Antoloji.com

İkilem Şiiri - Şükrü Erbaş

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Şair Şükrü Erbaş Şükrü Erbaş Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirŞükrü Erbaş ŞiirleriSonraki Şiir >> 
İkilem

Güzel kadınlara kederli şarkılar söyletmeyin
Birbirini çoğaltıyor üç acı
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Kadın, Hüzün

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. İkilem adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
5.5 10
(101 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Şükrü Erbaş (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Şükrü Erbaş şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Şükrü Erbaş şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirŞükrü Erbaş ŞiirleriSonraki Şiir >> 
İkilem Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
mir bedirhan: Ey insan ömrünü dolduran biçimleyen duygu Hüzün müdür her vakit mutluluğun bir yüzü?... Tebrikler üstad saygılarımla

1 person liked.
2 person did not like.
.eğdi başını söğüt dalları: harikasınız ,içimi ısıttı ..uzun zamandır böyle güzel şiir okumadım..

1 person liked.
2 person did not like.
Engin Hamamcı: yazılanların aksine ben bu şiiri çok beğendim.son yorum yapan arkadaşın şiirden ve şairin kederli şarkıları güzel kadınlara anlatım şeklini okyucuya nasıl aktarabileceğini çözememiş olarak gözlemledim.Güzel kadınlara kederli şarkılar söyletmeyin. Kederli şarkıları güzel kadınlara söyletin şair bu ayrımı çok güzel yapmış aynı cümle gibi durmasına rağmen dize çok farklı bir anlatım var aslında.ama okuyucu bunu süzememiş yazık ki...

1 person liked.
1 person did not like.
Şahlan_Türk_Bayburtlum: Güzel kadınlara kederli şarkılar söyletmeyin,kederli şarkıları güzel kadınlara söyletin.....Bu bir şiir ve antolojideki yetkililerde bu şiiri günün şiiri seçmiş..görün arkadaşlar,şairlik meğer ne ayaklar altında ezilirmiş 'ki bizim haberimiz yok...bu şiirse diğer yazılanlar tam bir destan be...günün şiiri olarak seçenleri kınıyorum.........heyhat........

1 person liked.
2 person did not like.
Halil İbrahim Keçebaş 1: ayrıca 22 Ağustos 2005 te yazdığım yorumun bir kısmına artık katılmıyorum...yani şiir öylesine önemsizce yazılmamış...bir ikilem ancak bu kadar çelişkili olabilir..şiiri daha fazla uzatmaya gerek yok..anlatılmak istenen anlatılmış zaten..saygılar...

1 person liked.
1 person did not like.
Halil İbrahim Keçebaş 1: öncelikle şiir harikulade...şairin yüreğine sağlık...bir insan gerçekten iyi bir şiir okursa daha doğrusu iyi bir şiir severse mutlaka bu şiiri sevecektir... yorumların hiç birini daha okumadım...fakat bu şiiri bir yerden hatırlıyorum..daha önce günün şiiri olmuş muydu ne? sadece bunu eleştiriyorum...yani bu şiirin tekrar günün şiiri olmasını..Bir yılda 365 gün var oysa antolojide binlerce mükemmel muhteşem ve harika şiir var..binlerce...farklı bir şiir seçilebilir..ama biz yorumcular boşuna dil döküyoruz...yetkililer her şeyin en iyisini biliyorlar..

1 person liked.
1 person did not like.
salimkanat: güzel kadın neden kederli şarkı okusun kim dinler ki çirkin bir kadının şarkısını kederli olmasa da günümüzde kederli olmayan şarkı mı yazılır günümüzde kim besteler ki keder dolu bir şiiri günümüzde haklı şair.. sonuç hüzne kapı açıyor sanki..

1 person liked.
1 person did not like.
Aydın Sevgi: Kederli şarkıları kendiniz de söylemeyin........ Saygılarımla.

