TWITTER'DA
TAKİP ET
twitter.com/AntolojiCom
Antoloji.com
Hasretinden Prangalar Eskittim Şiiri - Ahmed Arif
Şiir
Antoloji.com ŞiirKitapŞiirEtkinlikler Şarkı SözleriŞarkılar Antoloji.comResimAntoloji.comForumAntoloji.comNedir?Antoloji.comÜyelerAntoloji.comGruplarAntoloji.com Mesajlarım
Şair Ahmed Arif Ahmed Arif bu nedir >>Popülerlik=5/5
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Kitaplar  Zevkler 
 << Önceki ŞiirAhmed Arif ŞiirleriSonraki Şiir >> 

Hasretinden Prangalar Eskittim

Seni, anlatabilmek seni.
İyi çocuklara, kahramanlara,
Seni, anlatabilmek seni,
Namussuza, haldan bilmez,
Kahpe yalana.
..........
..........

 

Ahmed Arif

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Günaydın

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Hasretinden Prangalar Eskittim adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
8.8 10
(900 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Ahmed Arif (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Ahmed Arif şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Ahmed Arif şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.

 << Önceki ŞiirAhmed Arif ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Hasretinden Prangalar Eskittim Şiiri Hakkında;
Roni Umut Demirtaş: Ahmet ARİF büyük ustatın en sevdiğim şiirlerinden biri. Ahmet ARİF geneli şiirlerini Leyla ERBİL üzerine yazmıştır.

2 person liked.
0 person did not like.
Bedrana Buhari: HASRETİNDEN PRANGALAR ESKİTTİM Seni, anlatabilmek seni. İyi çocuklara, kahramanlara. Seni anlatabilmek seni, Namussuza, halden bilmeze, Kahpe yalana. Ard- arda kaç zemheri, Kurt uyur, kuş uyur, zindan uyurdu. Dışarda gürül- gürül akan bir dünya... Bir ben uyumadım, Kaç leylim bahar, Hasretinden prangalar eskittim. Saçlarına kan gülleri takayım, Bir o yana Bir bu yana... Seni bağırabilsem seni, Dipsiz kuyulara, Akan yıldıza, Bir kibrit çöpüne varana, Okyanusun en ıssız dalgasına Düşmüş bir kibrit çöpüne. Yitirmiş tılsımını ilk sevmelerin, Yitirmiş öpücükleri, Payı yok, apansız inen akşamlardan, Bir kadeh, bir cıgara, dalıp gidene, Seni anlatabilsem seni... Yokluğun, Cehennemin öbür adıdır Üşüyorum, kapama gözlerini... UNUTULMAZ ŞİİR. BAŞLIĞI BİLE YETER!

28 person liked.
5 person did not like.
Nagehan Çakmak Çakan: Hasreti başka hangi söz böylesine güzel dile getirebilirdi ki...

25 person liked.
10 person did not like.
Gülşah Ökçü: Seni, anlatabilmek seni. İyi çocuklara, kahramanlara, Seni, anlatabilmek seni,

20 person liked.
13 person did not like.
Mahur Beste 1: En güzel şiirlerinden ustanın....yüreği var olsunnnnnnn

24 person liked.
12 person did not like.
Önder Yıldız: okumaya kıyamadığım şiir .. Ahmet Kaya'nın bestesi dinlenesidir..

26 person liked.
14 person did not like.
Care For U: Bence bu şiirin üzerine hiçbirşey söylenmemeli... Hatta Ahmed Arif şiirleri üzerine birşey söylenmemeli...

10 person liked.
11 person did not like.
Ahmed Arif Dumruk: 'HASRETİNDEN PRANGALAR ESKİTTİM' adını taşımaktan gurur duyuyorum üstad..

9 person liked.
10 person did not like.
Adnan Çatalbaş: Hasretinden Prangalar Eskittim Seni, anlatabilmek seni. İyi çocuklara, kahramanlara, Seni, anlatabilmek seni, Namussuza, haldan bilmez, Kahpe yalana. .......... .......... Ahmed Arif ruhun şad olsun üstat adnan çatalbaş +++ant

5 person liked.
6 person did not like.
DerinSöz: okudukça ruhuma siniyor mısraları.

5 person liked.
3 person did not like.
Ilgın Üstündağ: Hasretinden Prangalar Eskittim Seni, anlatabilmek seni. İyi çocuklara, kahramanlara, Seni, anlatabilmek seni, Namussuza, haldan bilmez, Kahpe yalana. .......... .......... Ahmed Arif Şiirin adı bile yetiyor. Üstada sevilerimle. saygılarımla.

6 person liked.
3 person did not like.
Eren Gürleyük: yokluğun, cehennemin öbür adıdır üşüyorum, kapama gözlerini...

