Antoloji.com

Yaşlandım Şiiri - Ahmet Caniklioğlu

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Previous Month Nisan 2012 Next Month
P Pt S Ç P C Ct
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Günün Şiiri

Herhangi bir güne ait günün şiirini görmek için takvimde ilgili yerlere tıklayın.
 
 
Ahmet Caniklioğlu
Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirAhmet Caniklioğlu ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Yaşlandım

Tarifi imkânsız bir boşluk var içimde
Üşüyorum...
Bahtım; Saçların gibi öylesine siyah!
Gözlerim ıslak yağmurlarla kapanık
Ve... Acılar bile bir başka biçimde...

Ben en çok anneme benzerim
Kanlı bir yüksük gibi parmağından
Düşüyorum...
Ayaklarında ince ipince bir sızıyım
Bir çift gözyaşı durur yaşmağında...

Yaşlandım;
Bir yalnızlık iklimindeyim, yapayalnızım.
Yaşıyorum...
Saçlarım dökük, parmaklarım kırgın,
Oysa hala On yedi yaşındayım...
 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Yaşlandım adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Bu şiiri bir arkadaşıma göndereceğim
Şiire puan vereceğim

puan
5.8 10
(52 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 
 << Önceki ŞiirAhmet Caniklioğlu ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Yaşlandım Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
akmetin: Yaşlandım; Bir yalnızlık iklimindeyim, yapayalnızım. Yaşıyorum... Saçlarım dökük, parmaklarım kırgın, Oysa hala On yedi yaşındayım... Güzeldi

3 person liked.
0 person did not like.
uzağım: yaşlanıp da yaşlanmadım diyenlere selamlar olsun benden... genç olup da yaşlandım diyenlere ise,sitemler... şairi kutlayarak...

2 person liked.
0 person did not like.
HaZ: Devrimci geçinen, ruhsuz devrikler. Sığındığınız bütün putlar,kafanıza devrildiği halde.Hala put perestlikten taviz vermeyişinizi anlamış değilim.Ne çabukta unuttunuz Leninin kızlı maydana devrilişini.Ne Enver hoca(Arnavutluk, ne de Fidel Kastro (Küba) sığınmaya çalıştığınız son limanlar,sizlerin çürümüş ve kokuşmuş fikirlerinize liman olabilir.Uğramış olduğunuz ahlaki ve siyasi erezyon, denizin deltasında hitama erdi.Kendinize yeni topraklar arayın durun artık.Oraları da kirletip erozyona uğratacağınızdan emin olabilirsiniz.

2 person liked.
0 person did not like.
Naki Aydoğan: Günün şiiri. Düşüncelerimizin bir gerçek ortamda kararı. Karar anı, yaşlanmaya; ortaya bir yaş koymya. Kim yaşalanmak ister? Her konunun erbabı, biriken yılların hesabını birilrinin adına ortaya kor. Bir konuda şairlikte, yaşlanmaktır. Bu gün bu şairin, şiirsel yaşını okuduk. Yaşlanmış mı? Şiiri genç kalmış, şairin yaşı zamana karışmış.

1 person liked.
0 person did not like.
HaZ: Ateizmin ruhsuzlaştırma politikasından bir türlü kendini kurtaramayak,din ile faşizmi ayni kefeye koyarak,pirim yapacaklarını sanan ,fikir özürlü Darwinci kafalara ,her zaman şunu söylemişimdir ve yine söylüyorum.Kuma gömdüğünüz kafanızı hele bir dışarı çıkarın hayata kendi gözlüklerinizle bakın.Gerçek dünyanın sizin sandığınız gibi olmadığını görün.Emanet at gözlükleriyle baktığınız''Mark öngörüsü''evrensel görüşün,optik kaydırma olduğunu görün.Şaşılığınızı bir düzeltin.Dini mukaddesatı bir kaç haddini bilmezin sultasında gösterip.Çakıyla minare yıkmaya çalışmayın.Allah inancından yoksun bir kişi,kutuplarda çırılçıplak ortada kalmış densizin haline benzer.O ne kadar bizleri İslamdan soğutmayın diyor olsa da, aslında bu soğukluk kendi tercihleridir.Minareyi çalan kılıfını hazırlarmış derler.İşte bunlar,çaldıklarına bir türlü kılıf bulamayan ellerinde patladığı içinde sağa sola çamur atmaya kalkanların işidir.Güneş balçıkla sıvanmaz,perde etmeyin başka ihsan istemem.

