Antoloji.com

Öğretmenin Düşü Şiiri - Can Yücel

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım c Çiçek Siparişi
Şair Can Yücel Can Yücel Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Kitaplar  Zevkler 
 << Önceki ŞiirCan Yücel ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Öğretmenin Düşü

'Okumuş filler ki her birinin
Nice Bostan, Gülistan ezberidir
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Öğretmenin Düşü adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
6.3 10
(198 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Can Yücel (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Can Yücel şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Can Yücel şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirCan Yücel ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Öğretmenin Düşü Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
Hüseyin Celep: Can Yücel'in en güzel şiiri: ANLADIM -Can Yücel Bunca zaman Bana anlatmaya çalıştığını, Kendimi bulduğumda anladım. Herkesin mutlu olmak için Başka bir yolu varmış, Kendi yolumu çizdiğimde anladım.. Bir tek yaşanarak öğrenilirmiş hayat, Okuyarak, dinleyerek değil.. Bildiklerini bana neden anlatmadığında, anladım. Yüreğinde aşk olmadan Geçen her gün kayıpmış, Aşk peşinden neden yalınayak koştuğunda anladım.. Acı doruğa ulaştığında Gözyaşı gelmezmiş gözlerden, Neden hiç ağlamadığını gördüğümde anladım.. Ağlayanı güldürebilmek, Ağlayanla ağlamaktan daha değerliymiş, Gözyaşımı kahkahaya çevirdiğinde anladım.. Bir insanı herhangi biri kırabilir, Ama bir tek, en çok sevdiği acıtabilirmiş, Çok acıttığında anladım.. Fakat,hakedermiş sevilen, Onun için dökülen her damla gözyaşını, Gözyaşlarıyla birlikte sevinçler terk ettiğinde anladım.. Yalan söylememek değil, Gerçeği gizlememekmiş marifet, Yüreğini avucuma koyduğunda anladım.. ''Sana ihtiyacım var, gel ! '' Diyebilmekmiş güçlü olmak, Sana ''git'' dediğimde anladım.. Biri sana ''git'' dediğinde, ''Kalmak istiyorum'' diyebilmekmiş sevmek, Git dediklerinde, gittiğimde anladım.. Sana sevgim şımarık bir çocukmuş, Her düştüğünde zırıl zırıl ağlayan, Büyüyüp bana sımsıkı sarıldığında anladım.. Özür dilemek değil, ''Affet beni'' diye haykırmak istemekmiş pişman olmak, Gerçekten pişman olduğumda anladım.. Ve gurur, kaybedenlerin, acizlerin maskesiymiş, Sevgi dolu yüreklerin gururu olmazmış, Yüreğimde sevgiyi bulduğumda anladım.. Ölürcesine isteyen, beklemez, Sadece umut edermiş bir gün affedilmeyi, Beni affetmeni ölürcesine istediğimde anladım.. Sevgi emekmiş, Emek ise vazgeçmeyecek kadar, Ama özgür bırakacak kadar sevmekmiş, Bunu,seni sana emanet,ettiğimde anladım.. CAN YUCEL

5 person liked.
3 person did not like.
Taha Bilal Mustafa Kekeç: Şiirlerin efsane ismi caan yücel ustadım senin gibi kalemler lazım ülkemize inşallah bir gün daha da ilerlersem şiir yazma konusunda senin düzeyinde olmak isterim Mekanı gül olan ustam

