Antoloji.com

Her Şey Sende Gizli Şiiri - Can Yücel

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Şair Can Yücel Can Yücel Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirCan Yücel ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Her Şey Sende Gizli

Yerin seni çektiği kadar ağırsın,
Kanatların çırpındığı kadar hafif..
Kalbinin attığı kadar canlısın,
Gözlerinin uzağı gördüğü kadar genç...
Sevdiklerin kadar iyisin,
Nefret ettiklerin kadar kötü..
Ne renk olursa olsun kaşın gözün,
Karşındakinin gördüğüdür rengin..
Yaşadıklarını kâr sayma:
Yaşadığın kadar yakınsın sonuna; ne kadar yaşarsan yaşa,
Sevdiğin kadardır ömrün..
Gülebildiğin kadar mutlusun.
Üzülme bil ki ağladığın kadar güleceksin
Sakın bitti sanma her şeyi,
Sevdiğin kadar sevileceksin.
Güneşin doğuşundadır doğanın sana verdiği değer
Ve karşındakine değer verdiğin kadar insansın.
Bir gün yalan söyleyeceksen eğer;
Bırak karşındaki sana güvendiği kadar inansın.
Ay ışığındadır sevgiliye duyulan hasret,
Ve sevgiline hasret kaldığın kadar ona yakınsın.
Unutma yagmurun yağdığı kadar ıslaksın,
Güneşin seni ısıttığı kadar sıcak.
Kendini yalnız hissetiğin kadar yalnızsın
Ve güçlü hissettiğin kadar güçlü.
Kendini güzel hissettiğin kadar güzelsin..
İşte budur hayat!
İşte budur yaşamak,
Bunu hatırladığın kadar yaşarsın
Bunu unuttuğunda aldığın her nefes kadar üşürsün
Ve karşındakini unuttuğun kadar çabuk unutulursun
Çiçek sulandığı kadar güzeldir,
Kuşlar ötebildiği kadar sevimli,
Bebek ağladığı kadar bebektir.
Ve herşeyi öğrendiğin kadar bilirsin,
bunu da öğren,
Sevdiğin kadar sevilirsin...
 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Hasret, Hayat, Nefret

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Her Şey Sende Gizli adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Bu şiiri bir arkadaşıma göndereceğim
Şiire puan vereceğim

puan
8.6 10
(7315 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Can Yücel (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Can Yücel şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Can Yücel şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirCan Yücel ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Her Şey Sende Gizli Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
Furkan Ertürk: Her şey doğru da sevdiğin kadar sevilmiyosun be

20 person liked.
4 person did not like.
Songül Kurumahmutoğlu: En sevdiğim şiirlerinden birtanesi.

37 person liked.
7 person did not like.
Leyla Opöz: Her okunuşunda umut vaadeden şiir.

42 person liked.
15 person did not like.
Mehmet Eren 7: Araştırma dediğiniz şairin tüm kitaplarına bakıp böyle bir şiiri olup olmadığına aramaksa eğer onu çoktan yaptım. Şayet google üzerinde 'Her Şey Sende Saklı' yazıp çıkan sonuçlara göre burada yorum yapıyorsanız dikkatli olun altında Mevlana yazan ama aslında Can Dündar'ın olan şiirler de bulursunuz. Selamlar.

33 person liked.
17 person did not like.
Mehmet Eren 7: Araştırma dediğiniz şairin tüm kitaplarına bakıp böyle bir şiiri olup olmadığına aramaksa eğer onu çoktan yaptım. Şayet google üzerinde 'Her Şey Sende Saklı' yazıp çıkan sonuçlara göre burada yorum yapıyorsanız dikkatli olun, altında Mevlana yazan ama aslında Can Dündar'ın olan şiirler de bulursunuz, Selamlar.

24 person liked.
15 person did not like.
Deniz Kalacı: Önce araştırın arkadaşlar şiir Can Yücel'indir. ve çok beğendiğim bir şiirdir. devamı yazılmamış onu da ben yazayım Yerin seni çektiği kadar ağırsın, Kanatların çırpındığı kadar hafif.. Kalbinin attığı kadar canlısın, Gözlerinin uzağı gördüğü kadar genç... Sevdiklerin kadar iyisin, Nefret ettiklerin kadar kötü.. Ne renk olursa olsun kaşın gözün, Karşındakinin gördüğüdür rengin.. Yaşadıklarını kar sayma: Yaşadığın kadar yakınsın sonuna; ne kadar yaşarsan yaşa, Sevdiğin kadardır ömrün.. Gülebildiğin kadar mutlusun. Üzülme bil ki ağladığın kadar güleceksin Sakın bitti sanma her şeyi, Sevdiğin kadar sevileceksin. Güneşin doğuşundadır doğanın sana verdiği değer Ve karşındakine değer verdiğin kadar inansın. Bir gün yalan söyleyeceksen eğer; Bırak karşındaki sana güvendiği kadar inansın. Ay ışığındadır sevgiliye duyulan hasret, Ve sevgiline hasret kaldığın kadar ona yakınsın. Unutma yağmurun yağdığı kadar ıslaksın, Güneşin seni ısıttığı kadar sıcak. Kendini yalnız hissetiğin kadar yalnızsın Ve güçlü hissettiğin kadar güçlü. Kendini güzel hissettiğin kadar güzelsin.. İşte budur hayat! İşte budur yaşamak, Bunu hatırladığın kadar yaşarsın Bunu unuttuğunda aldığın her nefes kadar üşürsün Ve karşındakini unuttuğun kadar çabuk unutulursun Çiçek sulandığı kadar güzeldir, Kuşlar ötebildiği kadar sevimli, Bebek ağladığı kadar bebektir. Ve herşeyi öğrendiğin kadar bilirsin bunu da öğren, Sevdiğin kadar sevilirsin...