1 person liked.
0 person did not like.
Arap Naci 3: 'Yaşlandım' evet şiir bu kadar bırakılabilseydi dedim biraz evvel kendi kendime.. tek bir kelimeden şiir olur mu? bal gibi olur.. 'yaşlandım' 12 eylül faşist diktasının yargılandığı bir günde... 'yaşlandım' ilginç bir milletiz. filmi geri sardığımda nasıl yaşlandığımızı görüyor insan hep beraber.. faşizm sağ sol demeden buldozer gibi geçmiş yaptıkları anayasanın da faşist bir anayasa olduğu belli olmuştu. bu noktada yapılacak olan anayasa oylamasında menfi oy sayısını arttırmak için sağa sola koşup çırpınıyorduk.. sanırım o anayasaya necip milletimiz %90 oranında kabul oyu ile teveccüh göstermişlerdi. sonra o anayasayı kaldırmak için yıllar sonra%80 oranında kaldıralım oyu verdi. ne zaman neye oy vereceği belli olmayan bu necip milletin insanı nasıl yaşlandıracağı da belli olmuyor. 'Yaşlandım'

1 person liked.
0 person did not like.
Hüseyin Demircan 1: şiir yaşat koştur nice kişi yor kurtarma isterken can çekişiyor kimi su serpiyor kendine gelsin kiminin suyu yok gerçek işiyor metre kareye beş şair düşüyor ister falıma bak ister düşü yor birine desenki güzel şiir yaz sinirlenip sana hep çekişiyor.. .. halbuki şair yavrusunu terbiye ihya etmek isteyen bir anne gibidir.. bir anne şevkati.. ona doğruyu iyiyi güzeli öğretirken.. akıllı uslu ol güzel hareket et.. temiz ol derken.. bu haşarı evlat.. burnunu koluna silecek kültablasını halıya dökecek.. her zırzopluğu bir eleştirmen edası ile yapıcak.. o tüm kirletme çabası ile meşgul olsa bile.. şair her daim kendisini derli toplu tutmak zorunda.. daha daha güzeli arama.. daha daha titiz olma çabası içre girecek.. birey olmalı.. ha bu döküp savuruyor müstehak buna.. ben de sağı solu derleyip toplamayıp.. bulaşık çamaşır yıkamayım bu olmaz.. şiir taranacak özenle.. haftada bir şampunlu suyla temizce yıkanacak.. gerekirse iki yana örülüp.. onuz üstünden göğüse doğru sarkıtılacak.. alın üstünden kahkül bırakılacak.. ense her zaman temiz olmalı.. şiirin sonuna gelen biri ben doydum diyecek.. eline sağlık usta çok güzel olmuş sadece kulaktaki kıllarıda dağla bi zahmet diyecek.. şaibe belirginsizlik ensede olmaz.. ense temiz çıkacak.. alabros traş edeceksen kaç numara ise.. ona göre bıçak tak.. ama saçı yolmasın.. üst taraflar makas ile.. kırp kırp kulak makas arası sıkıştırılmadan alınmalı.. kolonya dökülmeli.. gerekirse.. su ile ıslatılıp.. saç arası yumuşatılmalı.. yoksa al eline makas çarp çurp çarp çurp merkep tıraşı gibi afesersiniz yoluk yoluk böyle şey olurmu.. bende yaparım nedir yani.. berber kalkıp.. ülke yçnetimine sevdalanırsa.. umum hamamcılar ve tellaklar odası şiir yazmaya kalkar.. fırıncılar sokak süpürür.. belediye temizlik işçisi ameliyat odasına girer narkoz verirse.. nereye varır bunun sonu.. ben şiir yazma amaçlı yaratılmadım ki.. eleştirmende değilim.. kendime kerameti kendinden menkul araştırmacı yazar.. şair ozan eleştirmen.. ziraat teknik ordinatüs .. paytar veteriner toktur doçent bilmem kim diyormuyum.. ben sadece.. çürük patlıcandan kokmuş kıymadan karnı yarık olmaz diyorum.. kaldı ki ben kabak mücver yapıcaksam.. kalkıp buna şeker.. kalkıp irmik helvası katabilirmiyim.. yalnızca ne gerekirse o .. iki yumurta rende kabak bir fincan un.. gerisi benim maharetime kalmış.. hah yağ eridi.. erittim ben bu yağı işte şimdi kızartabilirim ahanda kızardı dur şuraya kotarayım diyecek ahçı dediğin.. kim tadar o mücveri eline sağlık diyecek.. aç gelende yiyecek tok olanda bir parça alacak ondan.. heee.. bu çok güzel çok..