5 person liked.
3 person did not like.
Aşık Alemi: KINIYORUM BU TUR INSANLIK DISI EYLEMLERI KINIYORUM BU TUR INSANLIK DISI EYLEMLERI KINIYORUM BU TUR INSANLIK DISI EYLEMLERI CAN YÜCEL'E YAPILAN ÇİRKİN SALDIRIYA YÖNELİK BASIN AÇIKLAMASI Can Yücel’e yapılan saldırı hepimize yöneliktir. Can Yücel’in bizlere bıraktığı insanlık değerlerinden nasiplerini almadıklarını gösteren kişiler saldırdılar O’nun mezarına. Biz biliyoruz ki vurduğunuz balyozlar Can Yücel’in şiirlerine, çevirilerinedir O balyoz Can Baba’nın mirası olan Tohum Bankası’na inmiştir. Ve biliyoruz ki o darbeler hepimizi niyetleyerek vurulmuştur o taşlara. Ama bilmelisiniz ki ne balyoz darbeleri ne de sonsuz karanlığınız yetecektir Can Baba’nın aydınlığını karartmaya. O düşüncelerini şiire dönüştürerek, umuda evirilmesi için, gerçeğe taraf olmuş,şiirini sınıfsallığa oturtmayı başarmıştır.Her türlü sömürüye, kıyıma, dayatmalara karşı koymuş; mazlumun yanında, zalimin karşısında durmuştur bu coğrafyanın insanlarını resmetmiş, ağıtlarını, acılarını, aşklarını şiire dönüştürmüştür. Bu bağlamda Can yücel, hayat demektir, hayat sürdüğü müddetçe de, var olacaktır gönlümüzde. İşte bu masumiyet timsali kişinin, mezarını kıran zavallılar bilsin ki; bu toplum Can Yücel ardıllarını yetiştirecek, onun öğretilerini, şiirlerini daha çok okuyacak ve karanlıklara asla geçit vermeyecektir. Can Baba bizi seyrediyor görmüyor mıusunuz? Şiiriyle, “Aşk olsun sana çocuk, aşk olsun…” diyor duyuyor musunuz? Saygılarımızla TYS (TÜRKİYE YAZARLAR SENDİKASI) CEMAL SÜREYA DERNEĞİ KAR DERGİSİ DİLRUBA NURAY ERENLER Not: Can Yücel'in ardında bıraktığı sevgiyi, hoşgörüyü yüreğinde hisseden, O'na ve bizlere yapılan bu çirkin saldırıya tepki duyan herkesi bekliyoruz.

9 person liked.
5 person did not like.
Duygu Deniz 2: bu nasıl peki harika http://blog.denizz.org/2011/07/erkek-dedigin/

5 person liked.
8 person did not like.
BIRDEMETSIIR: Muhtesem...........................

8 person liked.
6 person did not like.
Hikmet Aracı 1: tastamamdır...

4 person liked.
7 person did not like.
Nesresi Kaçış Adresin Söyle Ki: UMARIM DERSLER ÇIKARIR OKUYANLAR

9 person liked.
5 person did not like.
İbrahim Necati Günay: Köşeye mazhar olan değerli şairi rahmetle anıyorum.Mekanı cennet olsun.Üzerine yıldızlar,nurlar yağsın.Köşe ekibinide kutluyorum bu güzel seçimi için. Değerli öğretmenlerimin ellerinden öpüyor,bu mutlu günlerini tebrik ediyorum. Baş Öğretmen Dünyaya geldik,o öğretti. Bizi kötülüklerden gözetti. Ne yaptı etti o hep öğretti. Kötüyü gösterdi,iyiyi öğretti. Arkadaşlığı dostluğu öğretti. O bizleri hep gözetti. Annem, babam yetiştirdi. Öğretmenim geliştirdi. Gencecik filizler yetiştirdi. İlkleri hep onlar gerçekleştirdi. Hepimizin öğretmeni. İlk ve tek baş öğretmeni. Cumhuriyet Yaşayacak. TÜM ULUSUMUN BAŞ ÖĞRETMENİ. (Ord. Prof. Dr. İbrahim Necati Günay)

