Antoloji.com

Fazıl Say Şiiri - Ömer Ekinci Micingirt

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Ömer Ekinci Micingirt   (Şairin üye profili) Şair Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Resimli Şiirler  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirÖmer Ekinci Micingirt ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Fazıl Say

Fazilet mi olur Fazıl koyunca
Zillet kervanında yollanır Fazıl
Ürperdim yutkundum ülke deyince
Kimin nağmesiyle dillenir Fazıl

Bu fazıl davacı hem de hakimdir
Hem kime bestesi bu akıl kimdir
Her sözü bir namlu bu nasıl kindir
Nobel kokusuyla ballanır Fazıl

Oratoryo ruhu konçerto işi
Derin denizlerden mürit dervişi
Konağı Berlin’de Avrupa eşi
Batıyı duyunca hâllenir Fazıl

Bir şeyler dokuyor inceden ince
Şakşaklar çoğaldı ülke boyunca
Kimleri sırtladık hem daha önce
Asmalı konakta allanır Fazıl

26.12.07 Bursa
 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Fazıl Say adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 

Bu şiirin hikayesi:

FAZIL SAY İLE HANDE ATAİZİ, İLİŞKİLERİNİ BÖYLE YORUMLADI: MOZART ÇALIP, CENNETE GİDİYORUZ!
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Bu şiiri bir arkadaşıma göndereceğim
Şiire puan vereceğim

puan
6.2 10
(18 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

 << Önceki ŞiirÖmer Ekinci Micingirt ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Fazıl Say Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
KEMAL_TAVLACI: Bu ülkeyi iktidar partileri yönetmez yönetemezler tüm düzeni DERİN DEVLET veya Derin güçler yönetiyor siyasi partilere bir birlerine düşsünler gibi geleceğe yatırımlar yaparlar onların nemaları ne yazıkki bu,Halkla sanatçılar gazeteciler hocalar dinciler vs.Düzen böyle işlemezse çıkarlarına ters düşer. Bizim birbirlerimizi yememizi isteyenler var kendiler bunları izlerken ne kadar eğleniyorlardır kim bilir. Hele darbelerin oluşumuna bakın sonra hazineler boşalır ama kimse onları değil siyasetçileri suçlarlar.Hepsine bakarsan ne zayııf kalıyorlar. Sonra ne olur boşalan hazineyi mutlaka Türk halkı doldurmak zorunda kalır. Ne yapalım ülkeyi sevmekte ancak paranla olacak.

0 person liked.
0 person did not like.
Âşık Enver Gürkani: Bu bir şovdur buna özüm gülüptür Galip görünse de sanal galiptir Her hal oda bir Nobel’e taliptir Ondandır ki böyle pillenir Fazıl

0 person liked.
0 person did not like.
Büyükanne: Fazıl Say bu projesi için devletten para alıp milleti birbirine düşürmeyi amaçlamış anlaşılan. Bölücülük yerine keşke oradaki provakasyonları boşa çıkarmak için Sivasn verdi mücadeleyi anlatsaydı. Alevilerin camilerde sünnilerin cem evleri önünde nöbet tutarak oyunu bozduklarını anlatsaydı. Bu tür oyunlara gelmeyecek kadar, bölünüp parçalanmayacak kadar sıkıdır Sivasın dokusu. Yaralar sarmak yerine habire kaşımanın bu millete ne yararı var anlamıyorum. Açıkça onurumu ödüle tahvil ediyorum yazsaydı afişine, Fazla zahmet çekmesine gerek kalmazdı. Saygılar sunuyorum değerli kaleme... Ümran Tokmak