1 person liked.
0 person did not like.
HaZ: Osman kardeş,o gülücükler yüzünden hiç eksik olmasın.) Yorumum için demişsin ki; ...ya Haz kardeşim yorumunuzu okuyunca bağışla beni gülmekten kendimi alamadım. ...iyi de meyveli ağaçta olsa sonu odun olma değil mi? ...yani hasan ha kelhasan. -Osman Nurani. Yahu tüm ağaçlar odunluk olsaydı,üzümü,muzu,elmayı ,armudu,ayvayı nasıl yerdik.Yerden bitme kavuna,karpuza,çileğe,hıyara talim ederdik.Öyle değil mi.!Odunun bile seceresine bakarlar ve ona göre karar verirler.Öyle her odundan kazma ve kürek sapı bile yapmazlar.Netice itibarıyla her şeyin bir sonu var.Bu demek değildir ki,odun geldik odun gideceğiz.Yaptığı faydalı işleri görmemezlilkten mi geleceğiz.??

0 person liked.
0 person did not like.
Hüseyin Demircan 1: her zaman şöylemekten gırtlağım parçalandı.. HER ŞİİR MANZUM YAZI HER MANZUM YAZI ŞİİR DEĞİLDİR.. öncelikle bir şiir vasfı kazanacak ki.. biz elimizde mezüro.. şekilce ölçüp biçelim.. şiir çizgilerinin dışına çıkmış mı.. şekil olarak halkmı divanmı serbest müstezatmı neyi benimsemiş bu güzergahtan sağa sola sapma varmı.. mikrometre kumpas ne varsa elimizde.. muhteva ne alemde.. terazi elde tartalım.. vecize derinliğini.. anafikir değerlerini.. didaktik gibi vasıfları..fazla laf şişkimliği varmı bilaki cümlemi noksan.. egosundan sıyrılmışmı.. ben değil biz merkezcimi.. tribüncümü kendinemi oynuyor.. içtenmi ağırmı gevşekmi.. şiir denilecek vasıf oluşsun ki.. moron embesil.. vasat altı.. vasat.. vasat üstü.. deha.. mükemmel gibi klanlara ayırabilelim.. daha manzum eser niteliği kazanamamış sözcük yığınlarını ne kadar anlamlı olursa olsun şiir yapıma yetmez.. efendim çok iyi insan iyi aile reisi iyi komşu iyi vatandaş.. yetmez efendim.. tamam çocukları seviyormuş.. gitsin patates yetiştirsin.. satsın parası ile o çocuklara oyuncak hediye etsin.. ellerine usta bir şairin şiir kitabını tutuştursun bir ansiklopedi hatıra bıraksın.. sünnet etkinliği düzenlesin.. hastanede lösemili hasta çocuk ziyaret etsin ama şiir yazmasın.. şiir şair işi.. siz ucube ile halkı şiirden soğutursanız.. bunun vebali büyük olur.. topluma ince ayar verecek.. onu duygu adı verilen ziynetle donatıp.. bir yaralı kuş görse.. üzülür.. bir evrensel aşk ile nerde bir insan mutsuz yardım edecek insan faktörü elinden güzelsanat dalını birini alın .. onu öksüz yetim bırakırsanız.. ne oldu şimdi ne geçer elinize.. bir kaç cılız sesinizi duyacak dışında.. bu vicdansızlık.. ..tamam gözünüz görmeyebilir.. yada aşırı polyannacısınız herşeyden mutlu olma çabası sarfediyorsunuz..elinize su diye pet şişeyi tutuşturdular.. kapağı açınca.. pıst diye sesi duymuyormusunuz.. o ses suyun yeterince berrak olmadığı bakteri barındırdığı işaret.. iki kelimeden adam tangur tungur sesini duyar.. tamam kulağınız duymuyor.. o sudan gelen kötü kokuyu duymazsınız.. dildemi yok.. tat tadından bilir adam onun içilirmi içilmezmi olduğunu.. fillerin hortumu kulağı olur.. büyüktürler.. çok su içerler.. iyi eğitimli bir fil.. eğitimle tomruk çeker.. eğitimle resim yapar.. bezelye kabuğunu sıyırır.. ama şiir yazamaz.. şiir şair işi.. birisine şiir yazıyorum desen alay konusu olursun.. müteşair kaynıyor her yan.. daha şair ile farkını bilmiyor.. zaten şiir yazma arzusu da yok.. sadece pohpoh bekliyor.. ilgi alaka bekliyor.. tek tek bireyi mutlu etme istiyorsanız.. övüverin ne çıkar.. ama bütün insanlığın mutluluğu.. gerçek hakiki güzeli bulduğu zaman olur.. herkes işini bilecek arkadaş.. çok iyi çiğ köfte yoğuruyor yoğursun saygı duyarım.. çok iyi köfte yiyor saygı duyarım yesin.. çok iyi şiir yazar sazsın ama kötü şiir yazıpta.. milletin şiir zevkini bozuyor gücenirim.. şiir kuralı kaidesi olan bir uğraştır.. şuraya otursun dilenci.. - fakirem acizem nahoşem diye dilensin şairdir.. .. gelsin şuraya abdulililah bey.. ağızları mabadı farkı yok dilinden dökülür ok desin şiirdir iki cümle yeter efendim.. şair vardır tek şiirle anılır o ona yeter.. şair vardır.. onbinle zırva.. sonuç sadece deşarz olmuş.. sadece.. birilerinin şiir beklentisini.. boşa çıkarmış.. güzel arama aşkını yaralamıştır.. bence..

