Antoloji.com

Vay Kurban Şiiri - Ahmed Arif

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Şair Ahmed Arif Ahmed Arif Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirAhmed Arif ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Vay Kurban

Dağlarının, dağlarının ardı,
Nazlıdır.
Uçurum kıyısında incecik bir yol
Gider dolana - dolana,
Bir hastan vardır, umutsuz,
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Anne, Ölüm, Umut, Çocuk, Yağmur

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Vay Kurban adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
6.4 10
(112 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Ahmed Arif (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Ahmed Arif şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Ahmed Arif şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirAhmed Arif ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Vay Kurban Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
Cool Baykuş: Her mevsim daha genç, daha verimli, Sunar, pırıl-pırıl, sebil, Ömrünün en güzel aşk hasadını, Elimizin hünerinde yeryüzü. Dolu sofra, gülen anne, gülen çocuklar, Bir'e on, bir'e yüz'le akşama gebe Şafakla doğan işgücü. Yalanım yok, sözüm erkek sözüdür, Ol kitapta böylece yazılıdır, Ol sevda, böyledir çünkü..

0 person liked.
0 person did not like.
Suadi Işık 2: .muhteşem bir hayal gücü birde adiloş bebesi var cok seviyorum bu şairi yaşarken okumak hele birde öldükten sonra okunmak dahada güzel

2 person liked.
1 person did not like.
Umut Kandamar: Bir sosyalist şairidir Ahmed arif... Anadoludur Ahmet Arif. Urfadır , karstır , gümüşhanedir , boludur , ankaradır , izmirdir , istanbuldur , trabzondur ve Ahmed arif bir kocaman bir dağdır...

5 person liked.
2 person did not like.
nurcan usta: Gayrı, iki korku çiçeğidir gözleri, İki mavi, kocaman korku çiçeği, Açar, derin kuyularda... ne güzel bir ifade.. .......... saygıyla.. nurcan usta

4 person liked.
2 person did not like.
Hasan Tan 1: Ustam! Fikrimde mevsimsiz ışıldayan gülüm Katmerin arasındaki çiğ tanesi gibi Sür göğrüne sahipsiz umutlarımı.... _______________Hasan..

3 person liked.
2 person did not like.
Özgür Rodi Özatlan 1: şiirin en ruhsal imge tasarımcısı...ruhu şad olsun...

3 person liked.
2 person did not like.
nehir66: ******Ol kitapta böyle yazılıdır, Ol sevda, böyledir çünkü...******* işte anlatım/işte şiirsellik..işte Ahmet Arif..tşk.ler üstat..

4 person liked.
2 person did not like.
ömer mirza: imge de yaptığı sıçramalarla bugünkü şiirin temelleri atan Ahmet Arif...bir dev...koca bir dağ...şiirzel zekaya en güzek örnek...imge dendi mi akla gelen...

3 person liked.
1 person did not like.
Arap Naci: ahmed arif. memleketin gerilerine koymuş aklını yüreğini emeğini ve bil umum fikirlerini..sonra ileriye ite ite yazmış..acıtır kimilerini...kocaman..kocakalem.... Ol kitapta böyle yazılıdır, Ol sevda, böyledir çünkü... saygıyla

3 person liked.
1 person did not like.
sevgiemekçisi: akşam erken iner mahpushaneye Akşam erken iner mahpusaneye. Ejderha olsan kar etmez. Ne kavgada ustalığın, Ne de çatal yürek civan oluşun. Kar etmez, inceden içine dolan, Alıp götüren hasrete. Akşam erken iner mahpusaneye. İner, yedi kol demiri, Yedi kapıya. Birden, ağlamaklı olur bahçe. Karşıda, duvar dibinde, Üç dal gece sefası, Üç kök hercai menekşe... Aynı korkunç sevdadadır Gökte bulut, dalda kaysı. Başlar koymağa hapislik. Karanlık can sıkıntısı... 'Kürdün Gelini'ni söyler maltada biri, Bense volta'dayım ranza dibinde Ve hep olmayacak şeyler kurarım, Gülünç, acemi, çocuksu... Vurulsam kaybolsam derim, Çırılçıplak, bir kavgada, Erkekçe olsun isterim, Dostluk da, düşmanlık da. Hiçbiri olmaz halbuki, Geçer süngüler namluya. Başlar gece devriyesi jandarmaların... Hırsla çakarım kibriti, İlk nefeste yarılanır cıgaram, Bir duman, kendimi öldüresiye. Biliyorum, 'sen de mi? ' diyeceksin, Ama akşam erken iniyor mahpusaneye. Ve dışarda delikanlı bir bahar, Seviyorum seni, Çıldırasıya ahmet arif söze ne hacet, anlatıyor işte kendisini şiiri. bize düşen onu sevmek, hak ettiği gibi sevebilmek ve okumak, unutmamak. dize dize yüreklerimdesin üstad, terketmedi sevdan beni.

2 person liked.
1 person did not like.
Yücel Yarımbatman: seni ahmet arifin yazdığı satıra asarım.. o cahilliğinle yazdıklarına mezar olur hayallerin.. uşak.. ahmedi eleştirecek tek bir kalem dahi hayatta değil.. utanmalısın..

