Antoloji.com

Şimdi Sevişme Vakti Şiiri - Sait Faik Abasıyanık

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Şair Sait Faik Abasıyanık Sait Faik Abasıyanık Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Kitaplar  Zevkler 
 << Önceki ŞiirSait Faik Abasıyanık ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Şimdi Sevişme Vakti

Çıplak heykeller yapmalıyım,
Çırılçıplak heykeller
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Kadın, Şiir, Para

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Şimdi Sevişme Vakti adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
8.0 10
(52 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Sait Faik Abasıyanık (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Sait Faik Abasıyanık şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Sait Faik Abasıyanık şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirSait Faik Abasıyanık ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Şimdi Sevişme Vakti Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
büyünüyor / su coşkun/ mebrure coşkunsu: 'Sonra oturup hüngür hüngür ağlasam Boş geçirdiğim bağırmadığım sustuğum günlere' üstünden 30-40 yıl geçmiş. ağlamak, bağırmak neye yarar. dönülmüyor ki... mebrure coşkunsu/ su coşkun ŞİMDİ SEVİŞME VAKTİ Çıplak heykeller yapmalıyım. Çırılçıplak heykeller Nefis rüyalarınız için Ey önünden geçen ak sakallı kasketli, Yırtık mintanından adaleleri gözüken Dilenci Sana önce Şiirlerin tadını Aşkların tadını Kitaplardan tattırmalıyım Resimlerden duyurmalıyım, resimlerden... Şu oğlan çocuğuna bak Fırça sallıyor Kokmuş manifaturacının ayağına Dörtyüzbin tekliğinden On kuruş verecek. Seni satmam çocuğum Dörtyüzbin tekliğe. Ne güzel kaşların var Ne güzel bileklerin Hele ne ellerin var, ne ellerin Söylemeliyim Yok Yok... meydanlarda bağırmalıyım, Bu küçük Güllerin buram buram tüttüğü Anadolu şehri kahvesinde Kiraz mevsiminin Sevişme vakti olduğunu. Resimler seyrettirmeli, şiirler okutturmalıyım. Baygınlık getiren şiirler. Kiraz mevsimi, kiraz Küfelerle dolu pazar. Zambaklar geçiriyor bir kadın. Bir kadın bir bakraç yoğurt götürüyor Sallıyor boyacı çocuğu fırçasını Belediye kahvesinde hakla o eski, o yalancı O biçimsiz bizans şarkısı. Sana nasıl bulsam, nasıl bilsem Nasıl etsem, nasıl yapsam da Meydanlarda bağırsam Sokak başlarında sazımı çalsam Anlatsam şu kiraz mevsiminin Para kazanmak mevsimi değil Sevişme vakti olduğunu... Bir kere duyursam hele güzelliğini, tadını, Sonra oturup hüngür hüngür ağlasam Boş geçirdiğim bağırmadığım sustuğum günlere Mezarımda bu güzel, uzun kaşlı boyacı çocuğunun Oğlu bir şiir okusa Karacaoğlan'dan Orhan Veli'den Yunus'tan, Yunus'tan... Sait Faik Abasıyanık

0 person liked.
1 person did not like.
umudasevda: öykülerinden daha da haz aldığım yazar,şiirn başlığında bile içim kımıldamadı bu da benim sorunum.

0 person liked.
0 person did not like.
Yücel Yarımbatman: sait ustamın şimdi sevişme vaktini çok değil;bir kaç ay önce okudum... baskı adedi çok fazla öykücü olarak bilinen kalem.. bu özelliğini şiirlerede taşımış.. bir gün önce rıfat ılgazın bir kitabını bitirmiştim.. öykü yönünden bir rıfat ılgazı daha çok beğeniyorum.. sanırım tiyatral anlamda gözlemlerini öyküye yansıtma yeteneğinden olsa gerek.. ya da bana daha çok hitap etmiş bir kalem rıfat ılgaz.. lakin telafüz da sait faiki daha çok duyarız rıfat ılgaz dan..kulakta kalan ender isimlerden sait faik.. inşaallah bizede nasip olur bir gün böyle eserlerimizle anılmak... ne mutlu kalıcı eser bırakana.... sokak şairi...