0 person liked.
0 person did not like.
kanra545: Hepimiz şübheci olduk çıktık nedendir bilemem kimse kimsenin yorumunu silemez silen varsa silenide bilemez. vesselam :))

0 person liked.
0 person did not like.
Arap Naci 3: sevgili kardeşimiz 'içim tarifi imkansız boş' derken bir kırgınlıkdan sitemden bahsediyor olsaydı bu konunun altı az da beslenmeliydi.. işi tamamen muğlak bırakmış..muğlak bırakılabilir ancak bu kadar değil.. muğlaklığa götüren ifadeler; *Tarifi imkansız *Öylesine *Bir başka biçimde yine de haksızlık etmek istemem,arkadaşlar da baksınlar..

0 person liked.
0 person did not like.
kanra545: HAYATI (1927 - 1991) 21 Nisan 1927'de Diyarbakır'da doğan Ahmed Arifin babası Kerkük'lü Türkmen, annesi Kürt kökenlidir. Diyarbakır Lisesi'nden mezun olunca Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümü’nde okudu. Üniversite eğitimi sırasında iki kere TCK 141'ye muhalefetten tutuklandı. 1940-1955 yılları arasında değişik dergilerde yayınladığı şiirlerinde kullandığı kendine has lirizmi ve hayal gücüyle Türk edebiyatındaki yerini aldı. Şiirlerini Türkçe yazmıştır. Tam yaşlanamadan gitmiş günün şairi.Toprağı bol olsun vesselam.

0 person liked.
0 person did not like.
Arap Naci 3: 'Tarifi imkansız bir boşluk var içimde Üşüyorum!' DÜNYEVİ VEYA UHREVİ AÇIDAN HANGİ AÇIDAN BAKILIRSA BAKILSIN İÇİ DOLDURULMAMIŞ BİR BOŞLUK TARİFİ.BU MANADA ŞİİR ARABESK BİR GİRİZGAH İLE BAŞLAMIŞ.MESELE ÜŞÜDÜM ÜSTÜMÜ ÖRTSENE ANNE'YE GELECEK GİBİ GÖRÜNÜYOR BAŞLANGIÇTA. 'Bahtım; Saçların gibi öylesine siyah!' BAHTIM KELİMESİ KADER MANASINDA KULLANILMIŞ FAKAT SAÇLARIN GİBİ SİYAH OLAN NE.?HİTAP KİME?ANNEYE OLMADIĞI BELLİ.ÇÜNKÜ BİRAZDAN BEN ANNEME BENZERİM DİYECEK ŞAİR. 'Gözlerim ıslak yağmurlarla kapanık Ve... Acılar bile bir başka biçimde...' ISLAK YAĞMUR ESKİDEN BERİ KULLANILA GELMİŞ YANLIŞ KULLANILAN CILKI ÇIKMIŞ ARABESK BİR İMGEDİR. ACILAR BİLE BAŞKA BİÇİMDE? BOL ACILI,HARDAL SOSLU ISLAK YAĞMURLU GÖZ KAPAKLARI. Ben en çok anneme benzerim Kanlı bir yüksük gibi parmağından Düşüyorum... ŞİİRİN YUKARISI AŞAĞISI FARKLI VE BU BÖLÜME UYGUN OLSA BU İKİ DİZE GÜZEL BİR ŞİİRE OMURGA OLABİLİRDİ. ŞİİRİ TAŞIYICI İKİ DİZE OLABİLİRDİ. 'Yaşlandım; Bir yalnızlık iklimindeyim, yapayalnızım. Yaşıyorum...' DAHA ŞİİR YOK ORTADA BURAYA KADAR FAKAT ŞAİR YUKARIDA ANLATMAYI YETERLİ GÖRDÜĞÜ GEREKÇELERLE İNANMAMIZI İSTEDİĞİ DURUM,HAL BİLDİRİMİNDE BULUNUYOR. 'Saçlarım dökük, parmaklarım kırgın, Oysa hala On yedi yaşındayım...' KADERDEN TUTMUŞ,DÖKÜLEN SAÇDAN ÇIKMIŞ. HAKLI OLARAK MAZALLAH KANSER İLLETİNE Mİ YAKALANDI DİYE DÜŞÜNÜYOR OKUYUCU. onyedi yaşında herkes arabesk bir şiir yazmıştır diye düşünüyorum.veya bu şiirin ciddi manada bazı dizeleri kayıp.sayfaya eklenirken unutulmuş olabilir mi bilemem.

