Antoloji.com

Rindlerin Ölümü Şiiri - Yahya Kemal Beyatlı

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Şair Yahya Kemal Beyatlı Yahya Kemal Beyatlı Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirYahya Kemal Beyatlı ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Rindlerin Ölümü

Hafız'ın kabri olan bahçede bir gül varmış;
Yeniden hergün açarmış kanayan rengiyle,
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Ölüm, Çiçek, Gece

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Rindlerin Ölümü adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
7.3 10
(92 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Yahya Kemal Beyatlı (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Yahya Kemal Beyatlı şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Yahya Kemal Beyatlı şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirYahya Kemal Beyatlı ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Rindlerin Ölümü Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
Nevin Subaşı: haddimizi aşarak; kör olmada gör beni demiş olsun ustamız... * Hâfız'ın kabri olan bahçede bir gül varmış; Yeniden hergün açarmış kanayan rengiyle, * hafız kim? bilinsin istenmiyor........ okunan dizeler tasavvufî anlamda anlaşılsın bu bile yeter diyor şair oysa hafız, ne gül'ü görüyor ne bülbül'ü zikir aleminde geçiyor mutlaka aşıkın sonsuz ömrü * Gece, bülbül ağaran vakte kadar ağlarmış Eski Şiraz'ı hayal ettiren ahengiyle. * bülbülün sabah vaktine kadar ağladığı bilinir de gecenin ağladığını kim bilebilirdi elbette bülbül ki bülbül ah yüzünden renk değiştirip ağardığını gülden dahi saklardı bu yüzden; rengi ahengini yitirirdi bülbülün ömrü * Ölüm asude bahar ülkesidir bir rinde; Gönlü her yerde buhurdan gibi yıllarca tüter, * hafız ki bakmadan göreni temsil ediyor gönlü kimbilir neler görür * Ve serin serviler altında kalan kabrinde Her seher bir gül açar; her gece bir bülbül öter. * o öyle bir aşk ile uyumaktadırki gül ile bülbül simgesi onun, yüce yartıcının allahın aşk gölgesinde durmaksızın cem eder saygı ve sevgilerimle

1 person liked.
0 person did not like.
Hasan Tan 1: Üstünkörü okunmuş şiirler bazen çok kederlenirler.. kederli gördüm şiiri. Aklıma Zarif bir dize geldi Zarifoğlu'ndan; ve kuşlar da kaderle uçar.. hey gidi hey..

4 person liked.
0 person did not like.
Kaplumba_a: yahya kema^'in en sevdiğim şiiridir.

1 person liked.
0 person did not like.
Perihan Pehlivan: ruhu şad olsun. şüphesiz her şiirinde bir mana vardır derin.

1 person liked.
0 person did not like.
İbrahim Necati Günay: Üstadın ruhu şad, mekanı cennet olsun. Üzerine nurlar,yıldızlar yağsın. Köşe ekibide sağ olsun var olsun. Üstadlara değer ve yer verdiği için. Akincilar Bin atli akinlarda çocuklar gibi sendik Bin atli o gün dev gibi bir orduyu yendik Haykirdi ak tolgali beylerbeyi 'ilerle' Bir yaz gunu geçtik tunadan kafilelerle Simsek gibi atildik bir semte yedi koldan Simsek gibi Türk atlarinin geçtigi yoldan Bir gün yine doludizgin atlarimizla Yerden yedi kat arsa kanatlanik o hizla Cennette bu gün gülleri açmis görürüzde Hala o kizil hatira gitmez gözümüzde Bin atli akinlarda çocuklar gibi sendik Bin atli o gün dev gibi bir orduyu yendik Yahya Kemal Beyatli Saygılarımla... ( Ord. Prof. Dr. İbrahim Necati Günay )

1 person liked.
0 person did not like.
suyun ayak sesi: birini anmak ona yarım kavuşmak demektir Cibran Halil Cibran .......... Be rouz-e vaghe'e tabout-e ma ze serv konid Ke mordeh'im be dagh-e boland bala'i Vakia gününde tabutumuzu serviden yapınız ki ölmüşüz servi boylu birinin dağlamasından Hace Hafız-ı Şirazı Farsça'dan çeviri : bd üç rinde de rahmetle behruz dijurian

1 person liked.
0 person did not like.
Sükûn Ve İnşirah: severim beyatlı yı.. bohem babasıdır.. çok çocuğu var..rindlerden.. ..

