Antoloji.com

Şeyh Şamil Şiiri - Necmiye Sarpkaya

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Necmiye Sarpkaya   (Şairin üye profili) Şair Popülerlik=4/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Resimli Şiirler  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirNecmiye Sarpkaya ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Şeyh Şamil

Her şeyden üstündü senin için
İzzet ve haysiyet cesaret fedakarlık
Yiğitlik acı ve hicran
Gözyaşları katıktı ekmeğine
Hürriyet ve istiklal denince
İlk senin adın gelirdi akla

Hayat sayfan başlar ilim ve savaşla
Sınavın zor olarak hazırlanmıştı
Mertlikle devam eder hayat defterin

Hocan Mevlana Halid-i Bağdadi
İlim ve irfan yuvası Bağdat dan
Yetmedi ilimleri tahsil etmek Şeyh olmak
Edebiyat tarih fen bilimleri ile devam ederdi

Vazgeçemedin savaş da barış da asla kitaplardan...
Neydi hayat senin için neydi
Bazıları için rahat ve tatlı olan hayat
Savaş kan sıkıntı cefa zulüm çile

Düşmanların için
Korku panik ölüm yiğit
Gözüpek kahraman kararlı ve azimli
Bir komutan bir ateş parçası bir arslan

Tehlikedeydi artık vatanın milletin
Bütün mukaddes değerler

Asır xıx. asır başları
Sanayi devriminin ardından
Yağma sömürge talan
Sıcak denizlere açılma hayali
Kafkasları geçerek inmek Anadolu
Üzerinden Akdenize

Dikildin dimdik düşmanın karşısına
Göğsündeki süngü durduramazdı seni asla
Yirmi beş günlük baygınlıktan sonra
İlk sorun 'Ana namaz vakti geçti mi 'oldu
Seni milletini ayakta tutan neydi
İnanç mıydı azim miydi
Kararlılık mıydı
Cesaret miydi
Kahramanlık mıydı
Alimlik miydi
Bunlar sende doğuştan mevcuttu

Dağıstanlıları Çerkezleri Çeçenleri Avarları
Topladın tek ülkü etrafında
Savunma ve Hürriyet
Birliği beraberliği sağladın.

Sen zor günlerin zor dönemlerin
Adamı değil miydin ne olsa

Kar etmedi sana asrın
Topu tüfeği süngüsü askeri siyaseti
Ekonomisi Lojistiği
Hiçbir şey kar etmedi sana

Hile kurnazlık entrikalarayak oyunları
Kar etmedi sana... Satın alınamadın asla
Hiçbir değerle...

Sana Hürriyetine milletine
Karşılık sulh teklifi geldi
En kıramayacağın anandan yarinden..
Oysa mecbur bırakılmıştı mübarek
Eli öpülesi senin gibi evlat yetiştiren
Şanlı...Ana

Karar kesin hüküm verildi
'Annem cezalandırılacak
Bir tarafta ana can dost..
Diğer tarafta
Namus İstiklal Mücadelesi
Haysiyet ve onur sınavı
Çözümü buldun pratik müthiş zekan ile
Gösterdin karlılığını ve azmin zaferini
Kendini kırbaçlatarak dosta düşmana.

Medine de uydun son çağrıya
Ebedi aleme gel çağrısına
Defnedildin Kahraman asker
Kahraman Komutan Şeyh Şamil
Sevgili Peygamberime komşu oldun
Cennetül Baki Kabristanında
Sen rahat ol cesur yürek
Sen rahat ol
Hala ayaktayız
Hala Anadolu’ya Birileri inemedi
Sıcak Denizlere
Geçilemez Anadolu asla
Sen rahat ol

Necmiye Sarpkaya
 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Anne, Asker, Dost, Ölüm, Hayat, Barış, Savaş, Hüzün, Özgürlük, Kahraman, Tarih, Tanrı