0 person liked.
0 person did not like.
Arap Naci 3: silme yetkisinin kimde olduğunu bilmiyorum.bildiğim tek şey şairin şu an onlıne olmadığı ve onun silmediğidir. yayınladığım şiir yorumunun kural dışı bir durumu varsa silen arkadaş çıkıp bunu da izah ederse biz de kusurumuz hatamız varsa onu anlamış oluruz.

0 person liked.
0 person did not like.
Arap Naci 3: yazdığım yorumu kim ve neden siliyor?

0 person liked.
0 person did not like.
Ülkü Şahin 1: Şuur bir Müslüman şair, asla ve kat'a, Hz. Kur'andan ve Hz. Peygamberden başka hiç kimseyi model alıp muhafazakarlık gömleğinden feragat etmez bay VARDARLI!Zira Son Hak din olan İslam'ın devrime mevrime ihtiyacı yoktur! O, bir felsefi akım değil ki, en küçük bir bidat rüzgarında onulmaz yıkımlara uğrasın. Öyle yapanlar, Din-i İslam'ın ruhuna nüfuz edememiş nakıs nadanlardır ki; mevzu bahis edilemeyecek kadar önemsizdirler. Çünkü, istisnalar kaideyi bozmaz. Din-i İslam, kıyamete kadar baki kalacak tek semavi ve orijinal dindir vesselam! Onu değiştirmek isteyenler her devirde çıkmış ama sesleri sivrisinek vızıltısından öteye geçememiştir. Biz o tiplere zavallılar olarak bakıyor ve onlara İslami sosyalistler değil, İslami soytarılar diyoruz. Hayırlı çalışmalar.

0 person liked.
0 person did not like.
Ülkü Şahin 1: Ne söylesek beyhude, bu mevzuda be kardeş; Geçen yıllar geriye, gelmez asla bilesin! Hiç olur mu yaşlının, yaslı hali gence eş? Madem öyle bahtiyar, bir ihtiyar olasın! Abdullah Toroslu

0 person liked.
0 person did not like.
Lara Açanba: tek başına şairine ait bir şiir olarak kalmaya mahkum...sevgilerimle...LaraAçanba