0 person liked.
0 person did not like.
ardıçkuşu-41: Fazıl Say Trompet Fazıl Fazilet mi olur Fazıl koyunca, Zillet kervanında yollanır Fazıl. Ürperdim yutkundum ülke deyince, Kimin nağmesiyle dillenir Fazıl. Bu Fazıl davacı hem de hâkimdir, Firenkce bestesi bu Fazıl kimdir! Ne menem düşünce bu nasıl kindir, Nobel kokusuyla ballanır Fazıl. Oratoryo ruhun konçerto işin, Bilirim hamurun mürit dervişin. Konağın Berlin’de Fazıl kardeşim, Avrupa duyunca hallenir Fazıl. Planlar sinsice inceden ince, Fazıllar çoğaldı ülke boyunca, Kimleri sırtladık Fazıldan önce, Asmalı konakta allanır Fazıl. Nereye dur hele karanlık derken, Kızını unutma sakın giderken, Planın iflasta sızınca erken, Köküne üflüyor dallanır Fazıl. Yaşasın Mehmetçik yaşasın ordum, Yaşasın Fazıllar (!) Ah garip yurdum, Hiç şehit gördün mü Fazıl diyordum, Hoyratça ülkemi kullanır Fazıl. Selamlar Ömer bey yüreğine sağlık Bu yabancı Fazıl'a yerli bir ders vermişsiniz yüreğinize sağlık bir kaç kıt'a da ben yazayım lütfen kabul buyrunuz. Fazıl'a Kapılar Hep Açık Sen neymissin be Fazıl neye yararsın Türkiye'min havası hep İslam kokar Frenkistanda elbet yaşayacaksın Türkiye'min havası hep İslam kokar Buranın kültürüne sen yabancısın Kabrini dışarıda bak kazmalısın Dini tören yok diye hem yazmalısın Türkiye'min havası hep İslam kokar Sen zaten yabancısın Mozart'a devam Aslında senin için değmez hiç kelam Millete ters bakana verilmez selam Türkiye'min havası hep İslam kokar Fazıl sen kimliğini bak kaybetmişsin Kur'an okuyup dini öğrenmelisin İslamın şartınıda hem bilmelisin Türkiye'min havası hep İslam kokar Bizler bu ülkemize olmuşuz aşık Senin gibiler gitse oynarız kaşık Gidenlerin yolları hemde dolaşık Türkiye'min havası hep İslam kokar Osman Karahasanoğlu 30.12.2007

0 person liked.
0 person did not like.
Kamil Durmuşoğlu: Bu marjinallerin iki de bir kutsal değerlerlerimizin reddetmelerini ''çağdaşlık'' ölçütü olarak millete dayatmaları devam ettiği müddetçe birileri de kendi çıkarları için kutsal değerlerimizin yanında görülerek milletin sırtındaki asalakların tekerlerini döndüreceklerdir. Fazıl Say gibiler de kendi marjinal duruşları ile buna çanak tutmaktadırlar. Şiir çağdaşlık adına yapılan ahmaklılara verilecek en güzel cevap olmuş. Ömer kardeşimin yüreğinden ve kaleminden verilmiş. Tebrikler Yürekli Şair.

0 person liked.
0 person did not like.
.birisi.: Kutluyorum. Çok güzel bir hiciv şiir olmuş. Aslında Fazıl SAY işaretli, aynı düşüncede olanlara bir mektup. Yüreğinize, emeğinize sağlık. Çok güzeldi.

0 person liked.
0 person did not like.
İshak ÖZLÜ: Kutluyorum üstadım.Selam ve sevgilerimle.

0 person liked.
0 person did not like.
Duadar Tolichona: nush ile uslanmayanın hakkı tekdir.. yüreğinize sağlık kardeşçik.. Aynur Yazıcı

0 person liked.
0 person did not like.
Özgür Köktürk: Kalemine minnet Ömer abi. Ortak duygularımızı çok güzel ifade etmişsin. Selam ve dua ile...

0 person liked.
0 person did not like.
Deniz Garipcan: Bu ülke de yaşayıp birbirine tahammülü olmayan birilerine güzel bir hiciv şiiri olmuş. Yüreğinize sağlık Ömer Bey Hocam.

0 person liked.
0 person did not like.
Cem Köksal: kutlarım hocam hoş bir şiir......

