün Şiiri ilan etti. Bu şiir, Mehmet Akif Ersoy'un, uğursuzluğun ülkemiz üzerine çökmeye başladığı andaki şiiridir. Bu şiiri yazdığı yıldan sonraki yıllarda, korktuğu başına gelmiş, altı yüz yıllık devlet ortadan kalkmıştır. Şimdi ben, bu şiirden tesbit ettiğim bazı mısraları alıp, yorumu yapmaya çalışacağım: 1-''Ayet: İçimizdeki beyinsizlerin yüzünden bizi helak eder misin Allahım?'' Ersoy'un, şiirin başlangıcına bu ayeti alması ilginç. Çünkü konu, Hz. Musa'nın kendi milletinden şikayetiyle ilgili. Buna göre demek istemiştir ki; a) Bir milletin başına çöken uğursuzluk, o milletin içindeki sefihler yüzündendir. Ayetteki 'süfehâ' kelimesini Akif, mecaz ifade olarak, beyinsizler diye aktarmış. b) Sefihlik tamir edilmezse helakin oluşacağının bilinmesini istemiş. c) Hz. Musa'nın milletinde olduğu gibi, Hz. Muhammed'in milleti'nde de sefihlerin bulunabileceğini belirtmeye çalışmış. 2-''Esmezse eğer bir ezelî nefha, yakında / Yâ Rab, o cehennemle bu tûfan arasında'' Mehmet Akif Ersoy, 1936 yılında vefat etti. Dolayısıyla, yeryüzünü hercümerc eden ikinci uğursuzluğu görmedi. Rabbi'ne iltica edip istediği nefha, kendisi daha hayattayken esmeğe başlamıştı. O, neticesini göremediyse de, bu günlerin insanları o nefhadan feyzini aldı. 3-''Çan sesleri boğsun da gömülsün mü sükûta?''; ''Teslis ile çöksün mü bütün âleme zulmet?'' Arz-ı Hicaz çan sesleri ile boğulup sükuta düşmedi. Ama, başka bir şey oldu; ne şekilde oluştuğunu anlayamadığımız kara bulutlarla oradan yayılan maneviyat hüzmeleri sönükleşmeye başladı. Hem sonra, Teslis zulmet sebebi olmaktan çıktı, yapılan tevillerle, Vahdet'e adım atacak duruma geldi. Bugün bundan memnun kalmayayıp aynı teraneyi seslendirmeye çalışanlar varsa da, Akif'in nefha diye adlandırdığı değere toslayıp geri çekiliyor. 4-''İslam ayak altında sürünsün mü nihayet? / Yâ Rab, bu ne hüsrandır, İlâhi, bu ne zillet?'' İslam terimine bindirilmiş yanlış mana, demek ki, ta o zamandan başlamış. İslam, ayak altında sürünecek şey değildir. Bilakis İslam, ayak altında sürünenleri, ayağa kaldıracak şeydir. Tabi, kalkmak isteyenler için. Akif'in varlığından sızlandığı hüsran ve zillet, İslamsızlığın ta kendisidir. Zaten, aşağıda gelen ''Bir uykuya daldık ki, cehennemde uyandık'' mısraı, bunun delilidir: Cehennemde İslam olmaz. Aynı şekilde, ''İslam'ı elinden tutacak, kaldıracak yok'' mısraı da, İslam'a yanlış mana verilmişliğin diğer örneğidir. 5-''Yetmez mi musâb olduğumuz bunca devâhi? / Ağzım kurusun... Yok musun ey adl-i İlâhî?'' Akif'in sızlandığı zaman, uğranılmış dert ve belaların yetmediği zamanmış belli ki. Burada akla şu soru geliyor: Milletin içindeki sefihlerin yaptıkları sefihliklerinin boyutu neydi acaba? Kişilerin veya toplumların selamete ermeleri için, günahları oranında keffaretlerini ödemeleri gerekir. Kafaret bu kadar ağır olmuş ise, adl-i İlahi'nin yüzünü göstermediği günah da o kadar dehşetli olmuş demektir. O günahlar neler idi acaba? Günümüzün Filistin olayına bu şiirin penceresinden bakılması dileğiyle... İbrahim Faik Bayav