0 person liked.
0 person did not like.
Hüseyin Demircan 1: emrahta yerine göre aramızda çeşitli hastalıklara değiniyor sevdiği elinden alınıyor.. ağlatılıyor.. üzülüyor.. ama sadece göz yaşı sitem sızlanış veriyor çözüm önermiyor.. tek taraf alıyor mevzuyu toparlıyamıyor.. orda arslanın ağzındadır ekmek ejderler yatar başında çeşmelerin ve ölünür ... Çocuklara kıymayın efendiler Bulutlar adam öldürmesin. ... meyhanede keman çalan yalan söylüyorsa, ... .. şeklinde mercek altına yatırmıyor.. sadece ve sadece.. bakkal duvarlarında gördüğümüz.. veresiye satan adam tablosu.. her taraf fare fatura vesaire.. bu artık her eline kalemi kapan toplumsal konulara değinir şairin sarıldığı bir motif oldu.. ah aman savaş olmasın çocuk ölmesin terör bitsin insan kardeş kardeş yaşasın hadi amanin omuz omuza.. her zaman çalınır dinlediğimiz pilak çok güzel elbette dini milli ulvi hislere tercüman olur şiir yanı sıra.. sosyal içerik.. mutlak olmalı.. gına geldi artık boğuluyorum.. sevgilim nerdesin aç oda perdesin.. pişir bana pilav zerdesin ah öleyazdım ben aşkından yoksun ey vefasız nerdesin.. türünde böğürtülerden.. istediğim çok şeymi.. yalnızca estetik.. yalnızca temel esas.. giriş gelişme sonuç.. giriş segmesinde kendini bi tanıt.. nesin sen kimsin.. ne umdun ne buldun.. bunu bana bir iki kıta özetle.. gelişmede derli toplu.. madem şiiri bir avuç kripton çözer zümre değil topluma yazıyorsun toplumda anadili bu dil olan her bireyin anlıyacağı sadelik.. ayak oyunu dil çaklatması çevirme kıvırma yapmadan sadeete gelip.. kısa özetle olayı anlatıp.. sonuçta.. şöyle şöyle olsa idi özlemi dile getir ana fikir ver saygı duyayım.. vıttırı vızzık.. salya sümük ah ben çok üzüldüm çocuklar yazık üşüyor.. bahtım saç gibi siyah.. saçım döküldü parmaklar kırık.. bunu her bankamatik tren garı terminal geçer rahatlıkla söyler.. şair çıkıp orta yere.. ey anne babalar bakamıyacağınız besliyemiyeceğiniz çocuğu niye peydahlayıp orta yer salarsınız.. demeli.. ey devlet bu garibe niçin acımazsın demeli.. yoksa al eline mendili yetmez yaşmak ver sızım sızım sızka kime ne.. üstelik şiir böyle yavan yavan vermek değil ki sözcükleri.. biraz kafiye uyak verme serbest bahanesine sarıl.. bari en azından.. şöyle dekoru zenginlet yoksa hayat hikayesi anlat.. daha çok sızlan.. daha çok yatır toplumsal sorunu dediğimden değil.. yinede.. güzelse güzeldir saygı duyarım.. ben tarkan sevmedim diye tarkan kötü şarkıcımı.. ben müzlüm hazzetmedim kötü sanatçımı.. ama ortak müşterek payda hep bir ağız bu şiir kusursuz der mükemmel der sevmesemde saygı duyarım.. sadece benim hoşuma gitmedi.. kemal beyin dediği gibi.. başlığından değil anlıyamam başlığından ama.. iki dizeyi okur şiir olup olmadığını rahatlıkla söyler... yemin eder.. kalıbımı basar.. yetmezse.. notere gidelim imza vereyim.. iki dize bana yeter.. buda benim kendi görüşüm.. beğenmedim şiir olarak göremedim.. şiir yapan vasfı burda söylesem herkes şair olur çıkar.. ondan sonra başını kaldırma buradan.. şiir oku.. hayat yalnız şiir değilki sigara içmek nefes almak yemek yemek lazım.. her görüşe saygı duymak lazım.. saygılarımla.. inanın beğenmek için para verseniz bile tabanca dayayıp tehdit etseniz bile.. ıııh .. yok efendim bunun tadı tuzu yok.. ama başka şiiri güzel olabilir bi şey demem saygı duyarım.. kişiliğine.. şiir için çok fırın ekmek yemesi lazım.. gücenmesin... ııh olmaz.. şiir bu değil.. şiir bu kadar.. kalitesi düşük bir yapılanma değil.. sevgilerimle.. saygıyı yanlışlıkla söyledim.. saygı baskı korku neticesi.. sevgi içten samimi özden gelir.. sevgiler.. sevgili ağbeyim..

0 person liked.
0 person did not like.
sinyali: bir gözyaşı damlası kadar sıcak ve yakıcı duygular...sevgimle diyorum şaire...

0 person liked.
0 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 37 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Ozan Bindebir
Hande Hamdiye Ağır...
Hasan Özünal
Ayhan Duruk
İbrahim Halil Tay
Aminullah Nail Han...
Murat Uz
Işılay Yeygel
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Flaş (Can Yücel)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
8  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Üye Şairlerden Günün Şiiri
Başka Bir Gurbet (Alev Cetin)
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Yaşlandım Şiiri - Ahmet Caniklioğlu

Antoloji.com
25.2.2017 07:32:14  #4.33#
[1692925]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

# ##