Antoloji.com

Kar Yağışı Şiiri - Şükrü Erbaş

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Şair Şükrü Erbaş Şükrü Erbaş Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirŞükrü Erbaş ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Kar Yağışı

Yalnızlığın sesinden bir resim yaptım
Karanlık kalabalıklardan süzdüm ışığını.
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Gece

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Kar Yağışı adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
6.8 10
(56 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Şükrü Erbaş (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Şükrü Erbaş şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Şükrü Erbaş şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirŞükrü Erbaş ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Kar Yağışı Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
kkutkan: uzun sustum, ey durmadan konuşanlar geçmedi üşümem ben bir aşkın kar yağışından geliyorum.... ayrılık daha nasıl anlatılabilir bilmiyorum. şairin dönüp dönüp çocukluğuna ağlaması, büyürken topladıkları kaybettikleri, içinde taşıdığı haykırışları vs... sonra bu dizeler usulca önümüze düşüyor. sonra şair uzak bir yerlerde üşürken biz onun yasını tutarız. saygıyla sn erbaş.

0 person liked.
0 person did not like.
Lara Açanba: Aslında şiir… kar yağmayan bir ülkenin topraklarına hapsedilse… onu ne kurtarırdı… Garip olduğu kadar gerçekleşmesi hiç de zor değil… çünkü darlığın nefesi nasıl yeter…bir adım öteye…veya ertesi günlerin amansız soğukları kaç can için helak edilmelidir…dur durak bilmeyen haksız hak edişler…kaç ailenin… kar ortasındaki şehrine tepeden inerde…şiir olup çıkar sokaklarından…hangi tıngır tepe nin taşları taşınmıştır…eteklerinizde…kaç çocuk kar yutmuştur…(babasız) …ve kaç kadın kar gördüğünde toparlanır…besmele çekip…söyletmeyin bizi der gibi başını sallar şiir… …nice evlerin arka bahçelerine kız salıncakları kurulur.. kar… o vakit onlara yağar aslında…siz bırakın bizim karlarımızı…öylece saklayalım çeyiz sandıklarına..eritmeden alalım sözümüzü de şiir olmasın başımıza bela…diye bir duanın ilk sözlerine kapılar çarpılır ki…havada kar kokusu toplanır o evlerin…şimdi siz şair olun…biz susalım der gibi…incecikten…vazgeçmeler başlar… Sonra… …o şehirden karları toplayıp sürerler vagonlarla…soğuk ölümlerin ilk satırlarında dönüp gidersiniz..çünkü siz…aşk şiirlerinize sakladınız karları…yalnızlık zannettiniz… Şiir ne karların altında kaldı da çıkmadı sesi… çünkü inandı … güneş en sevdiği rengi çekip almadan soğuk yangılarına yatmalıydı toprak…ve boyundan büyük bir şiir toplamalıydı onu…köklerinden …başaklara yatmalı sonra..uzun bir kış…şiir...her yanı sarmalı…ve kendi kendine muhtaç olup kurtarmalı…sevgilerimle

1 person liked.
1 person did not like.
Selma Doğan 3: Çok güzel duygularla anlatılmış yüreğinize sağlık.

0 person liked.
1 person did not like.
Yagmurum Ben: aşk yakar yakar da yaktığı yeride üşütür ama..

0 person liked.
1 person did not like.
aga1: aşklara kar yağıyorsa eğer kaçsan da ıslanırsın... tebrikler

1 person liked.
0 person did not like.
sinyali: anlar..demişti sezar pavece...günleri değil anları hatırlarız...sevgili,anlık resimlerinin ardarda akıp gittiği bir sinema şeridi gibi şiirde...turgut uyarın tabiriyle ''çıkmazın güzelliği''ne hapsedilmiş bir şiir

1 person liked.
0 person did not like.
Nadir Şener Hatunoğlu: Saygı ile.. Şairimiz Şükrü ERBAŞ'ı, 'Seçilmiş Şiir' panosunda ikinci kez görüyorum. Antoloji sitemizi bir okul gibi düşünürsek, değişik şairlerin imge ve simgeleriyle de yüzleşmek istiyor insan. Bu günkü ' Kar Yağışı ' başlıklı şiir, ancak yazarıyla karşılıklı bire bir okunarak yorumlanabilir diye düşünüyorum. Bu şiire, antoloji.com/da kayıtlı ' Postmodern ' başlıklı şiirimden alıntıyla eşlik etmek istiyorum: ' Hamakat hamağında, ' Eski bir horlamayı ütülüyordu ' İştahlı çığırtkanlık. ' Boyundan uzun ihtirasını masatlarken, ' Saçtığı kıvılcımların siperinde ' ' Demlenmek günah değil. .......................... ......................... *Nadir ŞENER HATUNOĞLU: matematikçi-bilim uzmanı*

0 person liked.
0 person did not like.
Derin Su 2: güzel ifade edilmiş ayrılık.. tebrikler...

0 person liked.
0 person did not like.
Canan İşdaş 1: Kutlarım günün şairini.İçime işledi dizeler......

0 person liked.
0 person did not like.
Mecit Aktürk: Siirler biraz findiga benzer. Kimi kabugunu kendi kirarak, kimi hazir sekilde yemeyi sever. Kimi de ayrica kavurarak...Ben genellikle kalbe, kulaga direkt hitab eden, yani, zahmet vermeyen cinsten siirleri tercih ederim. Calismalarinizda basarilar dilerim. Tüm siirseverlere selamlar, sevgiler...