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Şeyh Şamil adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Bu şiiri bir arkadaşıma göndereceğim
Şiire puan vereceğim

puan
10.0 10
(29 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

 << Önceki ŞiirNecmiye Sarpkaya ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Şeyh Şamil Şiiri Hakkında;
ya hayy: Şeyh Şamil Her şeyden üstündü senin için İzzet ve haysiyet cesaret fedakarlık Yiğitlik acı ve hicran Gözyaşları katıktı ekmeğine Hürriyet ve istiklal denince İlk senin adın gelirdi akla Hayat sayfan başlar ilim ve savaşla Sınavın zor olarak hazırlanmıştı Mertlikle devam eder hayat defterin Hocan Mevlana Halid-i Bağdadi İlim ve irfan yuvası Bağdat dan Yetmedi ilimleri tahsil etmek Şeyh olmak Edebiyat tarih fen bilimleri ile devam ederdi Vazgeçemedin savaş da barış da asla kitaplardan... Neydi hayat senin için neydi Bazıları için rahat ve tatlı olan hayat Savaş kan sıkıntı cefa zulüm çile Düşmanların için Korku panik ölüm yiğit Gözüpek kahraman kararlı ve azimli Bir komutan bir ateş parçası bir arslan Tehlikedeydi artık vatanın milletin Bütün mukaddes değerler Asır xıx. asır başları Sanayi devriminin ardından Yağma sömürge talan Sıcak denizlere açılma hayali Kafkasları geçerek inmek Anadolu Üzerinden Akdenize Dikildin dimdik düşmanın karşısına Göğsündeki süngü durduramazdı seni asla Yirmi beş günlük baygınlıktan sonra İlk sorun 'Ana namaz vakti geçti mi 'oldu Seni milletini ayakta tutan neydi İnanç mıydı azim miydi Kararlılık mıydı Cesaret miydi Kahramanlık mıydı Alimlik miydi Bunlar sende doğuştan mevcuttu Dağıstanlıları Çerkezleri Çeçenleri Avarları Topladın tek ülkü etrafında Savunma ve Hürriyet Birliği beraberliği sağladın. Sen zor günlerin zor dönemlerin Adamı değil miydin ne olsa Kar etmedi sana asrın Topu tüfeği süngüsü askeri siyaseti Ekonomisi Lojistiği Hiçbir şey kar etmedi sana Hile kurnazlık entrikalarayak oyunları Kar etmedi sana... Satın alınamadın asla Hiçbir değerle... Sana Hürriyetine milletine Karşılık sulh teklifi geldi En kıramayacağın anandan yarinden.. Oysa mecbur bırakılmıştı mübarek Eli öpülesi senin gibi evlat yetiştiren Şanlı...Ana Karar kesin hüküm verildi 'Annem cezalandırılacak Bir tarafta ana can dost.. Diğer tarafta Namus İstiklal Mücadelesi Haysiyet ve onur sınavı Çözümü buldun pratik müthiş zekan ile Gösterdin karlılığını ve azmin zaferini Kendini kırbaçlatarak dosta düşmana. Medine de uydun son çağrıya Ebedi aleme gel çağrısına Defnedildin Kahraman asker Kahraman Komutan Şeyh Şamil Sevgili Peygamberime komşu oldun Cennetül Baki Kabristanında Sen rahat ol cesur yürek Sen rahat ol Hala ayaktayız Hala Anadolu’ya Birileri inemedi Sıcak Denizlere Geçilemez Anadolu asla Sen rahat ol Necmiye Sarpkaya tebrikler.

2 person liked.
0 person did not like.
Ş a m i l: Çok güzel bir şiir koca bir hayatın özeti gibi

