TWITTER'DA
TAKİP ET
twitter.com/AntolojiCom
Antoloji.com
Şiir
Antoloji.com Şiir Antoloji.comKitapŞiirEtkinlikler Şarkı SözleriŞarkılar Antoloji.comResimAntoloji.comForumAntoloji.comNedir?Antoloji.comÜyelerAntoloji.comGruplarAntoloji.com Mesajlarım
 

99 Yıl Sonra Ortaya Çıktı
99 Yıl Sonra Ortaya Çıktı
Anzak askerinin çarpıcı Gelibolu anıları 99 yıl sonra ortaya çıktı.


Hababam Sınıfı Yeniden Canlanıyor
Hababam Sınıfı Yeniden Canlanıyor
Adile Sultan Kasrı'nda, Rıfat Ilgaz'ın ölümsüz eseri "Hababam Sınıfı"nın çekildiği sınıf müze haline getirildi.


Shakespeare
Shakespeare'in 450. Yaşında 45 Hamlet
Michael Billington, Shakespeare'in unutulmaz karakteri Hamleti canlandıran en başarılı 45 oyuncuyu seçti.


Kentin Soğuğunda Sokak Çocukları
Kentin Soğuğunda Sokak Çocukları
Büyük usta Yaşar Kemal, sokak çocuklarını yazdı.


Tüm haberler >>

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması

04.02.2014
 

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması başladı.

Osmangazi Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması başladı. Bu yıl konusu "Tanpınar'da Kadın" olarak belirlenen yarışmaya katılacak olan eserler, 9 Mayıs 2014'e kadar Osmangazi Belediyesine teslim edilmesi gerekiyor.

"Araştırma - İnceleme" dalında düzenlenecek olan yarışmaya katılım, bir eserle sınırlandırılırken, eserlerin metin uzunluğu isi 20 sayfayı geçemeyecek. Birinciye 5 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye, 3 bin, mansiyon alanlara ise 2'şer bin lira para ödülü verilecek.

Tanpınar'da Kadın Araştırma-İnceleme Yarışması Katılım Koşulları
1. Yarışmanın son başvuru tarihi 9 Mayıs 2014 Cuma günüdür. Bu tarihten sonra gelecek eserler kabul edilmeyecektir. Postadan kaynaklı gecikmeden Belediyemiz sorumlu değildir. Eserler iade edilmeyecektir.
2. Yarışmaya katılacak eserler daha önce yayımlanmamış olmalıdır.
3. Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir. 
4. Yarışmaya katılım bir(1) eserle, metin uzunluğu 5-20 sayfa ile sınırlandırılmıştır. (A4, 12 punto çift aralık ve Times New Roman karakteri kullanılacak)
5. Araştırma-İnceleme yarışmasının genel konusu “Tanpınar’da Kadın” olarak belirlenmiştir. 
6. Her yarışmacı, eserini 7 nüsha olarak çoğaltılmış halde ve bununla birlikte metni içeren cd’yi aşağıdaki adrese gönderecektir. 
Osmangazi Belediyesi / Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü:
Santral Garaj Mahallesi Ulubatlı Hasan Bulvarı No:10 Bursa
7. Yarışmacılar gerçek isimleriyle değil rumuzla katılacaklardır. Bu nedenle eserin üzerinde(herhangi bir sayfasında) gerçek kimlik bilgileri yer almayacak, bunun yerine rumuz kullanılacaktır. Yarışmacının ad, soyad, telefon(cep, ev, iş), adres ve e-mail bilgilerini içeren bilgiler, kapalı bir zarf içinde gönderilecektir.
8. Eserler; Hilmi Yavuz, Prof. Dr. Abdullah Uçman, Prof. Dr. Handan İnci, Ali Çolak, Ali Osman Dönmez, Metin Önal Mengüşoğlu ve İhsan Deniz'den oluşan Jüri tarafından değerlendirilecektir.
9. Yarışmada dereceye girenlerden; birinciye 5.000 TL, ikinciye 4.000 TL, üçüncüye 3.000 TL, mansiyon kazanan yarışmacılara ise 2.000 TL ödül verilecektir. (Toplam 2 mansiyon)
10. Yarışmanın sonuçları 05 Haziran 2014 tarihinde açıklanacak, ödüller düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.
11. Jüri’nin yayımlanmaya uygun bulduğu eserler kitaplaştırılacak. Yayımlanacak eserler için telif ücreti ödenmeyecektir.
12. Yarışmaya, Bursa Osmangazi Belediyesi mensupları ile Seçici Kurul üyeleri ve bunların birinci derece yakınları katılamazlar.


Kaynak: edebiyathaber.net

Kültür-Sanat E-Bülteni
E-mail adresinizi yazın, kültür sanat haberlerini e-posta kutunuza gönderelim


 
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2014. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız:

Antoloji.com
24.04.2014 16:42:05  #.234#
[12850]
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]