0 person liked.
0 person did not like.
Fatih Güler: Boş ver gidenler gitsin,vatanımız bizde kalsın Saygılar

0 person liked.
0 person did not like.
Aşk İklimi: eceli gelmiş yer arıyor bunlar nesli tükenen cinsi bu güzel ülkenin güzel dile getirmişsiniz tebrikler

0 person liked.
0 person did not like.
-&- Miyase-&-Sonbaharın Kızı: 'Bizim gidecek bir yerimiz yok Vatanımızdan başka. Burada doğduk, mücadelemizi burada vereceği ve inşallah burada öleceğiz! Şerefimizle, onurumuzla ve içimizdeki Vatan, Millet sevgisiyle' Hepimizin gönlünden geçeni ne güzel dile getirmiş sayın Karahasanoğlu yorumunda...:) Yüreğinize sağlık Ömer bey, kaleminiz daim olsun. Saygılar.

0 person liked.
0 person did not like.
Yusuf Ziya Karahasanoğlu: 'Türkiye rüyalarımız kısmen öldü. Tüm bakan eşleri türban takıyor. İslamcılar zaten kazandı. Biz yüzde 30, onlar yüzde 70. Başka yere taşınmayı düşünüyorum. Hemen değil, ama ileride Türkiye'den ayrılmayı düşünüyorum. Biz artık azınlıkta kaldık, dışlanıyoruz. Çankaya'daki davete bile beni çağırmadılar. Böyle giderse, bir kızım var, onu da alır yurtdışına giderim' Bu beyanında bile yalan söyleyebilen bir adam! Cumhurbaşkanlığı basın merkezinden yapılan açıklamaya göre “kendilerine davetiye gönderilmiş ama evlerinde bulunamadıklarından dolayı davetiye geri gelmiş”… Hani demokrasin gerekleri olan haklar; İnanma ve inanmama hakkı. Tercih hakkı Özgür düşünce hakkı Düşündüklerini ifade edebilme hakkı Başkalarının inançlarına tahammül edebilme olgunluğu …………………… Aydın-sanatçı kavramıyla topluma örnek olması gereken zevâtın ne kadar aydın olduğunun ispatı değimli bu açıklamalar? Yoksa, “bizim inandığımız gibi inanırsanız sizin haklarınızı hak olarak kabul ederiz” önşartı vardı da biz mi görmedik? Yoksa, demokrasi ancak bize göre işlerse, bizim doğrularımızı kabul ederse demokrasi olur” diye bir paragraf vardı da biz mi görmedik? 1997 yılından itibaren bir kesim bu ülkede en ağır hakaretlere maruz kaldı. Fişlendi, tecrit edildi, okullardan uzaklaştırıldı, sermayeleri renklendi, okul kapılarında bekletildi, aşağılandı, hor görüldü, eziyet ve hakaretlere maruz bırakıldı, açığa alındı, ……. Neredeydi bu aydın kesim! Neredeydi örnek olması gereken sanatçılar? Neredeydi demokrasiyi savunanlar ! Halkın iradesini içine sindiremeyen, tarihini bilmeyen hatta tarihinden utanan bu malûm zevatın bu yersiz ve alakasız feryatlarını , kusura bakmasınlar ama hiç ciddiye alamıyorum. Gidecekler mi? Hayırlı yolculuklar! Onların gidecek yerleri var nasılsa.. Yolları açık olsun! Bizim gidecek bir yerimiz yok Vatanımızdan başka. Burada doğduk, mücadelemizi burada vereceği ve inşallah burada öleceğiz! Şerefimizle, onurumuzla ve içimizdeki Vatan, Millet sevgisiyle Teşekkür ediyorum Ömer Ekinci Micingirt bey Duyarlılığınıza…. İşte şairin vazife-i aslıyyesi

0 person liked.
0 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 15 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Mehmet Mert Çam
Sadık Doğan
Ömer Faruk Yılmaz ...
Necati Gedikoğlu
Tahsin Özmen
Naime Erlaçin
Ayşegül Tokat
Güneğen Faruk
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Kalemim (Mustafa Çelebi Çetinkaya)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
8  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Bir Şuh-i Sitemkâr (Enver Demirbağ)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Fazıl Say Şiiri - Ömer Ekinci Micingirt

Antoloji.com
23.2.2017 16:55:43  #4.33#
[870995]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#870995 ##18196