0 person liked.
0 person did not like.
Hak şahini: siz bu masum ve mazlum millete,bu garip teraneleri telkin ede ede,ne masumiyetlerini bıraktınız,ne mazlumiyetlerini! şimdi anasıyla,ablasıyla,halasıyla aşk(!)yaptığını bağırırcasına sinema kapılarının arkalarına yazdıkları sapık ilanlarla duyuran ,pis şehvetlerine mahkum olmuş bir nesil yetiştirdiniz! onlar o malum ilanlarını şiir diye sizlere mezarlıklardada okuyorlar.hatta o iğrenç tecavüz ve fiilerini ölülerin kabirleri arasındada yapıyorlar! kabrinizde rahat(!) uyuyun efendiler!tabiki uyuturlarsa! doğru yunusu, ve yunusu yunus yapan doğruları bu nesile öğretmeyi yeğleseydiniz,bu cennet vatan şimdi sapıklar cehennemine dönmiyecekti!

1 person liked.
2 person did not like.
Gönül Ersin: Ah benim güzel ustam; Sana önce Şiirlerin tadını Aşkların tadını Kitaplardan tattırmalıyım Resimlerden duyurmalıyım. resimlerden... Senden öğrendim ben küçücük yaşımda aşkı,sevdayı şiirlerle anlaymayı ve resi mlere sığdırmayı dünyamı.. Adım kirazçiçeği bak benim. Duyuyor ve gülüyorsun biliyorum,dalgaların ada sahillerine vurduğunda duyulan kahkahandan dinliyorum çünkü seni. Her mevsim ayvaların çiçek açması, kirazların meyveye durması vaktini ve çookkk özlüyorum seniiiii... En derin ve Gönül'den saygılarımla.

1 person liked.
0 person did not like.
utkan-M.CURA: Söylemeliyim, Yok Yok... meydanlarda bağırmalıyım. Bu küçük Güllerin buram buram tüttüğü Anadolu şehri kahvesinde Kiraz mevsiminin Sevişme vakti olduğunu Şapka çıkardım yine.ustaya,ustalara saygıyla..

0 person liked.
0 person did not like.
AlaaddininSihirliLambası: ÇOK GÜZEL BİR ŞİİR GERÇEKTEN.ÜSTADIN MEKANI CENNET OLSUN....NEFİS BİR ŞİİR....NUR İÇİNDE YATSIN. ---SAYGILAR

1 person liked.
0 person did not like.
büyükharman: dili asırlarca edep yerleri gibi ayıplanan bir ulusun, cumhuriyetle filizlenen benlik kazanma savaşımında yetişmiş insan sıkıntısı çekmesi normal. aradan nerdeyse bir yüzyıl geçti. şimdikileri çok daha sert sorgulamalı-yargılamalı- ne yapmışız ki bunca sene........ şiir: sözcükler gelişigüzel serpiştiriliyor. ne dediği de anlaşılmazsa daha gizemli. tarladır-dağdır oku-eşele, varsa yeteneğin mutlaka bir şeyler bulursun . maden filan. hiç olmazsa toprak işlenmiş olur!!!!! böyle güşünülünce herkes şiir yazmaya kalkıyor. herkes yazınca da şiirler kuma karışıyor şiirler kuma karışınca insanlar aramakla başa çıkamıyor. okuyandan çok yazan oluyor. yayın olanağı bulan her kalemkar şiire bulaşmış. şimdi de öyle biraz ünlenen, kapı bulan şiirler yazıp!!! kiraplar bastırıyor. cumhuriyet cengaverlerini kınamamalı. onların her nefesine bile muhtaçtı dedelerimiz. ***** bu şiirin şiirliğini bilmem ama değeri olduğu kesin. hikayecinin özelliği aksetmiş, iyi gözlemler var. zamanından izler taşıyor. anlatım iyi. türkçeye geçişte bazı oturmamış yerler olabilir. ama osmanlıca yazılanları düşününce..... saygıla i.durmuş

0 person liked.
0 person did not like.
başöğretmen40: üstat... Allah rahmet eylesin. Mekanın cennet olsun. Saygılarımla...

0 person liked.
1 person did not like.
Ziya Öztürk: Sait Faik, ''Kesit Hikâyesi''nin Türk edebiyatındaki en büyük temsilcisi. Eh şiiri de idare eder....

0 person liked.
1 person did not like.
kurul: ....Dilenci Sana önce Şiirlerin tadını Aşkların tadını Kitaplardan tattırmalıyım Resimlerden duyurmalıyım. resimlerden... Şahin Koç......

0 person liked.
1 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 12 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Muhammed Yasir Yam...
Ali İhsan Sayılır
Senem Aygül
İbrahim Cuma
Ömer Boztepeli
Ali Dost Gürgöz
Mahir Toksoy
Barış Yıldız
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
IIIusıon (Orhan Veli Kanık)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar 1  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
8  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Gece Yarısı (Cevdet Kudret Solok)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Şimdi Sevişme Vakti Şiiri - Sait Faik Abasıyanık

Antoloji.com
26.05.2016 11:50:33  #.234#
[5863]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#5863 ##127