1 person liked.
0 person did not like.
Nevin Subaşı: ey yaramızdan tuz akıtan şiir ölüm yaşamaktır bildik aşıkın kendi deminde tüten ki gecelerin en gözü kara sevdalısı bülbül açılan her gülü vurmakta şakağından seviyle gülüm. meğer ben öldüm dilimde derilmeyen ra`şe-i güldestle değerli şiiri aracılığıyla güzel uyumakta olan ustayı anımsamak ve gecikmiş olsamda hoşgörülerinize sığınarak bütün sevgili dostların bayramını kutlamak isterim kutsal bayramlar için en sevdiğim sözdür ve değerli şiir dostu sinyali öğretmenimin şahsında tüm şiir dostlarına gül olarak sunuyorum izninizle .. baba bayramınız mübarek olsun saygı ve sevgilerimle

1 person liked.
0 person did not like.
Muhammed Necmeddin: Y.Kemal Beyatlı'nın 'Rindlerin Ölümü' Şiirine nazire Bir rinde ölüm ebedî bahardır, Hem bahardan öte baharlar vardır. Rind kabri cennete bahçe kapısı, Kıyamet ne ki tende sonbahardır. 31.12.2008 Mehmet SERTPOLAT www.mehmetsertpolat.tr.com.tr

1 person liked.
0 person did not like.
yeşilırmak şairi / ali rıza atasoy: Ünü ülke sınırlarını aşmış bir üstat ve yine ünü ülke sınırları dışına taşmış ölümsüz bir eser.Onun eserleri üzerinde yorum yapmak ve fikir yürütmek her kalem erbabının harcı olmasa gerektir. Üstadı rahmetle minnetle anıyorum.

1 person liked.
0 person did not like.
Sınır Öte-ki-si: Sinyali Ağabeyden önce baksaydım bu sahifeye belki başka şeylerden söz ederdim.. Rind ise ölen, ölümünden bihaber kalır mutlaka dünya.. demekle yetinmek lazım..

1 person liked.
0 person did not like.
sinyali: günün değil asrın şiirlerinden..

1 person liked.
0 person did not like.
YALIN DÜNYA: Yahya Kemal Beyatlı=şair,bu şiir üstadına ne yazılabilir ki bize düşen görev onun eserlerinden faydalanmak bir adım bile olsa onun yoluna gitmeye çalışmak...

1 person liked.
0 person did not like.
Çiçek Seval: 'ölümün en son iyiliği; bir daha ölünmeyecek olmasıdır' demiş filozof.. ölmek sanıldığı kadar kötü olmasa gerek.. favori şiirlerimden üstüne kelam etmek bize düşmez..

1 person liked.
0 person did not like.
Mey Ziyade: Alttaki yorumcuya 'ölmeee ölmee!' diyecektim ki tam.. vazcaydım.. ölecekse adam bu şiirin altında ölmeli..sonra sinemizde ya lale ya gül.. (tercihen de bir erik ağacı..)

1 person liked.
0 person did not like.
hasan05 Hasan Buldu: Gençliğimden beri en çok sevdiğim şiirlerden bir tanesi. Bugün bu sayfada okumaktan çok mutlu oldum. Yahya Kemal Beyatlı'ya Allahtan rahmet diler, seçenleri de kutlarım.

1 person liked.
0 person did not like.
ulviziya: Sâkin karşılasan da , paniklesen de ; herkese gelecek ölüm ... O ; her canlıyı , lezzet veya eziyetlerden ayıran son bölüm ... Hoş olanı , o anı , bir güzel âleme geçiş gibi hisset mek ; Demeli : burada solmak var , orada aslâ solmayacak gülüm...

0 person liked.
0 person did not like.
sekizinci renk: Ölüm ahenkli bir basamakmı yoksa .....

1 person liked.
0 person did not like.
büyükharman: çok güzel döşenmiş. ne kadar özenle donatılmış bir şiir. dün N. Kemal in VAVEYLA sı vardı. iki şiir erek bakımından zıt birbirine. vatanın inim inim inlediği dönem şairinin şiiri ve kurtarılmış vatanın, devletleşmiş bir ulusun şairi. biri yüreğini yakan vatan acısıyla feryat ederken, diğeri; ölümü; güller bülbüllerle şenlendirerek sunuyor. biri uydurma bir dille eser vermeye uğraşırken, diğeri benliğini bulmaya başlamış türkçemize güzel örnekler armağan etmeye başlamış. acaba şimdiki şairler ne tür şiirler yazıyor ? saygılar büyükharman

1 person liked.
0 person did not like.
Selçuk Bekâr: Zaten senin gibiler yüzünden kimsenin şiirini beğenemez olmadık mi?

1 person liked.
0 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 28 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Hande Hamdiye Ağır...
Hasan Özünal
Ayhan Duruk
İbrahim Halil Tay
Murat Uz
Serdar Tunçluer
Yahya Burak Gül
Ali Kılıç Akmira
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Sen (Nazım Hikmet Ran)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
8  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Ayna (Olcay Yazıcı)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Rindlerin Ölümü Şiiri - Yahya Kemal Beyatlı

Antoloji.com
22.2.2017 13:05:05  #4.33#
[6643]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#6643 ##141