10 person liked.
2 person did not like.
kurbağaprenses/Ayşenur Yazıcı Andrea and: Minnetle andığım şairlerden birinn şiirini burada görmek ne güzel bir armağandır bana 'günün şiiri' ni tıklamaktan vazgeçmişken... 'İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden,bizi helâk eder misin, Allah’ım? '' sorusuna tasavvufta çok güzel bir yanıt bulunmuştur. 'yeryüzündeki bir avuç KÖTÜ insanı Allah, kalan tüm iyi insanları sınamak için göndermiştir'.... Bu senin benim hepimizin sınavıdır... Ersoy'un Ruhu şâd olsun....

11 person liked.
1 person did not like.
Karahocagil: Rabbim Rahmet eyleye. İman Çağlayanı Yüce Şaire.. İşte Günün şiiri böyle Olur. Düşünenlere ve buraya koyan lara teşekkürler Selam, sevgi ve Saygılarımla Seyfeddin karahocagil

7 person liked.
2 person did not like.
Mübeccel Zeynep: Yâ Râb, bu uğursuz gecenin yok mu sabâhı? Mahşerde mi bîçârelerin, yoksa felâhı! Nûr istiyoruz... Sen bize yangın veriyorsun! 'Yandık! 'diyoruz... Boğmaya kan gönderiyorsun! ............ Mazlûmu nedir ezmede, ezdirmede mânâ? Zâlimleri adlin, hani öldürmedi hâlâ Câni geziyor dipdiri... Can vermede mâsûm Suç başkasınındır da niçin başkası mahkûm? ...... Günün şiiri. Nurlar içinde yat Akif.

7 person liked.
3 person did not like.
Selçuk Bekâr: Nuh Aleyhisselamın da öz oğlu binmemişti gemiye :) Nuh aleyhisselam gemiye her hayvandan birer çift aldı. Oğlu Ken'an'i da gemiye almak istedi, ama o 'Beni sudan koruyacak bir dağa sığınacağım' dedi, gemiye binmedi ve hemen bir dalga onu alıp boğdu.

6 person liked.
2 person did not like.
Arap Naci: 'İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden, bizi helâk eder misin, Allah’ım? ' (A’râf 155) :))) şair özeti aşağıya değil yukarısına koymuş şiirinin. bu 'm illet'Mehmet Akif'in oğlunu çöpten topladığını yemeye mahkum etmiş süründürmüş millettir Sonuç itibariyle torunu da Türkiye Komünist Partisi başkanıdır ey Cemaati Müslimin

8 person liked.
2 person did not like.
Selçuk Bekâr: Ayakta alkışlıyorum diyeceğim bugünlerde adet olduğu üzere, başka söze hacet yok. Tasavvuftaki naz makamından bir sesleniştir ilahi adalete. Acı tarafı ise, hiçbir şeyin değişmediğini görüyor olmamızdır...

13 person liked.
1 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 27 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Hakan Gök
İbrahim Ay
Tahsin Sağlam
İbrahim Cuma
Tekin Sağlam
Nizam Kara
Murat Uz
İsmail Alay
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Bir Sâkî (Yahya Kemal Beyatlı)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen..  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ben Sana Mecburum..  (Attila İlhan)
3  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı..  (Victor Hugo)
4  Bence Şimdi Sen de Herkes Gibisin..  (Nazım Hikmet Ran)
5  Anlatamıyorum..  (Orhan Veli Kanık)
6  Hasretinden Prangalar Eskittim..  (Ahmed Arif)
7  Kaldırımlar 1..  (Necip Fazıl Kısakürek)
8  Ayrılık Sevdaya Dahil..  (Attila İlhan)
9  Ben Senden Önce Ölmek İsterim.....  (Nazım Hikmet Ran)
10  Sakarya Türküsü..  (Necip Fazıl Kısakürek)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Haraç (Mehmet Taner)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Ya Rab Bu Uğursuz Gecenin Yok Mu Sabahı? Şiiri - Mehmet Akif Ersoy

Antoloji.com
29.03.2015 12:24:13  #.234#
[96976]
  » Şiir  » Kitap  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]

#96976 ##94