Antoloji.com

Mustafa Kemal'i Düşünüyorum Şiiri - Ümit Yaşar Oğuzcan

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım c Çiçek Siparişi
Şair Ümit Yaşar Oğuzcan Ümit Yaşar Oğuzcan Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirÜmit Yaşar Oğuzcan ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Mustafa Kemal'i Düşünüyorum

Mustafa Kemal’i düşünüyorum;
Yeleleri alevden al bir ata binmiş;
Aşıyor yüce dağları, engin denizleri,
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Mustafa Kemal'i Düşünüyorum adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
7.3 10
(198 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Ümit Yaşar Oğuzcan (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Ümit Yaşar Oğuzcan şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Ümit Yaşar Oğuzcan şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirÜmit Yaşar Oğuzcan ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Mustafa Kemal'i Düşünüyorum Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
Şah Kaya: Mustafa Kemal'i düşünüyorum; Yeleleri alevden al bir ata binmiş Aşıyor yüce dağları, engin denizleri, Altın saçları dalgalanıyor rüzgârda, Işıl ışıl yanıyor mavi gözleri... Mustafa Kemal'i düşünüyorum; Yanmış, yıkılmış savaş meydanlarında Destanlar yaratıyor cihanın görmediği Arkasından dağ dağ ordular geliyor Her askeri Mustafa Kemal gibi.

11 person liked.
12 person did not like.
Ümit Tan 1: Çok sıkı. Temiz...

7 person liked.
10 person did not like.
Naki Aydoğan: Mustafa Kemal'i Türkün atası biliyorum. ATATÜRK diyiyorum. Her Millete örnek. Mutluluk diyiyorum.

8 person liked.
11 person did not like.
Sebahattin Kömürlü: ŞİİRİ ENGELLEYEN DÜŞÜNCEYİ SİTEMİ BUNA ALET HER ŞEYİ PROTESTO EDİYORUM ÇÜNKÜ ŞİİR İNSANLIĞIN ORTAK DEĞERİDİR BU ANLAMDA BİR ŞİİR HER NE KADAR BİRİ TARAFINDAN YAZILMIŞ SADA O ŞİİR YAZILDIĞI ANDAN İTİBAREN İNSANLIĞIN ORTAK MALI OLMA HÜVİYETİNİ KAZANMIŞTIR

8 person liked.
8 person did not like.
Elif Masal: Musata Kemal düşünülmeyecek biri değil ki !! hepimiz düşünüyoruz......

8 person liked.
11 person did not like.
Gül Witt Adana: maalesef o Mustafa Kemal'i tanıyanlar gittikçe azalıyor saygılar

9 person liked.
6 person did not like.
Deniz Kızı Hülya: Değerli ustadın,şiirleri gerçekten çok güzel, çok akıcı ,Rahmetliyi saygıyla anarken, şiirini de kutlarım.

5 person liked.
8 person did not like.
Elif Daldal: Güzel şiir

6 person liked.
7 person did not like.
Alper Öztürk 1: Çok güzel yazmış,,,çokk

8 person liked.
5 person did not like.
Hülya Coşkun 2: Canım Ümit Yaşar'ım senin bütün şiirlerine hastayım...Bu kadar güzel şiirleri nasıl yazabilmişsiniz...Okadar güzel sözleri nasıl bulmuşsunuz...Tüm şairlerimizin çok güzel şiirleri var...Ama sizin üzerinize şair tanımıyorum....Nurlar içinde yatın mekanınız cennet olsun..Bu kadar güzel şiirleri bizlere kazandırdınız...Cennetin en güzel yerinde yeriniz olsun inşallah...Sizi çookk seviyoruzzzzzz.....

8 person liked.
5 person did not like.
izuğur: şiire bak be bu kadar mı güzel anlatılır `` Mustafa Kemal`` uçsuz bucaksız benzetmelerle..

6 person liked.
1 person did not like.
Mehmet Gün 1: Ah, bu adama hangi övgü sözleri kafi gelir ki, şairler ne yapsın, kelimeler kifayetsiz kalıyor işte

5 person liked.
2 person did not like.
Mahmut Candan 1: Değerli Şairler: Gönlünüzden kaleminize süzülen kıymetli şiirleriniz stüdyo ortamında ve fon müzik eşliğinde seslendirilir. Seslendirmenlerimiz profesyoneldir. İrtibat: 0555 492 81 86 Mahmut CANDAN

