Antoloji.com

Cam Ocağı Vakfı Atölyeleri - Kurs

Şiir
Antoloji.com Şiir c Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Kültür ve Sanat Etkinlikleri Tüm Kültür ve Sanat Etkinlikleri
 Etkinlik Ana Sayfa
 Mekanlar
 
Kültür - Sanat etkinliğinize Antoloji'de yer verilmesini
ister misiniz?
    Etkinlik Tarihi :    

Kurs: Cam Ocağı Vakfı Atölyeleri


Cam Treni Kalkıyor!
Ağustos ve Eylül Eğitimleri İçin Kayıtlar Dolmak Üzere


Tarih : 14 Ağustos - 1 Ekim 2005
Yer : Cam Ocağı Vakfı
Şehir : İstanbul Avrupa

Cam Ocağı`nın 14-27 Ağustos, 4-17 Eylül ve 18 Eylül-1 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek eğitimleri için kayıtlar dolmak üzere. Camın renkli dünyasını kendi alanlarında önemli çalışmalar yapmış isimlerle birlikte keşfetmek istiyorsanız, kaydınızı hemen yaptırabilir ve bir yandan kendi camlarınızı üretirken, bir yandan da okulun Riva deresi kıyısında bulunan yeşillikler içindeki mekanının tadını çıkarabilirsiniz.
<

Füzyon & Kalıpla Şekillendirme / Angela Thwaites / 14-27 Ağustos
Farklı seviyedeki katılımcılara açık olacak bu eğitimde, sonradan kendi atölyenizi kurarak devam ettirebileceğiniz iki tekniği birden öğrenebilirsiniz. Füzyon tekniğinde cam üzerinde istediğiniz deseni oluşturabilir, kalıpla şekillendirme tekniğinde ise, camla 3 boyutlu formlar yaratabilirsiniz. Cam Ocağı`nda daha önce de eğitim veren Angela Thwaites`in öğrencileri, bu yıl da eğitim dönemini birbirinden ilginç parçalarla tamamlayacaklar.


Cam Üfleme / Boyd Sugiki / 4-17 Eylül (Orta ve İleri Seviye)
Lise eğitiminin ardından, lisans ve yüksek lisans eğitimini de cam üzerine yapan Hawaii asıllı Amerika`lı sanatçı, Cam Ocağı`nda ikinci kez eğitim verecek. Bu eğitimde öğrencilere güçlü bir temel kazandırılacak ve kase, şişe gibi kap formlarının yanı sıra Venedik tekniklerinin nasıl uygulandığı da gösterilecek. Boyd Sugiki`nin, el yapımı cam üretiminde bir ustalık göstergesi olan ince cam üretme konusundaki becerisine hayran kalacaksınız!


Füzyon & Kalıpla Şekillendirme / Chantal Royant / 4-17 Eylül
İki farklı tekniği aynı eğitimde öğrenme fırsatını kaçırmak istemeyenler için diğer bir firsat! Uzaktan ve uzayın derinliklerinden gelen akıntılardan, dalgalardan, nehirlerlerden, dağlardan ve arkaik formlardan esinlenen Fransız sanatçı, teorik ve kalıpla şekillendirilen camın sınırsız olanaklarını, füzyon ve çökertme teknikleri ile çalışmayı ve bu çalışmaları kalıp içinde şekillendirilen heykellerle birleştirmeyi öğretecek. Öğrenciler de Chantal`ın camın içinde yarattığı büyüleyici efektleri kendi işlerinde kullanabilecekler.


Kuma Döküm & Boyama / Robert Carlson / 18 Eylül-1 Ekim
1981 yılında bir arkadaşı sayesinde camla tanışan Amerikalı sanatçı, o günden bu yana camdan kopamadı. Cam Sanatı Birliği`nin (GAS) yaşam boyu üyelik ödülü ile onurlandırdığı Robert Carlson ile heyecan verici bir süreç olan kuma döküm tekniğini birleştirebilir ve hayal gücünüzü kullanarak basit cam parçalarını küçük müdahaleler ve boyama ile etkileyici objelere dönüştürebilirsiniz! Cama kalıplarla hükmedebildiğiniz bu teknikte, istediğiniz formu yaratabilmenin keyfini yaşayabilirsiniz

14-27 Ağustos, 4-17 Eylül, 18 Eylül-1 Ekim 2005
Telefon: 216 433 36 93
Diğer Kurs Etkinlikleri
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Cam Ocağı Vakfı Atölyeleri - Kurs Cam Ocağı Vakfı Atölyeleri

Antoloji.com
23.10.2016 19:17:36  #.234#
[]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]