5 person liked.
5 person did not like.
Deniz Yıldırım: Seni, anlatabilmek seni. İyi çocuklara, kahramanlara, Seni, anlatabilmek seni, Namussuza, haldan bilmez, bağırarak okuyacaksın dünya duysun

3 person liked.
4 person did not like.
Emirhan Merdocan: Buradadamı siyaset yapıyorsun HAK ŞAHİDİ isimli kendini bilmez arkadaş..Ayıpya git başka yerde siyaset yap.

2 person liked.
5 person did not like.
Nihan Hane: Yitirmis tilsimini ilk sevmelerin, Yitirmis öpücükleri, Payı yok,apansız inen aksamdan, Bir kadeh,bir cigara,dalıp gidene, Seni, anlatabilsem seni... Yokluğun,Cehennemin öbür adıdır Üşüyorum,kapama gözlerini...

3 person liked.
4 person did not like.
Fatih Demircan 1: harika bir yazı :)

2 person liked.
4 person did not like.
kanra545: Şu insanoğlu ne garip... Ne imtihan olduğunun farkında Ne darağacının. Tıpkı çocuk gibi... Tıpkı. Acıkınca ağlar Doyunca oynar Umurunda mı dağlar Ölenler sağlar?

0 person liked.
4 person did not like.
Hak şahini: Arap Naci! Talanları icra edip, yalanları dilinde tespih edenleri sen bilmiyormusun? Başta; 10 aylık torununu bile sigortalı yapan, 10 yaşındaki oğlu Keremi Ankara da ilkokul da okurken İstanbulda çalışır gösteren, ve Sosyal Sigortaların genel müdürü iken 100 kadar yakınını torpil yaparak işe ala ve koskoca müesseseyi batıran, şimdi hergün söylediği yalanlar ve başbakana, bakanlarına attığı ifttiralar yüzünden 100 bin liraya yakın tazminat ödemeye mahkum edilen meşhur memur Kemaldir ve avaneleridir! Bela-i malumat! Hayırlı geceler.

0 person liked.
5 person did not like.
Hak şahini: 'Yanıltan Işıklar' Rümuzlu ateist bozuntusu! Hiç bir Müslüman Yobaz değildir! Zira Yobaz diye umumi örfe, adet ve gelenkeklere karşı çıkan kahirin inancına mugayir hareket eden nadanlara denir ki; bu tariflere tıpatıp uyan senin gibi din, iman, ahlak, gelenek, mukeddesat düşmanları devrim yobazlarıdır!

1 person liked.
5 person did not like.
Hak şahini: 'hasan05Hasan Buldu' denen papaz bozuntusu! Geri zekalı senin soy ismin A utanmasını bilmeyen ve müslümanlara hırıstiyanlık propogandası yapmaya kalkan ayyaş moruk! Bediüzzaman ne şeyhtir ne şıhtır! o sadece büyük bir alim, büyük bir müfessir ve dünyada eserleri 45 dilde okunan eşşiz bir ilim adamı ve mütefekkirdir ve hiç bir talebesi onun uçtuğunu falan ilan etmemiştir! O, o kadar mütevazidir ki sağlığında ziyaretine gelmek isteyenlere randevu vermeyerek beni görme zahmetine ve masrafına katlanacağınıza kitaplarımı okuyun kafi diyerek nasihatlerde bulunmuştur. Hatta ölümünden sonra kabirini ziyarete gidenlerin yanlış hareketlerde bulunmalarından korktuğu için, Allah'tan kabrinin de gizli kalmasını istemiş ve öyle de olmuştur! 1960 ihtilalini yapan halkçılarla, ırkçılar, üç ay sonra Urfada ki Haliliürrahman camisinin avlusundaki türbesini yıkarak onu uçakla İspartaya getirip meçhul bir mezarlığa gizlemişlerdir! Bu gün kabrini bir kaç talebesinden başkası bilmemektedir! Biz herkese kameti kıymeti nispetinde saygı gösteririz! Bediüzzaman müstesan bir din alimidir ki çağının benzersizi manasına bu lakap ona layık görülmüştür! Yani o yüz senede bir gelen bir müceddit alimdir! Evliya olup olmadığını Allah (cc) bilir! Fakat ona yakından mülaki olanlardan dost, düşman bir çok insan kerametlerini naklediyorlar! Merak edenler;' SON ŞAHİTLER BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİYİ ANLATIYORLAR 'isimli 5 ciltlik hatıraları okusunlar! Ve sen hasan buldu denen sapık papaz! onu ğzına alacak en son bedbahtsın!

1 person liked.
6 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 168 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Yusuf Sebil
Osman Garip
Nuri Muhammed Albo...
Cansın Erol
Sezayi Göceli
Ammar Ayten
Onur Fırat
Burçin İvgin
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
3  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
4  Bence Şimdi Sen de Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
5  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
6  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
7  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
8  Kaldırımlar 1  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
10  Ben Senden Önce Ölmek İsterim...  (Nazım Hikmet Ran)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Büyücü (Hidayet Karakuş)
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2014. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Hasretinden Prangalar Eskittim Şiiri - Ahmed Arif

Antoloji.com
17.04.2014 21:44:30  #.234#
[247]
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]

#247 ##22