Antoloji.com

Kaçak Şiiri - Türkan İldeniz

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Şair Türkan İldeniz Türkan İldeniz Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirTürkan İldeniz ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Kaçak

Işıkları bir yakıp söndürme Kaptan beni korkutamazsın
Beni kimse korkutamaz artık durduramaz bu yerlerde
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Zaman

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Kaçak adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
4.7 10
(32 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Türkan İldeniz (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Türkan İldeniz şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Türkan İldeniz şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirTürkan İldeniz ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Kaçak Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
Xalide Efendiyeva: Yürekliymişsin, her kes böyle kaçıp kurtulamaz. 'Kendince yaşamaya bırakmasalar' bile, tüm hayatının yalan içinde olduğunu bildiğin halde, İhanetlere, dedi kodulara dayanarak, bir ömür 'yalanlarla suçlansan' bile kaçıp kurtulamaz herkes kolay kolay. Tutsak olursun kendi evinde gündüzler. Ak ışığın (güneşin) yedi renginin kaybolduğu gecelerde yalnız kalırsın. 'Kanına üç öğün ekmek doğrasalar' bile hastaysan, güçsüzsen ve bu halinle çocuklarını kadın başına büyüte bilmeyeceğini biliyorsan hiç kaçamazsın. 'Sabahların alınsa', rüyaların çalınsa bile 'gemi' de 'kaptan' da hayal olarak kalır. Yürekliymişsin sen. Kutluyorum günün şairini ve şiiri seçenleri.

0 person liked.
0 person did not like.
Mertlerin Efendisi: biraz daha gayret!

0 person liked.
0 person did not like.
Meneviş Köylü: 'Bahçelerde yurdun mu var...'

0 person liked.
0 person did not like.
Ömer Ali Debreli: ben kendi duygularımı dile getirmek istiyorum harika mükenmel bir şiirdi güne layik bir şiir şairimizin emeğine sağlık dilerim kendisini kutlarım saygılar

0 person liked.
0 person did not like.
Ömer Ali Debreli: Bir başka sesleniyor tuttuğum şarkılar hep Unutmak için herşeyleri kaçıp kurtulmak için herşeylerden Alınmış sabahların uykusuz rüyalarınca Görmediğim ülkelerin isterik çağrısına koşuyorum şimdi. Bırak Kaptan rahat bırak ışıklar yansın Ben de bilmiyorum kimliğimi sorma bana Nerede ineceğimi hele hiç Yalan söyliyemem diyorum yorgunum diyorum sorma başka şeyler Suçsuzum, parasızım, kaçağım bütün bildiğim bu - beni anla Anla artık uyuyacağım yeri göster. güzel gönlüne sağlık harika dizelerdi güne layik bir şiir olmuş saygılar.

0 person liked.
0 person did not like.
Sükûn Ve İnşirah: Ben de bilmiyorum kimliğimi sorma bana Nerede ineceğimi hele hiç Yalan söyliyemem diyorum yorgunum diyorum sorma başka şeyler Suçsuzum, parasızım, kaçağım bütün bildiğim bu - beni anla Anla artık uyuyacağım yeri göster. şiirden copy -paste yapmak da nasip oldu..ahir ömrümüzde hamdolsun..ama bir amacı var tabii ki bunu yapmamızın da..koca metin boyunca hakim olan şiirsizlik son bölümde giderilmiş sanki.. kaçmak duygusunu daha iyi anlatan şiirler de görmüştük doğrusu..başlı başına şiir mevzuu olan kaçmak teması..bu şiirde zayi edilmiş durumda.. @..

0 person liked.
0 person did not like.
Fatma Biber: Bu kadar eleştiri, bu kadar düşük puan alan, bu kadar hatası olan bir şiiri günün şiiri olarak nasıl seçerler anlamıyorum! Üstelik Sayın Subaşı kopyalamamış olsa tamamını okuma olanağı da alınmışken... Yeri gelmişken veya yazmaya başlamışken yönetime bir eleştiri daha: Üçüncü yıldır bu sitedeyim ve en çok okunan şiirler, ilk yüz listesi hiç değişmedi gibi! Bunca yıl liste başında kalmaları gerekir mi? Bu listeler her ay yeni şiirlerden düzenlense okura daha iyi hizmet olmaz mı?

0 person liked.
0 person did not like.
Onur BİLGE: Kaptan cins isim. K küçük... Bazı sözcüklerin arası açık değil.Noktalama yoksa, sonda da olmamalı. Anlamına karışmıyorum. Emek kutsaldır. Kutluyorum.

