TWITTER'DA
TAKİP ET
twitter.com/AntolojiCom
Antoloji.com
27. Pınar Resim Yarışması / Pınar geleceğin ressamlarını arıyor - Yarışma Çocuklar İçin
Şiir
Antoloji.com Şiir Antoloji.comKitapEtkinliklerŞarkılar Antoloji.comResimAntoloji.comForumAntoloji.comNedir?Antoloji.comÜyelerAntoloji.comGruplarAntoloji.com Mesajlarım
 
Kültür ve Sanat Etkinlikleri Tüm Kültür ve Sanat Etkinlikleri
 Etkinlik Ana Sayfa
  - Tiyatro (102)
  - Konser (88)
  - Sergi (82)
  - Fuar (70)
  - Çocuklar İçin (42)
  - Sinema (25)
  - Atölye (22)
  - Kurs (20)
  - Konferans (17)
  - Söyleşi (15)
  - Gösteri (11)
  - Yarışma (11)
  - Gezi (10)
  - Opera - Bale (7)
  - Program (7)
  - Dans (5)
  - Festival (5)
  - Spor (3)
  - İmza Günü (2)
  - Dinleti (1)
 Mekanlar
 
 
Kültür - Sanat etkinliğinize Antoloji'de yer verilmesini
ister misiniz?
    Etkinlik Tarihi :    

Yarışma: 27. Pınar Resim Yarışması / Pınar geleceğin ressamlarını arıyor


Pınar Resim Yarışması tam 27 yıldır geleceğin ressamlarını seçiyor. Bugüne kadar Türkiye genelinde yüzlerce küçük ressamı İstanbul’da ağırlayarak hem eğiten hem gezdiren Pınar, 2008’de de bu sanat geleneğini sürdürüyor. Yarışmayı kazanan 22 minik yetenek, 12- 16 Haziran tarihleri arasında ünlü ressam Prof. Hüsamettin Koçan ile birlikte rengârenk hayal dünyalarının kapılarını aralayacak.

Tarih : Son Başvuru 16 Mayıs

Türkiye'nin öncü gıda markası Pınar, tam 27 yıldır çocuklara sanatı sevdirmek ve onların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla geleneksel hale getirdiği ‘Pınar Resim Yarışması’na 2008 yılında da devam ediyor. Bu yıl da Türkiye çapındaki ilköğretim öğrencileri arasında düzenlenecek resim yarışmasını kazanan 22 yetenekli çocuk, 12-16 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da ünlü ressam Prof. Hüsamettin Koçan ve ekibiyle birlikte sanat ve eğlence dolu bir hafta yaşayacak.

Yarışmanın bu yılki ana konusu ‘Süt ve Büyüme’ ile ilgili en güzel resmi yapan 22 minik ressam, ülkemizin kültür şehri İstanbul’da 5 gün boyunca ağırlanarak, hem atölye çalışmalarına katılacak hem de İstanbul’un tarihi, kültürel ve sanatsal mekânlarını ziyaret etme fırsatı bulacak.

Hem öğrenecekler hem eğlenecekler
Yarışmaya Türkiye çapındaki tüm ilköğretim okulu öğrencileri katılabilir. Tüm illerden gelen resimlerin değerlendirilmesiyle birlikte yapılacak elemeler sonunda, her bölgeden 3’er kişi olmak üzere toplam 21 asil ve 21 yedek öğrenci seçilecek. Bir öğrenci de yavru vatan Kıbrıs’dan belirlenecek. Refakatçileriyle birlikte İstanbul’a davet edilecek olan 22 minik ressam, Prof. Hüsamettin Koçan ve ekibi yönetiminde, kendilerine hediye edilen profesyonel malzemelerle resim atölyesi çalışmalarına katılacak. Atölye çalışmaları sonunda katılan tüm çocuklara birer başarı sertifikası verilecek. Ayrıca çocuklar sabah gerçekleştirilecek atölye çalışmaları sonrasında düzenlenecek sanat gezilerinde, hem eğlenecek hem de koca bir eğitim-öğretim yılının stresini atacak. Yaşar Gıda Grubu tarafından desteklenen ‘Pınar Resim Yarışması’ kazanan öğrencilerin ve bir refakatçinin ulaşım, konaklama ve yemek masrafları Pınar tarafından karşılanacak.