7 person liked.
6 person did not like.
son söz: Dünyanın bütün çiçeklerini diyorum Bütün çiçeklerini getirin buraya, Öğrencilerimi getirin, getirin buraya, Kaya diplerinde açmış çiğdemlere benzer Bütün köy çocuklarını getirin buraya, Son bir ders vereceğim onlara, Son şarkımı söyleyeceğim, Getirin, getirin...ve sonra öleceğim. Dünyanın bütün çiçeklerini diyorum, Kir ve dağ çiçeklerini istiyorum, Kaderleri bana benzeyen, Yalnızlıkta açarlar, kimse bilmez onları Geniş ovalarda kaybolur kokuları... Yurdumun sevgili ve adsız çiçekleri Hepinizi, hepinizi istiyorum, gelin görün beni, Toprağı nasıl örterseniz öylece örtün beni. Dünyanın bütün çiçeklerini diyorum, Afyon ovasında açan haşhaş çiçeklerini Bacımın suladığı fesleğenleri, Koy çiçeklerinin hepsini, hepsini, Avluların pembe entarili hatmisini, Çoban yastığını, peygamber çiçeğini de unutmayın, Aman Isparta güllerini de unutmayın Hepsini, hepsini bir anda koklamak istiyorum. Getirin, dünyanın bütün çiçeklerini istiyorum. Dünyanın bütün çiçeklerini diyorum, Ben köy öğretmeniyim, bir bahçıvanım, Ben bir bahçe suluyordum, gönlümden, Kimse bilmez, kimse anlamaz dilimden, Ne güller fışkırır çilelerimden, Kandır, hayattır, emektir benim güllerim, Korkmadım, korkmuyorum ölümden, Siz çiçek getirin yalnız, çiçek getirin. Dünyanın bütün çiçeklerini diyorum, Baharda Polatlı kırlarında açan, Güz geldi mi Kop dağına göçen, Yörükler yaylasında Toroslarda eğleşen, Muş ovasından, Ağrı eteğinden, Gücenmesin bütün yurt bahçelerinden Çiçek getirin, çiçek getirin, örtün beni, Eğin türkülerinin içine gömün beni. Dünyanın bütün çiçeklerini diyorum, En güzellerini saymadım çiçeklerin, Çocukları, öğrencileri istiyorum. Yalnız ve çileli hayatimin çiçeklerini, Köy okullarında açan, gizli ve sessiz, O bakımsız, ama kokusu essiz çiçek. Kimse bilmeyecek, seni beni kimse bilmeyecek, Seni beni yalnızlık örtecek, yalnızlık örtecek. Dünyanın bütün çiçeklerini diyorum, Ben mezarsız yaşamayı diliyorum, Ölmemek istiyorum, yasamak istiyorum, Yetiştirdiğim bahçe yarıda kalmasın, Tarumar olmasın istiyorum, perişan olmasın, Beni bilse bilse çiçekler bilir, dostlarım, Niçin yaşadığımı ben onlara söyledim, Çiçeklerde açar benim gizli arzularım. Dünyanın bütün çiçeklerini diyorum, Okulun duvarı çöktü altında kaldım, Ama ben dünya üstündeyim, toprakta, Yaz kış bir şey söyleyen toprakta, Çile çektim, yalnız kaldım, ama yasadım, Yurdumun çiçeklenmesi için daima yaşadım, Bilir bunu bahçeler, kayalar, köyler bilir. Simdi sustum, örtün beni, yatırın buraya, Dünyanın bütün çiçeklerini getirin buraya. CEYHUN ATUF KANSU

5 person liked.
5 person did not like.
251: ŞİİR ve öğretmen,mavi için bütün çırpınışlar aslında.Tebrikler,müthiş şiir için,saygı ve sevgilerimle.

3 person liked.
4 person did not like.
Dilrûba Emine Genç: Keşke anlatmak istediklerini..anlayabilseydim. İronik..

3 person liked.
4 person did not like.
Ziya Öztürk: Şair seçkin, şiir de öyle. Gerisi boş laf!

3 person liked.
4 person did not like.
Yanıltan Işıklar: GÖNLÜNÜ MESLEĞİNE VERMİŞ, ONU SADECE BİR GEÇİM YOLU OLARAK GÖRMEYEN,ÇOCUKLARA AYDINLIK DOLU BİR GELECEĞİN YOLLARINI AÇAN TÜM ÖĞRETMENLERE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN. FİKRET ŞAHİN

2 person liked.
5 person did not like.
düşlerce: değerli üstadı saygıyla anıyor, tüm öğretmen arkadaşlarımın gününü kutluyor, aydınlık günler diliyorum. namık cem