53 person liked.
18 person did not like.
Egemen Serüven: evet mehmet bencede can yücelin olmamalı bu şiir .

17 person liked.
12 person did not like.
Çağla Cesur: insana yeniden umut veren ,o kadar karanlıkta da ışık veren bir şiir.kendimin var oluşunu hissettim...:)

18 person liked.
14 person did not like.
Mehmet Eren 7: Pek güzel yorumlar yazılmış ama küçük bir sorun var; bu şiir Can Yücel'in değil!

16 person liked.
14 person did not like.
Velican Ademoğlu 1: diyecek kelime yok

11 person liked.
11 person did not like.
çiçekçiçeksevgilim: can yüceli okumak...yeni bir dünyada yol almak gibi...kızılçocuk...

14 person liked.
8 person did not like.
Sevdanın Rengi: gerçekten her şey O'nda gizli.

10 person liked.
3 person did not like.
Eylem Erim Doğan: Sevebildiği sürece çoğalır Nefret ettiği müddetçe yanlızlaşır dı insan... SÖZÜN BİTTİĞİ YERDİR BANA GÖRE:(

7 person liked.
4 person did not like.
Şule Hilal Ayhan: Harika Bir Siir Yorumcusu .. Örnek Aldıgım Tek Sair DiyebiLirim. SiirLerini Bu Sevgiden Ve Saygıdan DoLayı ÖzenLe Okumaya CaLısıyorum,Hakkını Vererek.. Ayakta AlkısLanacak Bir Adam .. SiirLeriyLe Efsane Olmus Biri .. Degisik KonuLar İceren SiirLer Yazması Sıradısı Bir Sey ...

4 person liked.
7 person did not like.
Muhammed Pınar: Yorumsuz...

5 person liked.
6 person did not like.
Sipse Gürbüz: http://sipse.blogspot.com/

4 person liked.
6 person did not like.
Naki Aydoğan: ya can baba be, ben yerçekimine mualif düşünürüm ağırlığım kadar hafifliğimide dengelemek isterim uçmak istemem zira kanatlarım yok yüyürken düşündüğüm gibi yerden ayaklarım kesilsin arkaya yaylanınce çekim azalsın öne yaylanınca çekim artsın yani insanca adam gibi düşünmekle havalanmak şansımı kullanmak isterim niye mi allahı ve peygamberlerini biraz rahat bıraksınlar bu düşünürlüğün bireysel yetkinliğide olsun düşüncesis adamlara sömürülmeyelim

5 person liked.
5 person did not like.
HaZ: Can Yücele Bir martının yaşama azmini gördüm Bir parça ekmek kapabilme telaşındaki çığlıklarında Bir de; İnsan oğlunu düşündüm,hüsrana yenik düşmüş çırpınırken Koskoca hayat okyanusunun sığlıklarında Hani; Öylesine tutunmalısın derdin ya! Hayatın ucundan...ucundan Kayıver di gitti bak! Seninde avucundan Biliyorum; Hayatı önemsememek değil di derdin Taşıyabileceğin kadarını, sahiplenmelisin derdin. Sonuçta kapıyı çalınca vuslat Sen haklı çıktın be üstad. Candın, can gibi yaşadın Cana canan olup da yüceldin Bazıları serkeş diyor olsa da sana Benim için farklı ve özeldin. Yüreği ayık gezen Kaç şair sayabilirsiniz ki bu alemde Hayatın ekstresini çıkarabilecek tek kalemde! Yerin seni çektiği kadar ağır ve tutsak Kanatlarını çırpabildiğin nispet te hafif ve özgürsün Derken; gönül lisanın Ötelere pervaz edecek Ruh portresini çiziyordun insanın. Sevebildiği sürece çoğalır Nefret ettiği müddetçe yanlızlaşır dı insan Hayat felsefende Ölümün soğuk yüzünden başka Götürebileceğimiz bir şey yoktu çünki kefende Geride bıraktıkların dı, adını yaşatacak olanlar Yazık ve ne yazıktır ki onlara! Noktayı görmeden,virgül gibi ortada kalanlar Ağlamayı sevmezdin biliyorum. Bu yüzden; Yüreğimde buruk bir tebessüm Ağlayası gülmek geldi bak içimden Hatıranla bin yaşayasın emi sen! Hamit Körken 01/05/2010

4 person liked.
7 person did not like.
Mustafa Gerez: Şiir devrimci,onurlu,şan,şöhret değil bedel verenlerin,şiir sümüklü bir kızdan Tanrıça bir kişilik çıkarıp sevdalanmaktır.,Şiir yağmurun yağmadığı,çorak toprakta gül bahçesi yaratan bahçıvanlık,şii caan yoldaş,caan ustanın nefesi,kalp atışlarıdır..İnsafa çağrı,ustaya destek imandır,onurdur derim,bay yorumcu))

6 person liked.
6 person did not like.
Hatice Akın 1: güzel diyorsun da şairim, bazende sevdiği kadar sevilmiyor insan..

6 person liked.
4 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 641 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Mehmet Seven
Haşim Yıldırım
Mustafa Tuna Öztek...
Murat Şahbaz
Nevin Büyükkaya
Emine Tugay Dursun
Ozan Deniz Sarıtop
Güven Görgülü
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Kerem Gibi... (Nazım Hikmet Ran)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
8  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Bir Şuh-i Sitemkâr (Enver Demirbağ)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Her Şey Sende Gizli Şiiri - Can Yücel

Antoloji.com
23.2.2017 23:18:12  #4.33#
[5805]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#5805 ##57