0 person liked.
0 person did not like.
Nazır Çiftçi 2: Bir kere bu yerlerden kaçamazsınız.Karanlık kişiler dünyanın her yerinde vardır.Onlardan güçlü olmanız şarttır.Evden çıkmamak gibi bir korku var.O korkuy ya aileden ya komşulardan ya yakın çevreden kaynaklanır.O korkuyu yenmek gerekirdi. Dalgalı bir ruh haliyle masalımsı bir şekilde yazılmiş.Belkide uykusuz bir gecenin kâbusudur.Kimliğimiz çok önemlidir.Her yaratılanın bir kimliği vardır.Kimliksiz hiçbirşey yoktur. EVET... Yorgunlukla biten , yoklukla ve kimliksizlikle mücadele eden bir kimlik... Unutmayınız kiinsanlar bir doğarken bir de ölürken eşittirler.Bu iki mesafede iyi kötü yaşama mecburiyetimiz vardır.Işıklar bu mesafede daima yanacaktır.O kandil söndürmemek gerekir.Kendimizi kendimiz çok iyi tanır çok iyi yetiştirebiliriz.Kaçaklık yetmiyor. Saygılarımla . 16.05.2010 // Ankara /*/ Nazır Çiftçi

0 person liked.
0 person did not like.
kanra545: Bu yaştan sonra ablacığım sen değil seni buraya asanlar utansın.

0 person liked.
0 person did not like.
Meneviş Köylü: 'ismi sübhan virdin mi var...'

0 person liked.
0 person did not like.
Perihan Pehlivan: özlemlere koşmak,kabuğunu kırıp aralamak,kimliğini sogulamak. bütün bunları bir hayal gemisinde hayalde yaşatmak. emeğine sağlık farklı çalışma

0 person liked.
0 person did not like.
Mehmet Ozdemir 4: “Ola ki birşeyler yapmadım” “sere serpe gezmek” ??? “Dediler kodular” yeni ifade tarzı mı? Söyliyemem- söyleyemem olacaktı…. Oldukça vasat bir manzume… Deneme olarak yazılabilirmiş…

0 person liked.
0 person did not like.
Que Sera Sera: amigoluk yapmaya geldim kaptan :) benide alsana ...

0 person liked.
0 person did not like.
Rüstem Ahmet Gözübüyük: tebrikler şair e

0 person liked.
0 person did not like.
Nevin Subaşı: Işıkları bir yakıp söndürme Kaptan beni korkutamazsın Beni kimse korkutamaz artık durduramaz bu yerlerde Çünkü aklıma koydum, çünkü kaçacağım Karanlık kişiler yolları tutmuş sürekli bekliyorlar Yakalasalar bir -yengeç kollarıyla-hesap tamam Ola ki birşeyler yapmadım birşeyler beklemedim onlardan Kendimce yaşamak istedim salt-bırakmadılar. Mutluluk yalanlarına inanmadımsa Neden suçlarlar beni sorumlu kendileri aslında. Sen de gezemezsen sokaklarda sere serpe Yedi rengin yokluğunda evden hiç çıkmasan Sesli düşünürken kırılsa ortasından kalemin Kendini dinleyip dinleyip de kahretsen herşeye Bu çıldırtıcı yalnızlıkta boğulduğum yetmez gibi Kanına ekmek doğrasalar üç öğün - dediler kodularla Böylesine kavga, böylesine insanlık, böylesine anlayış Tasarladığım yaşantıyı tasalı sonlandırsa ilk baştan Üstelik parsları utandıran bir bakışla Kaptan Kasap çengelindeki ete değil sana baksalar İşte o zaman - asıl o zaman - başlardı yıkıntın Bunalmışlığımın nedenini anlardım Bu güne dek nasıl direndimse yine direnmek mümkündü ama Ne olduysa seni gördükten sonra oldu Anbarıyla güvertesiyle gemini gördükten sonra hem Falımda uzun yollar çıkıyor o günden beri Bir başka sesleniyor tuttuğum şarkılar hep Unutmak için herşeyleri kaçıp kurtulmak için herşeylerden Alınmış sabahların uykusuz rüyalarınca Görmediğim ülkelerin isterik çağrısına koşuyorum şimdi. Bırak Kaptan rahat bırak ışıklar yansın Ben de bilmiyorum kimliğimi sorma bana Nerede ineceğimi hele hiç Yalan söyliyemem diyorum yorgunum diyorum sorma başka şeyler Suçsuzum, parasızım, kaçağım bütün bildiğim bu - beni anla Anla artık uyuyacağım yerimi göster. not: kapıları çalan benim hadi bana bir imza ver

0 person liked.
0 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 16 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Kemal Can Böyüközk...
Metin Atar
Ayhan Bilen
İhsan Özçelik
Sadık Doğan
Zeynep Ece Arabul
Güneğen Faruk
Ufuk Özgen
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Kızıl Elma (Hüseyin Nihal Atsız)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
8  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Sen Gidince (Rıfat Ilgaz)


  BUGÜNKÜ GAZETELER
Gazeteler  Sabah Gazeteler  Milliyet Gazeteler  Zaman Gazeteler  Sözcü Gazeteler  Habertürk Gazeteler  Taraf Gazeteler  Cumhuriyet Gazeteler  Fotomaç Gazeteler  Türkiye Gazeteler  Tüm Gazeteler
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Kaçak Şiiri - Türkan İldeniz

Antoloji.com
28.2.2017 08:30:03  #4.33#
[53708]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#53708 ##135