1 person liked.
1 person did not like.
Gönüleri: Artık herşeye rağmen şiirleri solcu,sağcı vs. diye ayırmak durumunda değiliz.Madem ki birkaç satır tahlil yazacağız,kanaatimizi şöyle dillendirebiliriz: Uzun fakat bıktırmayan,dikkat edilirse yazım hataları bulunan,büyük bölümüyle gerilerde kalmış bir Anadolu macerasını yine gerilerde kalan yıllarda,fikir yapısı doğrultusunda özetlemiş,ama iyi özetlemiş.Hiç olmazsa genç insanlara geçmişe dair bir miktar bilgi verebilir.

2 person liked.
1 person did not like.
sinyali: Şiirin pınarbaşısı bir şairden... yorum hadimize değil...

1 person liked.
1 person did not like.
şiir gibi yaşamak: Seni anlatabilmek, seni, İyi çocuklara, kahramanlara Haldan bilmez kahpe yalana. Seni anlatabilsem, seni, Namussuza, halden bilmez Kahpe yalana... Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum, Kapama gözlerini. Yolumuza ışık tutan büyük üstadlarımızın yokluğunda onlara daha sıkı sarılmak adına... SAYGI VE SEVGİ İLE ANIYORUZ ONLARI.

1 person liked.
1 person did not like.
Mehtap Altan 1: Ölüm bu, Fıkara ölümü Geldim, geliyorum demez. ÖFKENİN PUSUSUNDA BEKLEYEN DİK YAMAÇTADIR ÖLÜM... NE FIKARA Dİ,NLER NE DE... TEBRİKLER...

1 person liked.
1 person did not like.
Ali Tekmil: Dünyaya doğal insan gözleriyle nasıl bakılır, göz payı,insanın ve ' doğa' nın kaynağından neyi, nasıl ' koparır '... gönül evine alınan şuncacık sabi hangi ' ninnilerle ' ağırlanıp, sarıp, sarmalanır... ' Ol kitapta böyle yazılıdır, Ol sevda, böyledir çünkü...' Usta, ol sevdanın da bir dili var mı? Adiloş bebelerin kulaklarına neresinden takılır?

1 person liked.
1 person did not like.
&yarattığın meleğin ellerini bırakma&: anlatmak istediğini güzel anlatmışş...uzun ama her dizesinde ayrı bi heyecan var...

1 person liked.
1 person did not like.
Yakamozsakini: E Ahmet ARİF ....haddimiz mi şimdi yorum yapmak?

1 person liked.
1 person did not like.
Şiir _PERİSİ: Sen o karanfile eğilimlisin, alıp sana veriyorum işte Sen de bir başkasına veriyorsun daha güzel O başkası yok mu bir yanındakine veriyor Derken karanfil elden ele. Görüyorsun ya bir sevdayı büyütüyoruz seninle Sana değiniyorum, sana ısınıyorum, bu o değil Bak nasıl, beyaza keser gibisine yedi renk Birleşiyoruz sessizce... Ahmed ARİF,Edip CANSEVER gibi şairlerimiz şiirleriyle, insanllık adına, sevgi dolu bir dünya adına ne kadar da güzel mesajlar veriyor bizlere! ne yazık ki bizler hala öğrenemedik yaşamayı kardeş_kardeşe... şiirlerden puan düşürüp intikam almak da niye? yorumları okudukça inanın çok üzüldüm dostlar yine... ne olur dostlar bırakın artık tartışmaları! sımsıkı kenetlenmek varken, bu kin, bu öfke niye? en güzeli ben ben susayım, Edip CANSEVER versin en güzel mesajı yine... Öyleyse dostlar bırakın bu yalnızlıkları Bu umutsuzlukları bırakın kardeşler Göreceksiniz nasıl Güller güller güller dolusu Nasıl gül kokacağız birlikte Amansız, acımasız kokacağız Dayanılmaz kokacağız nefes nefese. amin! keşke....

1 person liked.
1 person did not like.
Mevlüt Yanar: Güzel bir şiirdi okuduğum.Mesajlardaki ifadelere şaştım kaldım.Anlaşılan şair isimleri bizi şartlandırıyor. Diyorum ki 'ağır taşı ne yel alır ne de sel' Şiir değerlendirmeleri arasında enternasyonal şiiri de mesaj olarak verilmiş.O da güzel bir şiire benziyor.Ama kışkırtıcı insanlığı kavgaya çağırıyor.Kan dökerek barış sağlayacağından,insanları mutlu edeceğinden bahsediyor.Üstelik Tanrı'nın insanları kurtaramayacağını söylüyor. İşte burada dur diyorum.Benim inandığım dünyayı hatta enternasyolcuların taptığı Marx,Lenin ve Fidel ide yaratandırr.Öyle büyüktür ki kendisine savaş açan Nemrut ve Firavunları da Dünya'da nemalandırmıştır Bu şiiri veya marşı bana tanıtan arkadaşa teşekkür ediyorum.Fikirlerimiz farklı olmalı ki bir değer ifade etsin.Herkes doğruyu söyleseydi.Doğrunun ne olduğu bilinir miydi.Benim doğrum başka.Seninki başka.Sağlık ve mutluluklar diliyorum Ama Ahmet Arif'in şiiri Anadoluyu güzel anlatıyor.

1 person liked.
1 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 52 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Murat Şahbaz
Habib Umutlu
Mahmut Nazik
Tamer Yolcu
Orçun Okçuoğlu
Tarık Torun
İbrahim Halil Tay
Aminullah Nail Han...
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
? Soru İşaretlerinden Biri (Cahit Zarifoğlu)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
8  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Sekizlikler (Resul Hamzatov)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Vay Kurban Şiiri - Ahmed Arif

Antoloji.com
24.2.2017 15:52:16  #4.33#
[33538]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#33538 ##22