Antoloji.com

Suskun Şiiri - Ahmed Arif

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Şair Ahmed Arif Ahmed Arif Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirAhmed Arif ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Suskun

Sus, kimseler duymasın
Duymasın ölürüm ha.
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Anne, Dost, Ölüm, Hasret, Kadın, Çocuk, Yağmur, Deniz

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Suskun adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
7.2 10
(80 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Ahmed Arif (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Ahmed Arif şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Ahmed Arif şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirAhmed Arif ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Suskun Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
Cool Baykuş: Ruhum... Mısra çekiyorum haberin olsun.

0 person liked.
0 person did not like.
Pin Kaymaz: Merhaba;Bu siirde anlatilmak istenen nedir Yardimci olur musunuz.

3 person liked.
1 person did not like.
Mrs Reader: Bir mısra boyu maceram... Bilmezler nasıl aradık birbirimizi, Bilmezler nasıl sevdik, İki yitik hasret, İki parça can. Çatladı yüreği çakmaktaşının, Ağıyor gökkuşaklarının serinliğinde Çağlardır boğulmuş bir su... Ağıyor yeşil.

10 person liked.
3 person did not like.
Arap Naci Kasapoğlu 8: ışıklı olsun tüm yolları tüm Anadolu aşıklarının, canını esirgemeyen tüm Anadolu sevdalılarına selam olsun! çok şükür çok şükür diyebilmektir kardeş olmak..! bir dilim ekmek için,

10 person liked.
3 person did not like.
Arap Naci Kasapoğlu 8: şairlerle insanlarla oynamanın bazen farklı farklı sonuçları olur hayatta! bir gerçeklik birgün kapınıza dayanır..! açamazsınız o kapıyı! eliniz titrer!

5 person liked.
3 person did not like.
Arap Naci Kasapoğlu 8: Mehmet bey tanıdığımız bildiğimiz bir arkadışımız ve edebiyatçıdır..edebiyat öğretmenidir.. Kanra 545 ve Nuraniye soruyorum şimdi? memnunmusunuz hayatınızdan hayasızlar!

4 person liked.
3 person did not like.
kanra545: Kendi kimliğini gizleyen korkak ve edepsizlerle işimiz yok .İnşaallah çığın altında kalırsında toprağı kokutmazsın.

2 person liked.
3 person did not like.
hasan05 Hasan Buldu: Hayır Naci kardeş; kendim olmayı yeğlerim. Benim kendime has bir tarzım var. Kimsenin taklidi olmak istemem. Ve herkese de taklitten kaçınmalarını öneririm. Taklitler daima asıllarını yaşatır. Ben de ilkleri yapmaya çalışıyorum şöyleki: Klasik romanları ve mitolojiyi şiirleştirmeye çalışıyorum; gücümün el verdiğince. Tabiki bu arada doğa ve insanı da işlemeye çalışıyorum.

2 person liked.
2 person did not like.
Arap Naci Kasapoğlu 8: aslında Ahmed Arif olmayı ne kadar isterdin di mi hasan abi:)) pes yaaa..yazıklar olsun..tuuuuhhhhh!

2 person liked.
2 person did not like.
kanra545: Korkma Pusma Susma bu üç kelime yeter adam olana,Celalim celallenmiş çoşmuş haksızlığa hırsızlığa münafıklığa karşı çığ olmuş.Kimseler kalmasın altında Çığ ın.Bir sesten bir nefesten çığ düşer aman dikkat.Sessizlik sükunet lazım bu havalarda.Vesselam.

2 person liked.
2 person did not like.
hasan05 Hasan Buldu: Yaw Naci kardeş bağışla klevyenin azizliği olsa gerek, bir de ihtiyarlığıma verin. Siz söyledikten sonra fark ettim yanlışı. Yoksa siler, yeniden düzeltip, yazardım. Ahmed Arif hakkında görüşüm: güçlü bir şair. Ahmed Arif hapishaneye düştüğü günlerde, şair Enver Gökçe ile dostluk kurar ve Ahmed Arif hpishaneden çıkarken, şair Enver'in şiir defterini de alır ve Ahmed Arif kendi adıyla bu şiirleri yayınladığı rivayet olunur. Ne derece doğru orasını bilemem. Böyle bir şey varsa, büyüklüğüne, büyük bir leke düşer. Vs.vs. Hakemliğe gelince: ben daima doğrunun yanında oldum; inançları beni ırgalamaz. İnsan olmaları benim için yeterli. Herkese kucak dolusu sevgiler.

2 person liked.
2 person did not like.
Osman Tuğlu 1: Kavga ayırmacılar lütfen birlik olalım, dursun bu kardeş kanı.

