Antoloji.com

Uğur Işılak: Hayatı, Biyografisi, Eserleri, Yaşamı..

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Uğur Işılak Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 
HAYATI (Kaynak:sozpazari.eu)
Aslen Ankara / Şereflikoçhisarlı olan Uğur Işılak 15.11.1971 yılında Almanya'nın Neviges şehrinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Almanya'da tamamladıktan sonra Açık Öğretim İktisat Fakültesinde öğrenimine devam etti. Çocukluğunu, Almanya'nın Neviges şehrinde geçiren sanatçı, daha sonra ailesiyle birlikte Gelsenkirchen şehrine taşındı. Henüz çocukluk yıllarında, şiire ve şairlere olan merakı ile sekiz yaşlarında ilk şiirlerini yazmaya başladı. Oniki yaşlarında ağabeyi Abdullah Işılak'tan, bağlama çalmayı öğrendi. Bağlamada ustalaşmasıyla birlikte, genelde halk edebiyatı normlarında yazdığı şiirlerini, onüç yaşında bestelemeye başladı. ve ilk albümünü 1988 yılında dinleyicinin beğenisine sundu. Albümün promosyonuyla beraber Avrupa'nın muhtelif yerlerinde konser verdi. Kendi kaset çalışmalarını devam ettirmek amacıyla 1990 yılında Almanya'da ses kayıt stüdyosu kurarak aranje ve tonmaisterlik yeteneklerini de geliştirdi. Yaklaşık 20 yıllık profesyonel sanat hayatında,sözü ve müziği kendisine ait olan 250'ye yakın eser ve titizlikle elediği yüzlerce şiir ortaya koydu.
''Dönen Alçak Olsun'' isimli yeni albümünü müzikseverlere sunmak amacıyla Temmuz 1998 yılında Türkiye'ye yerleşen sanatçı, yapım, promosyon ve dağıtım amacıyla 'Divan Müzik' şirketini kurdu. 2000 yılında aynı şirkette çıkardığı Söyleyeceklerim Var isimli albümüyle sanat dünyasında, saygın bir konum edindi. Sanatçı, 2001 yılında çıkardığı ''Yıldırım Gibi''albümü ve ''Ben Ağlarsam Kıyamet Kopar'' adlı Albümüyle de sanatındaki derinliği bir kez daha kanıtladı. Albümün promosyonuna paralel olarak 8 hafta Kanal 7 İnt. Kanalında 'Uğur Işılak'la Ozanca ' isimli kendi TV programını sundu. Müzik Piyasasında Bir çok sanatçının albüm yapmakta zorlandığı dönemde ‘’Kalabalık yalnızlara & Ozanca’’ isimli içersinde 23 eser bulunan iki albümü aynı anda piyasaya sürdü ve yakaladığı satış başarısıyla kendinden uzun süre söz ettirdi.Her yıl düzenli albüm çıkartmaya özen gösteren Uğur IŞILAK 2006 Yılında ‘’Sil Baştan’’ 2007 Yılında ‘’Aşkın Cenazesi Var’’ Ve 2008 Yılına ‘’Sizin Gibi Değilim’’ Ve 2009 da ‘’Artık Geç Oldu’’ Albümlerini Çıkarttı. Bir yandan kaliteli eserleri, şahsiyetli davranışları, vakarlı duruşu, edebi ve güzel Türkçe'siyle, sanatçı(lık) profilini yansıtırken, diğer yandan Anadolu değerlerine bağlılığı ve magazin dünyasından uzak kalışıyla halkla bütünleşti. Türkiye ve Avrupa genelinde verdiği konserler,çeşitli üniversite ve sivil toplum örgütlerinde yaptığı seminer ve 'Anadolu Gönül Sohbetleri', yayınlanan haber ve röportajlarıyla gerçek bir 'sanat adamı' profilini ortaya koydu. Ozanlık geleneğinin ruhunu batı sazlarıyla buluşturarak, Türk müziğine yeni bir kimlik kazandırmanın yanı sıra, bu tarzı tüm dünyaya duyurmayı kendisine misyon edinen Uğur Işılak,ATV Avrupa kanalında 32 hafta düzenli olarak ‘’Uğur IŞILAK’la Yıldırım Gibi'' İsimli TV programını hazırlayıp sundu. Fatih Üniversitesi Edebiyat Öğretmenliği Bölümününe devam eden, Yurt içi ve yurt dışında konserler veren ve Şu Günlerde Söz Pazarı İsimli Yeni Programına Başlayan Uğur IŞILAK ideallerine uygun yazılmış bir senaryoyla, ilk sinema filmini çekmeyi planlıyor.
 
ESERLERİ
ALBÜMLERİ:
Dönen Alçak Olsun
Söyleyeceklerim Var
Yıldırım Gibi
Ben Ağlarsam Kıyamet Kopar
Haydi Anadolu (Single)
Kalabalık Yalnızlara & Ozanca
Sil Baştan
Aşkın Cenazesi Var
Sizin Gibi Değilim
Artık Geç OlduTV PROGRAMLARI:
Kanal 7 İnt. Uğur Işılak'la Ozanca
Stv: Ölümsüz Kahramanlar
Atv Avrupa: Uğur IŞILAK'la Yıldırım Gibi
Atv Avrupa: Uğur IŞILAK'la Söz Pazarı


KLİPLERİ:
Sen Olmasan da
Adım Mehmet
Dönen Alçak Olsun
İstanbulu Özledim
Gemileri Yakıyorum
Namusum Üstüne
Eylül Yağmuru
Canın Olayım
Yıldırım Gibi
Bezmişim
Deli Yar
Haydi Anadolu
Tek Seni Sevdim
Sensiz Olmuyor
Dönen Alçak Olsun
Gelsen de Bir Gelmesen de
Dokunma
İki Gözümsün
Aşkın Cenazesi Var
En Sevgili
Balamkaynak:sozpazari.eu
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Mehmet Turgut Altı
Zahide Handan Eren...
Muharrem Demir
Metin Keleş
Kemal Doğular
Mustafa Benkli
Serhat Yoldaş
Akın Aşkın Gökçe
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Uğur Işılak: Hayatı, Biyografisi, Eserleri, Yaşamı..

Antoloji.com
26.07.2016 01:04:28  #.234#
[66900]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]