Yarışmaya nasıl katılacaksınız?
Küçük ressamlar, ‘Süt ve Büyüme’ konusunu resmedecekleri yarışmaya istedikleri resim ve boya malzemesini kullanarak istedikleri sayıda resimle katılabilecekler.
Resimler 25 cm x 35 cm veya 35 cm x 50 cm ölçülerindeki resim kağıdına yapılacak. Resimlerin arkasına sağ alt köşeye kendi isim, soyadı, yaş, okul, sınıf, resim öğretmeni adı, okul ve adresleri- coğrafi bölge ismi yazılması gerekmektedir. Yarışmaya katılan çocukların resimlerini en geç 16 Mayıs 2008 tarihine kadar, “Yaşar Gıda Grubu (Pınar) , PK 904 35214 İzmir” veya Pınar Süt Mamulleri Sanayii A.Ş Kemalpaşa ASFALTI No.1 Pınarbaşı-İzmir adresine göndermeleri gerekiyor. Okullardan veya bireysel olarak gönderilen resimlerin ön elemesinin, konusunda uzman beş kişilik bir seçici kurul tarafından Mayıs 2007’de; final elemesinin de yine Mayıs ayı içinde uzman pedagog ressam ve eleştirmenler tarafından yapılması planlanıyor.

“Pınar Resim Yarışmasının” sonuçları, 02 Haziran 2008 tarihinden itibaren “www.pinar.com.tr” web sitesinde yayınlanmaya başlayacak.
Etkinlik E-Bülteni
E-mail adresinizi yazın, kültür-sanat etkinliklerini e-posta kutunuza gönderelim

Diğer Yarışma Etkinlikleri
/ Yarışma

Şiddet konulu yarışma için son gün 25 Mayıs 2014.

Ankara, Son Başvuru Tarihi: 23 Mayıs 2014
/ Yarışma

Yarışmaya son katılım tarihi 25 Nisan 2014.

Adana, Son Başvuru Tarihi: 25 Nisan 2014
/ Yarışma

Yarışma için son katılım tarihi 9 Mayıs 2014.

Kastamonu, Son Katılım Tarihi: 9 Mayıs 2014
/ Yarışma

Yarışmanın konusu: Tarımda Kadın.

05 Kasım 2013-30 Nisan 2014
/ Yarışma

İGDAŞ'ın düzenlediği yarışmaya başvurular başladı.

Son Başvuru Tarihi: 19 Mayıs 2014
/ Yarışma

Zorlu Center tarafından düzenlenen yarışma, Şubat 2014 itibariyle başlayan 3 ay boyunca devam edecek.

Yer: Zorlu Center PSM, İstanbul Avrupa, Şubat-Nisan 2014
/ Yarışma

İTÜ Yazılım Maratonu, 26 Nisan tarihinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi’nde gerçekleşecek.

Yer: İTÜ Ayazağa Kampüsü, İstanbul Avrupa, 26 Nisan 2014
/ Yarışma

İÇDAŞ, Çanakkale Savaşları’nın 100. yılında tarih, doğa, kent ve turizm konulu fotoğraf yarışması düzenliyor.

Son Başvuru Tarihi: 15 Ağustos 2014
/ Yarışma

16. Siemens Opera Yarışması'nın başvuruları, 25 Nisan'a kadar devam edecek.

Yer: Siemens Sanat, İstanbul Avrupa, 10 Mart-25 Nisan 2014
/ Yarışma

Zarafet ve tutku!

Yer: Haliç Kongre Merkezi, İstanbul Avrupa, 07-08 Haziran 2014
/ Spor

Dünya koşamayanlar için koşacak!

04 Mayıs 2014
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2014. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: 27. Pınar Resim Yarışması / Pınar geleceğin ressamlarını arıyor - Yarışma Çocuklar İçin 27. Pınar Resim Yarışması / Pınar geleceğin ressamlarını arıyor

Antoloji.com
23.04.2014 14:21:02  #.234#
[]
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]