0 person liked.
1 person did not like.
Sancaktan Çimariva: Şeyh Şamil Her şeyden üstündü senin için İzzet ve haysiyet cesaret fedakarlık Yiğitlik acı ve hicran Gözyaşları katıktı ekmeğine Hürriyet ve istiklal denince İlk senin adın gelirdi akla Hayat sayfan başlar ilim ve savaşla Sınavın zor olarak hazırlanmıştı Mertlikle devam eder hayat defterin Hocan Mevlana Halid-i Bağdadi İlim ve irfan yuvası Bağdat dan Yetmedi ilimleri tahsil etmek Şeyh olmak Edebiyat tarih fen bilimleri ile devam ederdi Vazgeçemedin savaş da barış da asla kitaplardan... Neydi hayat senin için neydi Bazıları için rahat ve tatlı olan hayat Savaş kan sıkıntı cefa zulüm çile Düşmanların için Korku panik ölüm yiğit Gözüpek kahraman kararlı ve azimli Bir komutan bir ateş parçası bir arslan Tehlikedeydi artık vatanın milletin Bütün mukaddes değerler Asır xıx. asır başları Sanayi devriminin ardından Yağma sömürge talan Sıcak denizlere açılma hayali Kafkasları geçerek inmek Anadolu Üzerinden Akdenize Dikildin dimdik düşmanın karşısına Göğsündeki süngü durduramazdı seni asla Yirmi beş günlük baygınlıktan sonra İlk sorun 'Ana namaz vakti geçti mi 'oldu Seni milletini ayakta tutan neydi İnanç mıydı azim miydi Kararlılık mıydı Cesaret miydi Kahramanlık mıydı Alimlik miydi Bunlar sende doğuştan mevcuttu Dağıstanlıları Çerkezleri Çeçenleri Avarları Topladın tek ülkü etrafında Savunma ve Hürriyet Birliği beraberliği sağladın. Sen zor günlerin zor dönemlerin Adamı değil miydin ne olsa Kar etmedi sana asrın Topu tüfeği süngüsü askeri siyaseti Ekonomisi Lojistiği Hiçbir şey kar etmedi sana Hile kurnazlık entrikalarayak oyunları Kar etmedi sana... Satın alınamadın asla Hiçbir değerle... Sana Hürriyetine milletine Karşılık sulh teklifi geldi En kıramayacağın anandan yarinden.. Oysa mecbur bırakılmıştı mübarek Eli öpülesi senin gibi evlat yetiştiren Şanlı...Ana Karar kesin hüküm verildi 'Annem cezalandırılacak Bir tarafta ana can dost.. Diğer tarafta Namus İstiklal Mücadelesi Haysiyet ve onur sınavı Çözümü buldun pratik müthiş zekan ile Gösterdin karlılığını ve azmin zaferini Kendini kırbaçlatarak dosta düşmana. Medine de uydun son çağrıya Ebedi aleme gel çağrısına Defnedildin Kahraman asker Kahraman Komutan Şeyh Şamil Sevgili Peygamberime komşu oldun Cennetül Baki Kabristanında Sen rahat ol cesur yürek Sen rahat ol Hala ayaktayız Hala Anadolu’ya Birileri inemedi Sıcak Denizlere Geçilemez Anadolu asla Sen rahat ol Kıyamadım hiç bir satırını ayırmaya gözyaşlarım sel oldu kandaşım, neler neler canlandı gözlerimde yüreğim gene kabardı kabardı, ah can yüreğine sağlık, kudretli kalemin daim olsun..Sevgilerimle..

1 person liked.
0 person did not like.
turhanemmi/Turhan Toy: şeyh şamilli Allah Ondan Razı Olsun şiir diliyle çok güzel anlatmışsınız kutlarım selamlar Turhan Toy

0 person liked.
0 person did not like.
Kerem Olmak: Gece kurt yavrularken çıktık dünyaya Sabah kükrerken arslan, ismimiz konuldu Lailahe illallah Kartal yuvalarında analarımız emzirdi At üstünde kavgayı babalarımız öğretti Lailahe illallah Halk için vatan için yetiştirdi Onlara bir zarar geldiğinde yiğit kesildik Lailahe illallah Dağların şahinleri zaferle yetişti, Zorluğun bozgunundan gururla çıktık Lailahe illallah Tunçtan dağlar kurşun gibi erise de Yaşamdan ve savaştan onursuz çıkmayız Lailahe illallah Ey kara toprak her zerren baruttan ağlasa da Hüzünlü bir şekilde sana dönmeyeceğiz Lailahe illallah Hiçbir zaman hiçbir kimseye pes etmedik biz Ecel veya zaferden biridir seçeneğimiz Lailahe illallah Yaralarımızı ağıtlarla sararken bazılarımız Değerli gözlerimiz maharetle canlanır Lailahe illallah Açlık kıvrandırırsa ot yeriz Susuzluk bezdirirse sıkar suyunu içeriz Lailahe illallah Gece kurt kuzularken çıktık dünyaya Hakka, vatana ve Allah'a sadığız biz Lailahe illallah Abuzar Aydemirov Geçilmez rahatız biz kimin torunlarıyız ecladımızı iyi biliriz, sağol...

1 person liked.
0 person did not like.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Adnan Yeşiltaş
Tuğba Turan
Emin Furkan Çelik
Sercan Bayram
Elmas Yazdıran
Burak Yakup Mutlu
Sadık Doğan
Zeynep Ece Arabul
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Affet (Necip Fazıl Kısakürek)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
8  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Karşılama (Refik Durbaş)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Şeyh Şamil Şiiri - Necmiye Sarpkaya

Antoloji.com
27.2.2017 16:38:40  #4.33#
[194394]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#194394 ##17146