0 person liked.
0 person did not like.
Halil İbrahim Keçebaş 1: Şiirin isminde bir sorun yok.İkilem uygun.Şiirde çelişki olduğu için ikilem koyulmuş adı.Yani Üçlem olmasına gerek yok.Fakat Fatih Bey e katılıyorum.Şiire önem verilmemiş.Öylesine yazılmış.Günün şiiri olarak daha uygun bir şiir seçilebilirdi.Öyle bir şiir konulacak ki yorumcular bir kusur bulamayacak.Yine de Şükrü Bey i tebrik ediyorum.Güzelliği inkar edemem.

0 person liked.
1 person did not like.
Nurper: Bu şiiri beğendim. Bir kaç önerim olacak yine de. İsmi iklem olmamalıydı. Bir arkadaş Üçlem i önermiş fakat o da güzel değil. Bir de son iki mısrası. İlk iki üçlüğün şairaneliğine yaklaşamamış. Yine üç mısra ile bitmeliydi ve daha şairane olabilirdi. Yine de çok güzel. Şükrü Bey sizi tebrik ederim.

0 person liked.
0 person did not like.
Harward lı: Günün şiirini okurken üstadın bir şiiri geldi aklıma.Sizlerle paylaşmak istedim,değerli şair dostlar.Günün şiirinden sıkılır iseniz üstadın sitesinde sizlerden seçme şiirler günün şiiri seçiliyor,bilginize. Gülben Ergen Yanağın da vardır tatlı bir ben Dünya güzelidir Gülben Ergen Gülüşü var tatlımı tatlı Kalbinde sıcacık bir sevgi saklı Tüm çocuklar korkar cadı dan Gözlerimiz ayrılmaz bu tatlı dadı dan Ekranlar da yapılır banttan şov Gülben Ergen yapar rüya gibi canlı şov Kalplerimiz de sevgin gözlerimiz de hayalin Bir sen varsın bir ben Gülben Ergen. Dr İbrahim Necati Günay ( www.ultrailan.com ) Hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım,değerli şair dostlar. Gününüz aydın,gönlünüz şen,gelecek için ümitleriniz muhteşem olsun.

1 person liked.
0 person did not like.
drok79/Osman KILIÇ: Derin bir düşünce,güzel bir şiir.Şair çok iyi düşündürmüş okuyucuyu.

0 person liked.
1 person did not like.
dost_1: birazcık sözcüklerle oynayıp böylesine bir açmazı anlatabilmek kolay değil. Bence sadece deneme

0 person liked.
1 person did not like.
bay pipo: bir şarkıyı,bir hüznüen iyi ifade edebilen varlıktır kadın.acyı ve cefayı üstünde taşıyandır.acı onunla anlam kazanır...tebrikler

0 person liked.
1 person did not like.
Ahmet Nural Öztürk: ikilem değil sanki üçlem olmuş bu şiir.Şair arkadaşı kutlarız herşeydem önce.Şiire ve şaire saygı bence adabımız olmalı. .

0 person liked.
1 person did not like.
Engin Hamamcı: tebrikler hoştu...

0 person liked.
1 person did not like.
çileek: yeterince dolu değil

1 person liked.
1 person did not like.
çileek: yeterince dolu değil

0 person liked.
1 person did not like.
YÜKSEL ÖNAÇAN-Deli Velîler Şeyhi-: Kanım, ihtiyaç sahiplerine dağıtılır. Yüksel Önaçan B(RH) - ..negatif Tlf: Almanya: 0049 160 987 567 27 TR: 0090 537 985 26 22

1 person liked.
1 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 20 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Kemal Can Böyüközk...
Ferhat Genç
İbrahim Cuma
Ozan Bindebir
Hasan Özünal
Ayhan Duruk
Yahya Burak Gül
Ali Kılıç Akmira
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
34 FN 346 (Attila İlhan)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
8  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Bir Şuh-i Sitemkâr (Enver Demirbağ)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: İkilem Şiiri - Şükrü Erbaş

Antoloji.com
23.2.2017 21:18:41  #4.33#
[6173]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#6173 ##1480