Antoloji.com

Şiir
Antoloji.com Şiir cKitapcEtkinlikler cŞarkılar cResimcForumcNedir?cÜyelercGruplarc Mesajlarım

İstanbul
İstanbul'da Şiir Günleri Başladı
"Şiir Günleri" 6 gün sürecek.


Dünyaca Ünlü Eser Türkçe
Dünyaca Ünlü Eser Türkçe'ye Çevrildi
İbn-i Sina'nın bin yıllık eseri "El Kânun Fi't-Tıbb" ilk kez günümüz Türkçesi ile beş ciltlik takım halinde yayımlanacak.


Ünlü Yıldız Gözlüğünün Sırrını Açıkladı
Ünlü Yıldız Gözlüğünün Sırrını Açıkladı
Ünlü yıldızın hiç çıkarmadığı güneş gözlüğünün nedeni glokom hastalığıymış.


Cem Yılmaz 2 Milyon Yolunda
Cem Yılmaz 2 Milyon Yolunda
Cem Yılmaz'ın yeni filmi Pek Yakında gişede istikrarlı bir grafikle izleyicisini arttırıyor.


Tüm haberler >>

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması

04.02.2014
 

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması başladı.

Osmangazi Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması başladı. Bu yıl konusu "Tanpınar'da Kadın" olarak belirlenen yarışmaya katılacak olan eserler, 9 Mayıs 2014'e kadar Osmangazi Belediyesine teslim edilmesi gerekiyor.

"Araştırma - İnceleme" dalında düzenlenecek olan yarışmaya katılım, bir eserle sınırlandırılırken, eserlerin metin uzunluğu isi 20 sayfayı geçemeyecek. Birinciye 5 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye, 3 bin, mansiyon alanlara ise 2'şer bin lira para ödülü verilecek.

Tanpınar'da Kadın Araştırma-İnceleme Yarışması Katılım Koşulları
1. Yarışmanın son başvuru tarihi 9 Mayıs 2014 Cuma günüdür. Bu tarihten sonra gelecek eserler kabul edilmeyecektir. Postadan kaynaklı gecikmeden Belediyemiz sorumlu değildir. Eserler iade edilmeyecektir.
2. Yarışmaya katılacak eserler daha önce yayımlanmamış olmalıdır.
3. Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir. 
4. Yarışmaya katılım bir(1) eserle, metin uzunluğu 5-20 sayfa ile sınırlandırılmıştır. (A4, 12 punto çift aralık ve Times New Roman karakteri kullanılacak)
5. Araştırma-İnceleme yarışmasının genel konusu “Tanpınar’da Kadın” olarak belirlenmiştir. 
6. Her yarışmacı, eserini 7 nüsha olarak çoğaltılmış halde ve bununla birlikte metni içeren cd’yi aşağıdaki adrese gönderecektir. 
Osmangazi Belediyesi / Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü:
Santral Garaj Mahallesi Ulubatlı Hasan Bulvarı No:10 Bursa
7. Yarışmacılar gerçek isimleriyle değil rumuzla katılacaklardır. Bu nedenle eserin üzerinde(herhangi bir sayfasında) gerçek kimlik bilgileri yer almayacak, bunun yerine rumuz kullanılacaktır. Yarışmacının ad, soyad, telefon(cep, ev, iş), adres ve e-mail bilgilerini içeren bilgiler, kapalı bir zarf içinde gönderilecektir.
8. Eserler; Hilmi Yavuz, Prof. Dr. Abdullah Uçman, Prof. Dr. Handan İnci, Ali Çolak, Ali Osman Dönmez, Metin Önal Mengüşoğlu ve İhsan Deniz'den oluşan Jüri tarafından değerlendirilecektir.
9. Yarışmada dereceye girenlerden; birinciye 5.000 TL, ikinciye 4.000 TL, üçüncüye 3.000 TL, mansiyon kazanan yarışmacılara ise 2.000 TL ödül verilecektir. (Toplam 2 mansiyon)
10. Yarışmanın sonuçları 05 Haziran 2014 tarihinde açıklanacak, ödüller düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.
11. Jüri’nin yayımlanmaya uygun bulduğu eserler kitaplaştırılacak. Yayımlanacak eserler için telif ücreti ödenmeyecektir.
12. Yarışmaya, Bursa Osmangazi Belediyesi mensupları ile Seçici Kurul üyeleri ve bunların birinci derece yakınları katılamazlar.


Kaynak: edebiyathaber.net

Kültür-Sanat E-Bülteni
E-mail adresinizi yazın, kültür sanat haberlerini e-posta kutunuza gönderelim

 
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2014. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız:

Antoloji.com
20.10.2014 16:03:42  #.239#
[12850]
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]