Antoloji.com

EFENDİM'e ARZUHAL.Kutlu Doğum Haftası Münasebetiyle MEKTUP Şiiri - Züleyha Özbay Bilgiç

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Züleyha Özbay Bilgiç Popülerlik=4/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Resimli Şiirler  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirZüleyha Özbay Bilgiç ŞiirleriSonraki Şiir >> 
EFENDİM'e ARZUHAL.Kutlu Doğum Haftası Münasebetiyle MEKTUP

Bismillahirrahmanirrahim.

Esselâtü vesselâmü aleyke ya Resulullah! Esselâtü vesselâmü aleyke ya Habibullah!

Esselâtü vesselâmü aleyke ya Seyyide’l-evvelîne ve’l-âhirin, veselâmün ale’l-mürselîn.


Efendim! Yüreğimin nehrinden Sen çağladın.. O mübarek ismin çağladı.. sessiz dalgalar misali; öylesine duru.. öylesine saf ve gül kokulu….
Seni anmak bir lütuftu Rabbimden bize bahşedilen.. Senin sevdanı duyabilmek ruhumda ve ismini her duyduğumda tüylerimdeki İlahi ürpertiye şükretmek bile Seni sevmenin en güzel yanı..

Göremesek de o gül yüzünü.. yaşayamasak ta Asr-ı saadette hep özlemini duyduk o hidayet nuruyla doğan güneşli günlerin..Seni yaşamak Senle olmaktı aslında..içtiğim suyu yudumlarken; her anımda senin sünnetini hatırlarken; seni yaşamaktı seni duymak..Yürüyüşün,oturuşun,kalkışın,yaratılanlara merhametle davranışın kısacası her şeyinle örnek almaktı hayatını Seni yaşamak..

Sana layık bir ümmet olamasak da üzüldüğünü hisseden ve Seni derinden seven yürekler var Efendim:..Rüyada bir kez görebilmek için Seni; her şeyini feda edecek gönüller var Efendim..Ashab-ı kiram misali Seninle olmak Seninle dolmak vardı belki de.. Ömrümüzün en nadide en bahtiyar en şerefli anları olurdu o anlar..Şimdi bizse; köhne zamanların, mum ışığı hakikatlerin, haramların hoş görüldüğü, imanın elde bir kor misali yakıp kavurduğu, bahtsız bir zamanda yaşıyoruz..Öyle bir zaman ki,düğüm düğüm’ kor alev.. haksızlık diz boyu.. Nefse köle yürekler ve ağlayamayan gözler kuru secdelerde hep bir şeyler eksik.. Gözyaşı rahmet ve geri dönülen tövbeler..

Özledim öyle özledim ki,bahara hasret çiçekler gibi..suya hasret çöl misali..her andığımda Seni göz yaşlarım şahit olur yüreğimin hasretine..Yutkunamadığım anların burukluğunda, silemediğim yaşlarımla Seni anıyorum Efendim.! .Sultanım! binlerce salat Sana.. Ne olur sana layık ümmetini arasına kat beni de..Mahşerde onca kalabalığın içinde, senin için pişmanlıkla sevdayla süzülen damlalarımdan tanır mısın beni.? .Yoksa yüzüme bile bakmaya cesaretim yok Mahcubum aczi yetim ve günahlarımla senden nasıl Şefaat dilerim..Ne olur unutma yüreğimdeki sevdan hatırına,gözlerimdeki yaşlar hatırına, unutma beni hatırla nolur hatırla Efendim..Uzaktan da olsa bak bir kez yüzüme.. mahcubiyetimi gizleyemem bilirim Sana seslenmeye bile yüzüm yok Efendim! selamlarımı gönderiyorum asırlar sonrasından ben Züleyha olamadım olamadım Efendim! ..İçimdeki nehirler hep o yöne aksa da, bu dünyanın tutsaklığına esir düştü acizliğim..Ne kadar çabalasam da,Sen tutmazsan elimden uçurumlardayım Efendim! ..Ne olur tut ellerimden..

Gönlümün nağmelerinden arzuhalimi sundum Sana..içimde baharın bir parça ümidiyle Şefaatinle Seninle cennette vuslata ermek nasib olsun..Seni görmeden Seni seven ümmetini cennet-i alada bekle bekLe bizi Efendim! ..gül kokulu Efendim! ..Sana sonsuz salat ve selam olsun..

Esselâtü vesselâmü aleyke ya Resulullah! Esselâtü vesselâmü aleyke ya Habibullah!

Esselâtü vesselâmü aleyke ya Seyyide’l-evvelîne ve’l-âhirin, veselâmün ale’l-mürselîn.

