Antoloji.com

27. Pınar Resim Yarışması / Pınar geleceğin ressamlarını arıyor - Yarışma Çocuklar İçin

Şiir
Antoloji.com Şiir c Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Kültür ve Sanat Etkinlikleri Tüm Kültür ve Sanat Etkinlikleri
 Etkinlik Ana Sayfa
  - Kurs (1)
 Mekanlar
 
Kültür - Sanat etkinliğinize Antoloji'de yer verilmesini
ister misiniz?
    Etkinlik Tarihi :    

Yarışma: 27. Pınar Resim Yarışması / Pınar geleceğin ressamlarını arıyor


Pınar Resim Yarışması tam 27 yıldır geleceğin ressamlarını seçiyor. Bugüne kadar Türkiye genelinde yüzlerce küçük ressamı İstanbul’da ağırlayarak hem eğiten hem gezdiren Pınar, 2008’de de bu sanat geleneğini sürdürüyor. Yarışmayı kazanan 22 minik yetenek, 12- 16 Haziran tarihleri arasında ünlü ressam Prof. Hüsamettin Koçan ile birlikte rengârenk hayal dünyalarının kapılarını aralayacak.

Tarih : Son Başvuru 16 Mayıs

Türkiye'nin öncü gıda markası Pınar, tam 27 yıldır çocuklara sanatı sevdirmek ve onların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla geleneksel hale getirdiği ‘Pınar Resim Yarışması’na 2008 yılında da devam ediyor. Bu yıl da Türkiye çapındaki ilköğretim öğrencileri arasında düzenlenecek resim yarışmasını kazanan 22 yetenekli çocuk, 12-16 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da ünlü ressam Prof. Hüsamettin Koçan ve ekibiyle birlikte sanat ve eğlence dolu bir hafta yaşayacak.

Yarışmanın bu yılki ana konusu ‘Süt ve Büyüme’ ile ilgili en güzel resmi yapan 22 minik ressam, ülkemizin kültür şehri İstanbul’da 5 gün boyunca ağırlanarak, hem atölye çalışmalarına katılacak hem de İstanbul’un tarihi, kültürel ve sanatsal mekânlarını ziyaret etme fırsatı bulacak.

Hem öğrenecekler hem eğlenecekler
Yarışmaya Türkiye çapındaki tüm ilköğretim okulu öğrencileri katılabilir. Tüm illerden gelen resimlerin değerlendirilmesiyle birlikte yapılacak elemeler sonunda, her bölgeden 3’er kişi olmak üzere toplam 21 asil ve 21 yedek öğrenci seçilecek. Bir öğrenci de yavru vatan Kıbrıs’dan belirlenecek. Refakatçileriyle birlikte İstanbul’a davet edilecek olan 22 minik ressam, Prof. Hüsamettin Koçan ve ekibi yönetiminde, kendilerine hediye edilen profesyonel malzemelerle resim atölyesi çalışmalarına katılacak. Atölye çalışmaları sonunda katılan tüm çocuklara birer başarı sertifikası verilecek. Ayrıca çocuklar sabah gerçekleştirilecek atölye çalışmaları sonrasında düzenlenecek sanat gezilerinde, hem eğlenecek hem de koca bir eğitim-öğretim yılının stresini atacak. Yaşar Gıda Grubu tarafından desteklenen ‘Pınar Resim Yarışması’ kazanan öğrencilerin ve bir refakatçinin ulaşım, konaklama ve yemek masrafları Pınar tarafından karşılanacak.

Yarışmaya nasıl katılacaksınız?
Küçük ressamlar, ‘Süt ve Büyüme’ konusunu resmedecekleri yarışmaya istedikleri resim ve boya malzemesini kullanarak istedikleri sayıda resimle katılabilecekler.
Resimler 25 cm x 35 cm veya 35 cm x 50 cm ölçülerindeki resim kağıdına yapılacak. Resimlerin arkasına sağ alt köşeye kendi isim, soyadı, yaş, okul, sınıf, resim öğretmeni adı, okul ve adresleri- coğrafi bölge ismi yazılması gerekmektedir. Yarışmaya katılan çocukların resimlerini en geç 16 Mayıs 2008 tarihine kadar, “Yaşar Gıda Grubu (Pınar) , PK 904 35214 İzmir” veya Pınar Süt Mamulleri Sanayii A.Ş Kemalpaşa ASFALTI No.1 Pınarbaşı-İzmir adresine göndermeleri gerekiyor. Okullardan veya bireysel olarak gönderilen resimlerin ön elemesinin, konusunda uzman beş kişilik bir seçici kurul tarafından Mayıs 2007’de; final elemesinin de yine Mayıs ayı içinde uzman pedagog ressam ve eleştirmenler tarafından yapılması planlanıyor.

“Pınar Resim Yarışmasının” sonuçları, 02 Haziran 2008 tarihinden itibaren “www.pinar.com.tr” web sitesinde yayınlanmaya başlayacak.
Diğer Yarışma Etkinlikleri
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: 27. Pınar Resim Yarışması / Pınar geleceğin ressamlarını arıyor - Yarışma Çocuklar İçin 27. Pınar Resim Yarışması / Pınar geleceğin ressamlarını arıyor

Antoloji.com
25.09.2016 16:59:20  #.234#
[]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]