0 person liked.
0 person did not like.
Yüksel Erentürk YILMAZ: Daha önce bu sayfada yayınlanmışmıydı bu şiir ? Madem ki mevsim kış, hava soğuk bu da bizim şehrin manzarası olsun aziz okuyucularıma... Muhabbetle Kar Yağarken Şehire Bir Serçe Kuşuyum şehirde Karnım aç Mevsim kış, aylardan zemheri Kar yağıyor Hava ayaz Üşüyorum biraz Bir Sokak Kedisiyim şehirde Karnım aç Kar yağmakta Nedendir bilmem Herkes Elinde sopa beni kovalamakta Bir Sokak Köpeğiyim şehirde Karnım aç Yağan karın altında Islanmışım Gittiğim her kapıdan Azar ile kovulup, taşlanmışım Bir Sokak Çocuğuyum şehirde Karnım aç Kış geldi Kaldırımlar soğuk Kaldırımlar ıslak Ve ben kaldırımlarda yalın ayak Ve bir Polisim şehirde İnadına kar, inadına soğuk Camii avlusunda Bir bebek sesi; Boğuk, boğuk Alıp bağrıma basmışım. Kimin olursa olsun fark etmez, Öpmüşüm, koklamışım, sarılmışım... Yüksel Erentürk Yılmaz

0 person liked.
0 person did not like.
ulviziya: Kızıl gölde ; oynaşmaya devam eder , balıklar ... Bazıları her bir renkte kızıllığı sayıklar ... Gene takıldı kaldı bilgisayarın ayarı ; Aynı tür pespayeleri okur kalabalıklar ...

0 person liked.
0 person did not like.
Hâli Se: 'kardır yağan üstümüze geceden' hem de...ne olur ki yağsa.. hem kimdi 'bıktım bu tembel yağan kardan'.... şöyle bir fırtına çıksa..sevdim bu şiiri...buz gibi de sayılmaz,onca beyazlığına rağmen

0 person liked.
0 person did not like.
Hâli Se: salkımsöğüt bir beden' yerlere kadar eğilmiş midir.. öyledir şüphesiz.. güzel resim.. ''uzun sustum, ey durmadan konuşanlar''

0 person liked.
0 person did not like.
ZaferYazıcı: şükrü bey, günün şiirini yazan değerli şair! sizi ve şiirinizi kutlar, başarılarınızın daim olmasını dilerim..

0 person liked.
0 person did not like.
sekizinci renk: İlk okuduğumda kurgulanmış bir şiir olduğunu düşünmüştüm. dikkatli bakıldığında şiirin doğanın güzellikleri, hayatın zorluğu ve aşkın yakıcı düzleminde ilerlerken, bitime yakın geçmedi üşümem; ben bir aşkın kar yağışından geliyorum.. diyerek bu güzel eseri tamamlıyor..başta zorlama ve kurgu boyutunda ilerlerken şiir; ilham perisinin küçük fısıltılarıyla mükemmele ulaşıyor. şiiri ve şairi kutlarım..

0 person liked.
0 person did not like.
Hak şahini: 'Bizim oğlan bina okur, döner, döner yine okur' Bu site çok fakir bir site(!) ne şair'i var ve ne de şiiri(!) sizler, 980.000 şiir'e şiir(!) 56.000 şair'e şair mi diyorsunuz(?) Onların hepsi koftiten(!) tırışkadan(!)şeyler. Birkaç tane dünya çapında(!)şair'i ve bulunmaz hint kumaşı(!)olan şiiri tekrar be tekrar halka arzın müthiş hikmeti budur işte(!) Bera-i malumat(!) Herkese hayırlı çalışmalar.

0 person liked.
0 person did not like.
Nupelda Gule: Ben şiiri başarılı buldum, yalnızlığın o görkemli o tanrısal yanını güzel resmetmiş, karanlık kalabalıklara inat eğreti sevdalara prim vermedim, yalanların peşinden gitmedim evet çok üşüdüm ama rüzgarla esmesini de bildim diyor, imgelerde çok başarılı bir şekilde kullanılmış (bir örnek mi ? Akşamüstleriyle boyadım vazgeçen ağzını; muhteşemdi) insanı içine çeken uzun uzun seyredilebilir harika bir resim olmuş, yanlızlığın üşüttüğü yürek… daha ne olsun… Kutluyorum sevgili şairi günün şiiri olmayı fazlasıyla hak etmiş ancak heryıl aynı günde aynı şiir ilgisizliğin göstergesi bana göre antolojinin daha hassas davranmasını beklerdim.

0 person liked.
0 person did not like.
Perihan Pehlivan: evet aşk böyle birşey ya mahşer sıcağı gibi yakar ya kış ayazı gibi hep üşütür.

0 person liked.
0 person did not like.
kanra545: Geçen yıldan bu yıla değişen birşey yok. Halbuki ben bir adım öne çıkalım isterdim. Bir yılda bir adım geri gitmek mi marifet? Hey yolcu sen bizi affet.. Geçen yıl aynı şiir asılmış.İlla ki aynı şairin şiiri asılacaksa.hiç olmazsa başka bir şiiri asılsaydı. :(? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

0 person liked.
0 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 62 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Zühtü Bakır
Handan Baytekin
Mustafa Dilekci
Murat Şahbaz
Habib Umutlu
Emine Tugay Dursun
Gökhan Yaşar
Hüseyin Sevim
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Yok Gibi Yaşamak (Erdem Bayazıt)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
8  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Sen Gidince (Rıfat Ilgaz)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Kar Yağışı Şiiri - Şükrü Erbaş

Antoloji.com
28.2.2017 01:53:46  #4.33#
[55717]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#55717 ##1480