3 person liked.
4 person did not like.
hasan05 Hasan Buldu: Okula ilk geldiğim gün ağlamıştım Yanaklarımdan öpüp, sevgiyle kucaklamıştın 'Hayata ilk adım buradan başlar' demiştin Öğretmenler günün kutlu olsun öğretmenim. Nice karanlık ruhları aydınlattın Yaramazlıklarımıza göz yumup, katlandın Biz seni üzdük, sense şefkatle yaklaştın Öğretmenler günün kutlu olsun öğretmenim. Sevgiyi, bilgiyi senden öğrendik Seni, ana-baba-abi-abla bildik Verdiğin feyzinle bugünlere geldik Öğretmenler günün kutlu olsun öğretmenim. Öğretmenim üzdüğümüz için sizi Afettmenizi diliyoruz sizden bizi Öpmek istiyoruz o mübarek elinizi Öğretmenler gününüz kutlu olsun öğretemenim. Hasan Buldu 23 Kasım 2007 Amasya ' Saygı değer öğretmenlerimize, naçizane bir armağanımdır.' Bu şiirimi, Bugünün şiiri altına koymak istemedim, ama, gördüm ki, her önüne gelen bir öğretmen şiiri yazmış ve Gününün Şiiri sayfasına eklemiş. Ben de düşündüm yadığım bu şiiri eklemeyi uygun buldum. Saygı ve sevgilerimle.

3 person liked.
4 person did not like.
Ziya Öztürk: Şair seçkin, şiir de öyle. Gerisi boş laf!

2 person liked.
4 person did not like.
Mehtap Altan 1: Onlar fidanlarımıza dökülen can suları... Onlar en kutsal seslerimiz... Onlar yavrularımızı emanet ettiğimiz hazine sandkları.... Saygıyla....

1 person liked.
5 person did not like.
*MAVİYILDIZINOĞLU* o bir dost: ______24___K_A_S_I_M___Ö_Ğ _R_E_T_M_E_N_L_E_R........ ______________G_Ü_N_Ü_N_Ü_N_Ü_Z................................... __________________K_U_T_L_U_........................................ __________________O_L_S_U_N............................................ SİZLER HATIRLANMAYA DEĞİL, HEP AKLIDA KALINMAYA LAYIKSINIZ... TÜM EMEKLERİNİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER ..............¦¦..¦¦.....¦ .............¦¦¦.¦..¦.....¦ ............¦¦¦¦.....¦¦...¦¦¦¦¦¦ ...........¦¦¦¦¦......¦¦.¦......¦¦ ..........¦¦¦¦¦.......¦¦........¦.¦¦ ..........¦¦¦¦¦.......¦.......¦ ..........¦¦¦¦¦¦.....¦.......¦ ...........¦¦¦¦¦¦....¦......¦ ............¦¦¦¦¦¦¦¦.......¦ ................¦¦¦¦¦¦¦.¦¦ ..¦¦¦¦¦¦¦..........¦¦ ...¦¦¦¦¦¦¦.........¦ ....¦¦¦¦¦¦.........¦ ¦ .....¦¦¦...¦.......¦¦ ........¦........¦ ........¦¦¦¦.¦...¦........................MELEKSİN ÖĞRETMENİM .......¦¦¦¦¦¦..¦..¦.......................MİLLETSİN ÖĞRETMENİM ......¦¦¦¦¦¦¦...¦.........................EMEKSİN ÖĞRETMENİM ......¦¦¦¦¦......¦.......................SERVETSİN ÖĞRETMENİM ......¦¦.........¦ .......¦.........¦..............................Erhan Demir ..............¦¦..¦¦.....¦ .............¦¦¦.¦..¦.....¦ ...........¦¦¦¦.....¦¦...¦¦¦¦¦¦ ...........¦¦¦¦¦......¦¦.¦......¦¦ ..........¦¦¦¦¦.......¦¦........¦.¦¦ ..........¦¦¦¦¦.......¦.......¦ ..........¦¦¦¦¦¦.....¦.......¦ ...........¦¦¦¦¦¦....¦......¦ ............¦¦¦¦¦¦¦¦.......¦ ................¦¦¦¦¦¦¦.¦¦ ..¦¦¦¦¦¦¦..........¦¦ ...¦¦¦¦¦¦¦.........¦ ....¦¦¦¦¦¦.........¦ ¦ .....¦¦¦...¦.......¦¦ .........¦........¦ .........¦¦¦¦.¦...¦................................ULUSUN ÖĞRETMENİM .......¦¦¦¦¦¦..¦..¦.................................ULUSSUN ÖĞRETMENİM ......¦¦¦¦¦¦¦...¦...................................UMUTSUN ÖĞRETMENİM ......¦¦¦¦¦......¦..................................MUTLULUKSUN ÖĞRETMENİM GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNE RENK KATAN ŞİİRİ VE ŞAİRİNİ SAYGIYLA ANIYOR, TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ, SEVGİ, SAYGI VE İYİ DİLEKLERİMLE KUTLARIM