5 person liked.
2 person did not like.
Doğa Deniz 1: BİR MUSTAFA KEMAL VARDI Bir Mustafa Kemal vardı ışık ışık Karanlık girmezdi ayak bastığı yere Gelişini doğan güneşten anlardık Mavi gözleriyle hükmederdi göklere. Bir Mustafa Kemal vardı; dalga dalga; Koşup gelirdi her derdine memleketin, Düşünür, bir çare bulurdu mutlaka, Oydu bayrağı istiklal ve hürriyetin. Bir Mustafa Kemal vardı, alev alev Bir bakışıyla dağlar ovalar tutuşurdu. Kürsüye çıktımı; orada bir dev, Orada bir vatan, bir cihan konuşurdu. Bir Mustafa Kemal vardı; yürek yürek Tanırdı bütün insanlarını yurdunun Tek başına ve bir aslanca kükreyerek Çıkardı karşısına nice dağ gibi ordunun. Bir Mustafa Kemal vardı; bayrak bayrak Dalgalanırdı burcunda kalelerin... Ağlıyoruz şimdi o burçlara bakarak, Üzüntümüz öyle büyük, öyle derin! Bir Mustafa Kemal vardı; rüzgar, rüzgar Eserdi vatan dağlarında sonsuz... Şimdi, Ankara da, Anıtkabir de yatar, Her yerde bir karanlık ve biz onsuz! Ne kadar belli, Mustafa Kemal'siz olduğumuz... ÜMİT YAŞAR OĞUZCAN ****** Listede Ümit Yaşar Oğuzcan'ın ''Bir Mustafa Kemal Vardı ''şiirini bulamadım ... eklerseniz mutlu oluruz .. Yok Şairimizin mi diye kuşkuya düşüyorum .. bikaç yere bakdım bu şiirin altında Onun imzası var ama .. değilse de lütfen bildirin de gerekli açıklamayı yapalım paylaşım yaptığımız yerlerde .. hani burda görmeyince bir yanlışlık olmasın dedim .. saygılarımla ..

10 person liked.
1 person did not like.
Seher Yılmaz 1: onu düşünmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var şu sıralar...

6 person liked.
2 person did not like.
Ceyda Doğan 1: mustafa kemali anlatan en güzel şiirlerden biri büyük şaairimiz ümit yaşar sanki atatürkün yanındaymış gibi yazmış büyüklük böyle birşey olsa gerek

6 person liked.
2 person did not like.
ensader: Aslında utandım büyük bir şairin dizeleri üzerinden bu kadar politika yapılır yazıktır buyuk usta yazdığı bu şiirle ATAYA olan hasreti ve hayranlığını dile getirmiş ancak bir takım kendini bilmezler burada politika üretmiş ve yorum yapmıştır bütün yorumların silinmesini ve şiire saygı duyulmasını arzu ediyorum.

5 person liked.
3 person did not like.
hanimeli12/Nurdan Ünsal: Saygıyla, sevgiyle, minnetle anıyoruz..

5 person liked.
3 person did not like.
nurcan usta: dünya tarihinde örnek liderim.. Atatürk'üm..iyi ki vardın..iyi ki varsın.. en büyük şansımız...ey büyük şansımız...seni asla unutmayacağız! sevgili ümit yaşar oğuzcan'ın arada mutlaka okuduğum şiirlerinden.bu vesileyle kendisini saygıyla anıyorum. saygılarımla nurcan usta

6 person liked.
2 person did not like.
Hak şahini: Ayni iddiayı ben sizin için kullanabilirim! M.Kemal din hakkındaki görüşlerinde herkesin dini inançlarında hür olduğunu ,buna kimsenin müdahele edemiyeceğini ve onu kendi siyasi görüşüne göre yorumlayamıyacağını beyan ediyor! Benim dinim İslam, Kitabım Kur'an, Rabbim Allah(cc) peygamberim; Hz.Muhammed Mustafa (sav)dır. Mezhebim; Hanefidir! Benim dinimin esasları, Kitabım olan Kur'anda münderiçtir. ve detayları, Sünnet-i seniyye ve hadis-i şerif kitaplarında mevcuttur. İzahları; edille-i şeriyye veyahut edille-i erbaa denilen dört esasın şerhlerinde mevcuttur. Bu hakikatler 1500 yıldır geçerlidir. Bunları kimse değiştiremez ve değiştimemiştir de! Benim sorulunca bunları ifade etmem suç sa, şikayet etmekte çok geç kalmışsın bey efendi! Sen yahudi olduğunu söylerken suç işlemeyeceksin(!) ama ben kendi yurdumda dinimin islam olduğunu söylemekle suç işlemiş olacağım(!). Bayım buna kargalar da güler! Daha fazla komik olmadan durumu düzeltin. bu edebiyat ve kültür sitesinde sizin gibi garip beyanlarda bulunanları cahillikle ve kötü niyet taşımakla suçlarlar! Beray-ı malumat efendim!

6 person liked.
2 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 68 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Fikret Yıldırım
Aygül Mudurlu
Turgut Zeki
Bahriye Dost
Mustafa Küçüktepe
Serkan Turna
Murat Uz
Salim Diyap
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Bu Yaşamaksa, ben yaşıyorum. (İbrahim Değerli)
www.cicekci.com

 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Kaldırımlar 1  (Necip Fazıl Kısakürek)
6  Bence Şimdi Sen de Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
7  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
8  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ben Senden Önce Ölmek İsterim...  (Nazım Hikmet Ran)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Güz Kuşları Uçmadan (Ayten Mutlu)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Mustafa Kemal'i Düşünüyorum Şiiri - Ümit Yaşar Oğuzcan

Antoloji.com
01.12.2015 22:02:18  #.239#
[1275180]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim Sonuçları     » Çiçek Siparişi  
[Hata Bildir]

#1275180 ##138