2 person liked.
2 person did not like.
Arap Naci Kasapoğlu 8: sayın Korken,haklısınız,acele ve sürekli küçük harfle yazma alışkanlığımdan..bakın siz hala nelerle uğraşıyorsunuz sayın Korken.küçük harfle mi yazdın büyükle mi? Ben size desem ki ben Allah'ın adını kalbime büyük harflerle yazdım ne diyeceksiniz? kendinizle veya başkasıyla konuşarak alakalı alakasız her şiirin altında din iman taraması yapıyorsunuz.bu sizin Allah'ı ne kadar sevdiğinizi mi gösteriyor veya başkalarından daha çok mu sevdiğinizi gösteriyor.. size gelince Hasan abi;şairin ne hikmetse adını yanlış yazmışsınız umarım sizin ki de aceledendir.. ben sizden Ahmed Arif'in şiiri ve kendisi hakkında bir çift lakırdı etmenizi isterdim.. siz boks ringinin hakemi değil Türkiye'nin şairisiniz madem.. size kavga ayırma yetkisi verdi de biz mi bilmiyoruz yoksa.. Nurani arkadaşımızın genel tavrı,lisanı itibariyle henüz çok ham olduğu, buralarda bolca görünürse insanların onun şair olduğuna inanacağı noktasında.bu arkadaşımızın gönül gözü kapalı şimdilik.bel ki açılır.. bu arkadaşımız kendisini Hasan abisi,Kanra amcasına beğendirmek heder ediyor bence.özü iyi bir insana benziyor.. şiir konuşacaksak ogünün şiiri ve şairi çerçevesinde kalarak onu konuşuruz..aksi taktirde kim ne isterse,nasıl konuşmak isterse hangi çerçevede konuşmak isterse onu da layıkıyla konuşurum.. herkese iyi akşamlar..

2 person liked.
2 person did not like.
Osman Tuğlu 1: Usta şair Ahmet Arif'i saygı ve rahmetle anıyorum, iyi ki Türk şairlerinin ahvalini görmeden rahmet-i Rahman'a kavuşmuş.

2 person liked.
2 person did not like.
hasan05 Hasan Buldu: Sevgili Naci, Aşağıya aldım sayın Nurani'nin yormu gerçekten kayda değer. Ahmed Arifif'in şiirinden ben de Osman kardeşimin anladıklarını anladım ve Değerli şaire buradan saygılarımı sunar, Allahtan rahmet dilerim. Herkesi seviyorum; çünkü ben bir hümanistim.

2 person liked.
2 person did not like.
hasan05 Hasan Buldu: Sayın Celal Çığ, Ben .ıçımdan konuşmuyorum, siz de lütfen söylediklerimi. .ıçınızdan anlamayın. Ben kimsenin yağcısı da değilim, şakşakçısı da; dikkat ederseniz söylediklerime. insan sevgisinin dışına çıkan, Kainatın en değerli varlığı olan insanlara yaptığınız hakaretleri eleştirdim ve kınadım. Hümanizmin anlamını bilmiyorsanız, sözlüklere bakınız, o zaman ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Belki aşağı aldığım bu şiirim size benim hakkımda gereken bilgiyi verir. Ben İnsanım yürüdüm dağlara bir hışımla, dağlar heybetimden korktu önümde eğildi, mahçup bir şekilde özür diledi ırmaklar akıntısını kesti yol verdi üzgün olduğu belliydi mahcubiyetinden gök, indiremedi yıldızları yere benden özür diledi ağladı aciziyetinden ağaçlar boynunu büktü ağladı sesizce gece utancından karardı beni görünce benden özür diledi ay kuyuya ışığını yansıttı selam verdi Yusuf'a kuyu, Yusuf'tan özür diledi bulutlar, güneşi kapattı güneş, özür diledi insanlardan... Hasan Buldu

2 person liked.
2 person did not like.
HaZ: Sayın Arap Naci, Allah kelimesi büyük harfle yazılır.Çünki özel bir isimdir.Edebiyat öyle ahkam kesmeyle olmuyor demek ki? Bu şiirim için de ,ne büyük yorum hatası yaptığınızdan da belli oluyor ,Çünki kendi nefsime hitap ettiğimi göremiyecek kadar da şartlanmışsınız.

2 person liked.
2 person did not like.
Arap Naci Kasapoğlu 8: şimdi bu malın her tarafı dinle dolmuş olsa ne olur,Ahmed Arifi sevse ne olur sevmese ne olur,şiirden anlasa ne olur anlamasa ne olur.. adamın birtek altı var...

2 person liked.
2 person did not like.
Arap Naci Kasapoğlu 8: buyrun işte mal bu..mal ortada

1 person liked.
1 person did not like.
Arap Naci Kasapoğlu 8: kimin imanıyla gidip gitmediğne karar veren noterimisiniz siz allahın?

1 person liked.
1 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 184 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Murat Bostan
Burak Ayoğlu
Hulya Oyman
Muhammet İbrahim Ö...
Burak Yakup Mutlu
Murat Şahbaz
Nevin Büyükkaya
Emine Tugay Dursun
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Aşk (Cahit Sıtkı Tarancı)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
8  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Bayburt Koşması (Behçet Kemal Çağlar)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Suskun Şiiri - Ahmed Arif

Antoloji.com
21.2.2017 03:44:30  #4.33#
[6624]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#6624 ##22