1 person liked.
6 person did not like.
kuşçu03: Bütün öğretmenlere öğüt olacak ve örnek olacak dünyada bir tek öğretmen Peygamber Efendimiz çünkü o karşılıksız öğretti öğretmenleri biraz yorumun an yoracağım körpecik evlatları teslim ediyoruz onlar topluma hazırlıyorlar hepsine teşekkür ediyorum ama öğretmenliği meslek olarak görmesinler tekrar kutluyorum hepini saygıyla selamlıyorum

1 person liked.
5 person did not like.
Mustafa Yılmazizmir: Öğretmenin Düşü 'Okumuş filler ki her birinin Nice Bostan, Gülistan ezberidir.' Mavi bir ışık yandı gözlerimde, Gökyüzü öyle yakın Çocuklar doğacak çocuklarım Ve öyle yağmur ki toprak, koklarsın Ellerin bütün hayvanlar alemi, Hangi ağacı çalsam açıyor .......... .......... Can Yücel OKUT BİZE BE USTAM... RAHMETLE ANMAK İÇİN SENİ OKUDUKLARIMIZLA... HASRETİ ÖĞRETTİN BİZE... ADAM GİBİ SEVMEYİ... İNSAN GİBİ AĞLAMAYI... KADININ AĞALAMASINI... ADAMIN AĞLAMASINI ÖĞRETTİN BİZE TEKRAR TEKRAR... ACILARI, ACI ÇEKMEYİ, ACILANMAYI.. ACILARIN İÇİNDE DÖNMEYİ... ANLAMAYI... ANLATMAYI... BELKİ DE ADAM GİBİ SEVMEYİ ÖĞRETTİN BİZE BE ÖĞRETMENİM.. HOCAM... HOCAM.. YAŞ AKAMIYOR GÖZLERİMDEN... SADECE YAŞLANMAYI BİLDİK İÇİMİZDEN... SANA YAZMAK BENİM NEYİME BE HOCAM... SADECE SEVİNCİNİ YAŞIYORUM SANA YAZABİLMENİN BELKİ DE UTANGAÇLIKLA... AMA MAHSUNCA... ERKEKLER DE AĞLAR BE HOCAM... MUSTAFA YILMAZ İZMİR BİR SAYGI BENDEN SANA BE HOCAM DAİM OLSUN... mustafa yılmaz

1 person liked.
4 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 44 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Mehmet Rızaoğlu
Metanet Yazıcı
Şükrü Enhoş
Tuğba Turan
Zeynep Demirel
Atilla Yıldız
Hüseyin Kalyan
Kudret Alkan
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Adak Işığı (Sezai Karakoç)
www.cicekci.com

 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen de Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar 1  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
8  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ben Senden Önce Ölmek İsterim...  (Nazım Hikmet Ran)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Acıyı Bal Eyledik (Hasan Hüseyin Korkmazgil)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Öğretmenin Düşü Şiiri - Can Yücel

Antoloji.com
11.02.2016 14:52:30  #.234#
[1292535]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim Sonuçları     » Çiçek Siparişi  
[Hata Bildir]

#1292535 ##57