Kütahya
2009-04-16
 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. EFENDİM'e ARZUHAL.Kutlu Doğum Haftası Münasebetiyle MEKTUP adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 

Bu şiirin hikayesi:

src='http://img474.imageshack.us/img474/2290/heybedekiiirleriz1.gif'>< table, tr, td { background='http://gruplar.antoloji.com/i/g/att/81/13078_52281_2008831440.JPG205/6598/46390374fm5.gif; border:none; border-width:0px; } body { background-color::#000000; border-color:#000000; border-width:12px; border-style:Dotted; scrollbar-face-color:red; scrollbar-highlight-color:red; scrollbar-3dlight-color:ffffff; scrollbar-shadow-color:red; scrollbar-darkshadow-color:ffffff; scrollbar-arrow-color:red; scrollbar-track-color:red; } table table { border:0px; } table table table table { border:0px; background-image:none; background-color:transparent; } table table table { border-style:Dotted; border-width:4px; border-color:red; background-repeat:no-repeat; } table table table td { background-color:#000000; } table, tr, td, li, p, div { color:ffffff; font-size:13pt; }.btext { color:ffffff; font-size:5pt; }.blacktext10 { color#ffffff; font-size:10pt; }.blacktext12 { color:ffffff; font-size:10pt; }.whitetext8 { color:ffffff; font-size:10pt; }.whitetext10 { color:ffffff; font-size:10pt; }.redtext { color:ffffff; font-size:10pt; }.redbtext { color:white; font-size:10pt; }.whitetext { color:white; font-size:10pt; }.whitetext12 { color:PİNK; font-size:10pt; } a:active, a:visited, a:link, a.searchlinksmall:active, a.searchlinksmall:visited, a.searchlinksmall:link { color:red; font-size:10pt; } a:hover, a.searchlinksmall:hover } table table table td.text div img { visibility:hidden; } table table table td.text div { background-image:url background-repeat:no-repeat} table table table td.text table table div img {visibility:visible; } table table table td.text table table div { background-image:none; ; }
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Bu şiiri bir arkadaşıma göndereceğim
 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

 << Önceki ŞiirZüleyha Özbay Bilgiç ŞiirleriSonraki Şiir >> 
EFENDİM'e ARZUHAL.Kutlu Doğum Haftası Münasebetiyle MEKTUP Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
Türkiye Cumhuriyeti Yukselakcum: Bu güzel günde sayfandan damlayan gül güzelliklerine rahmet olsun.Allahım gönüllerimize göre güzelliklerini sonsuz kılsın PEYGAMBER EFENDİMİZE KOMŞU EYLESİN.

9 person liked.
2 person did not like.
İbrahim Yaşar 1: Bu güzel şiirinizi ve bu şiiri yazan güzel yüreğinizi tam puanımla kutlar başarılar dilerim. Bir de benim 'Efendim' adlı şiirime bakmanız ve yorumlamanız beni menun edecektir. Başarılar dilerim.

5 person liked.
3 person did not like.
Yakup İcik 1: bayramlar, müslüman alemini(fertleri) hosnut kilan ve heyecanlandiran bir sevince bogar. örf-adet kavramlari icinde biz türklerde, gecmisten süregelen bu dayanisma, toplum olarak dogustan bellegimize yerlesiyor olmasiyla birlikte, vicdani duygularin daha agir bastigi dini-milli bayramlar, birbirimizden esirgemedigimiz ve birbirimize manevi bir duygu ile yaklasiyor olmamiza sebepken, bunu türk milleti olarak, 'vicdanen' daha agir basan yürekli-imanli toplumlarin basinda olmamiza en büyük neden. bati toplumlarinda milli gerekse dini bayramlarin bizim dini ve milli bayramlarimizin yaninda sönük kalmasi, ve de bati toplumu icinde 'müslümanlarin bayramlari' bir hayranlik uyandirmakta; iste bunun bilinciyle bu güzel BAYRAM bizim.. Bayramimiz Kutlu olsun!

3 person liked.
4 person did not like.
**SÂLİHİ**TARKAN KÖKSOY: O'na (salat ve selam olsun) yazılan, O'nu yazan her kalemin önünde saygıyla eğilirim...sizi can-u gönülden kutluyorum..okurken, ister istemez heyecanlandım..tebrik, saygı, selam ve muhabbetle..kaleminiz hiç durmasın...

8 person liked.
0 person did not like.
Metin Hanlıoglu: **SENSİZ AĞLAYAN GÜLLERİN HÜZNÜ YÜREĞİMDE...**** kutluyorum Fahr-i Kainat'a yazılan bu nadide mektubu.selam ve dua ile....

4 person liked.
2 person did not like.
Jale Keskin 2: Şu an ağlamaktayım..Siz ne yüreği büyük bir insansınız saygıdeğer dost. Mükemmel bir mektup okudum ne yazsam az gelir bu değerli çalışmanıza. Kutluyorum +ant.

7 person liked.
1 person did not like.
mustafa akan: gerçekten çok çok güzel bir çalışma olmuş kardeşim yüreğinize sağlık.anlatılan güzel olunca yazılan eserde mükemmel oluyor tabii.saygılarımla

5 person liked.
2 person did not like.
Ahmet Arslan Hadimi: yaratılan ilkler akılla kalem bir araya gelir çıkar bir alem rasule mektubu yazanda kalem göz yaşın mürekkep yapmış elalem bizim kalem bunca yıldır hep sustu göz yaşlarım bilmemki niye sustu akıl da yok şimdi, o artık ustu bunca yıldır nefsim bana kin kustu bu sayfada bir yer kapayım dedim sevenlere kendimide ekledim birşeyleri kalemimden bekledim konuşmuyor, ben burada tekledim kalemine sağlık bacı,rasul mektubunu okuyup kabul buyurunca mektubun ekinde sevenleri unutma saygılar....

