Antoloji.com

Unutma ki Şiiri - Ümit Yaşar Oğuzcan

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Şair Ümit Yaşar Oğuzcan Ümit Yaşar Oğuzcan Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirÜmit Yaşar Oğuzcan ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Unutma ki

Sen uykusuzluk nedir bilir misin
Tırnaklarınla yastığını parçaladın mı
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Asker, Şehir, Köpek

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Unutma ki adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
9.0 10
(126 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Ümit Yaşar Oğuzcan (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Ümit Yaşar Oğuzcan şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Ümit Yaşar Oğuzcan şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirÜmit Yaşar Oğuzcan ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Unutma ki Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
Muhammet Pınaloğlu 2: Dev bir ağacın vekarı içinde ölmeyi Bir teselli aramayı Issız parklarda, tenha sokaklar da Ve bütün bir şehir uyurken uzaklar da Deli divane yollara düşüp Yaşlanmış bir köpek gibi Eskimiş bir gömlek gibi Atılmışlığın hissettiğin oldu mu Sevmekten Günler geceler boyunca yürümekten Elin, ayağın, kalbin yoruldu mu Sen yalnızlığın acısını bilir misin Unutulmak bir hançer gibi saplandı mı sırtına İçinde kıskançlığın zehirli çiçekleri açtı mı Bütün gururunu çığneyip Sevdiğinin geçtığı yollar da Bastığı toprakları eğilip öptün mü Sen çaresizlik nedir bilir misin Sen yokluk nedir gördün mü Yanan başını Duvarlara vurup parçalamak geldimi içinden Sen her gün bin defa öldün mü. Böyleyim diye ayıplama beni Bir gün kendimi Sonsuzluğun koynuna bırakırsam Yaralı ve yenik bir asker gibi Darılma Unutma ki Her seven adsız bir kahramandır Unutma ki İnsan; sevebildiği kadar insandır. Ümit Yaşar OĞUZCAN/ ACILAR DENİZİ ......................................................... AYTEN/ Aşık ettin beni kendine Yudum- yudum işledin kendi kaderine, Taşı artık beni kalbine, Ellerini versen elime, Ne yapayımda geleyim kendime, ayten Muhammet PINALOĞLU Sevgi yolu tem agus 2008

0 person liked.
0 person did not like.
ömer mirza_: Unutma Ki Sen uykusuzluk nedir bilir misin? Tırnaklarınla yastıgını parçaladın mı? Gözlerini tavana dikip Düşündügün oldumu bütün gece Ve bütün bir gün Belki geilr ümidiyle bekledin mi hiç Gelmeyince seni aramayınca Ölesiya agladın mı Sonra çekilip en koyusuna yalnızlıkların Ona ait ne varsa Bir bir hatırladın mı Sen günden güne erimeyi bilir misin Dev bir agaçın vekarı içinde ölmeyi Bir teselli aramayı Issız parklarda, tenha sokaklarda Ve bütün sehir uyurken uzaklarda Deli divane yollara düşüp Atılmışlıgını hissettigin oldu mu Sevmekten kalbin yoruldu mu Sen yalnızlıgın acısını bilir misin Unutulmak bir hanker gibi saplandı mı sırtına İçinde kıskançlıgın zehirli çiçekleri açtı mı Bütün gururunu çignetip Sevdiginin gectigi yolları egilip öptün mü Sen caresizlik nedir bilir mısın Sen yokluk nedir gördün mü Yanan başını Duvarlara vurup parcalamak geldi mi içinden Sen hergün bindefa öldün mü Böyleyim diye ayıplama beni Bir gün kendimi Sonsuzlugun koynuna bırakırsam Yaralı ve yenik bir asker gibi Darılma Unutma ki Her seven adsız bir kahramandır Unutma ki İnsan; sevebildigi kadar insandır….

0 person liked.
0 person did not like.
kapalı sır: aşık olmanın tarifi galiba bu yazdıkların.mutluluk diye atladığın acının tarifi.kalbinin kuytularını açmışın.böyle güzel bir şiire fazla laf edilmez.herşeyi içinizde yaşamayın...

1 person liked.
0 person did not like.
BAYCU: Okuduğum en güzel aşk şiirlerinden biri,basit gibi dursa da çok derin anlamlar içeriyor.

0 person liked.
0 person did not like.
paşa35: bence bu şiirin tamamını okumalısınız. şuna emin olun ki çok etkileneceksiniz. ' unutma ki insan sevebildiği kadar insandır' diye bitiyor. bence kaçırmayın

0 person liked.
0 person did not like.
queen17: şiirin devamında 'bütün gurunu ayaklar altına alıp sevdiğinin geçtiği yolları öptün mü hiç'diyor.bir sevgi bundan daha güzel nasıl anlatılabilir.hangimiz sevdiğimizin geçtiği yolları öptük ki?

0 person liked.
0 person did not like.
gündoğumu15: Bu şiiri ilk okuduğumda üniversitemin ilk yılıydı çok etkilenmiştim felsefemin içinde çoğalmıştı şimdi aradan yıllar geçti hala aynı etkisini koruyor Unutmaki Her seven adsız bir kahramandır Unutmaki İnsan;sevebildiği kadar insandır. sevmek için yaşayan ve severek varoluşunu sürdüren hangi insanın gerçeğini yansıtmıyorki bu şiir ancak ve ancak kendinden kaçanın saçmalık diyebileceği bir hikayedir bu.Umarım isimsiz kahramanlar kendilerinin ve hikayelerinin isimlerini koyar ve dolu dolu yaşarlar .Çünkü geriye dönüp baktığımızda bizi tebessüm ettiren boşa geçirmediğimiz zamanlardır.Varolduğumuz anlardır

0 person liked.
0 person did not like.
polax: şiirin sonu:UNUTMAKİ HER İNSAN ADSIZ BIR KAHRAMANDIR,UNUTMAKI İNSAN SEVEBILDIĞI KADAR İNSANDIR...muhtesem değilmi?...

0 person liked.
1 person did not like.
saskın: şiir tam anlamıyla beni anlatıyor insanlar duygularını şiirlerle anlatmalı

0 person liked.
1 person did not like.
Greatsleeper: ne bu kadar büyük bir sevgi yaşadım, ne de aşık oldum. ama bu şiiri her okuduğumda derinlerde bir sızı hissederim.

1 person liked.
0 person did not like.
chıtır: anlatmış işte üstad üstüne ne demek düşerki bize gayri.... :)

0 person liked.
0 person did not like.
zana347: bu güne kadar okuduğum en güzel şiir

0 person liked.
0 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 12 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Güven Akça
Ozan Bindebir
Serap Şahin 2
Zühtü Bakır
İbrahim Ödemişlioğ...
Melikşah Kıroğlu
Mustafa Benkli
Ömer Faruk Yılmaz ...
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Nasıl Öderim (Cemal Safi)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
5  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
6  Kaldırımlar  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
8  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Bir Kâmile Candan Hizmet Eylesen (Noksani)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Unutma ki Şiiri - Ümit Yaşar Oğuzcan

Antoloji.com
20.2.2017 23:28:12  #4.33#
[8848]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#8848 ##138