6 person liked.
1 person did not like.
Çöl Şulesi: ne güzeldir gözyaşı mürekkep olunca ve her bir damla Allah ve Resulü için akınca.. satırlarında gözyaşıyla ıslandım ve her bir satırında gül kokusunu kokladım. Allah cümlemizden razı olsun . yazdıklarınız ahirette şefaatçi olması dileğimle. amin.

6 person liked.
0 person did not like.
odğukan: Yüreğinize kaleminize sağlık Tam puanla yürekten kutluyorum...

3 person liked.
2 person did not like.
@AsiRüzgar@: RABBİM MANEVİYATIMIZI DAİMA GÜÇLENDİRSİN RUHUMUZU AYDINLATSIN..SAYGILARIMLA KUTLUYORUM DEGERLİ DOSTUMU..

2 person liked.
1 person did not like.
Veysel Tekye: Esselâtü vesselâmü aleyke ya Seyyide’l-evvelîne ve’l-âhirin, veselâmün ale’l-mürselîn. Allahım günahlarımızı kusurlarımızı affet. Siz de Şahit olunuz Rasûlüllah Efendimiz. Amin...

2 person liked.
0 person did not like.
ahsen2: Efendim! Yüreğimin nehrinden Sen çağladın.. O mübarek ismin çağladı.. sessiz dalgalar misali; öylesine duru.. öylesine saf ve gül kokulu…. gül kokulu yüreğiniz solmasın hiç mükemmeldi..selam ve sevgiler

2 person liked.
0 person did not like.
sudenaz12: uzuzn zaman ayrı kaldım kaleminden..öyle özledim ki bu gün ilk senin sayfana konuğum sevgili züleyha..o Efendiler Efenisine neyazılsa az fakat sen gönlündeklerir o kadar üzel aksettiriyosun ki hayran kalmamak elde değil..Rabbim bize de okumayı nasib ediyor yazmasak ta..hayranı kaldm her bir satına..seni okmuak güzel..sevgimle..

2 person liked.
0 person did not like.
tolga_balcı02: çok güzel yazmışınız yüreğinize sağlık rabbim cümlemizi o gül kokulu sevgilinin şefatine nail eylesin

2 person liked.
1 person did not like.
Afet Kırat 1: Anlamlı ve güzel yazmışsınız kutlu doğum haftasında peygamberimizi anmak bi başka oluyor teşekkür ve taktirlerimle sevgili Züleyha...

2 person liked.
1 person did not like.
Mehmet Çiftçi: Seni seven yürekleri mahzun etme ey NEBÎ Göster o gül cemalini mahrum etme ey NEBÎ Günahkarız nefsimize ram olduk ömür boyu Mahşer günü ümmetim de bizi atma ey NEBÎ M.Ç. Rabbim dünyada O'nun cemaliyle serfiraz kılıp mahşerde şefaatine nail olanlardan eylesin. Tebrikler kızım

3 person liked.
0 person did not like.
***en nadidenur***: Gönlüne,ayyüzlümün(S.a.v) muhabbeti tuluğ etmiş güzel kardeşimi candan tebrik ediyorum...gözyaşlarımın misliyle,ecirle mükafatlandırılmanızı yüce rabbimden niyaz ediyorum. slm ve baki muhabbetlerimle

3 person liked.
1 person did not like.
Nurhayat Nalçacı: O gül yüzlü gönüller sultanına yazılan her harfe gönül dolusu sevgi ve hürmetlerimle kutluyorum sevgili hemşerimi. Yüreğin dert görmesin.

4 person liked.
0 person did not like.
Eyüp Cüce 1: Mevlam O'na layık ümmet olabilmeyi nasip eylesin.Yevm-ül mahşer de şefaatine öylesine ihtiyaç duyacağız ki... Yüreğine sağlık.

4 person liked.
0 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 101 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Hasan Sırma
Adnan Yamaç
Kemal Doğular
Mustafa Benkli
Tarık Torun
Evrim Evrensel
Mehmet Ali Çelik
Ömer Faruk Yılmaz ...
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Döğüşelim Barış İçin (Can Yücel)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen..  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı..  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum..  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum..  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin..  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar..  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Ben Senden Önce Ölmek İsterim..  (Nazım Hikmet Ran)
8  Sakarya Türküsü..  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim..  (Ahmed Arif)
10  Ayrılık Sevdaya Dahil..  (Attila İlhan)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Sen Gidince (Rıfat Ilgaz)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: EFENDİM'e ARZUHAL.Kutlu Doğum Haftası Münasebetiyle MEKTUP Şiiri - Züleyha Özbay Bilgiç

Antoloji.com
28.2.2017 20:07:31  #4.33#
[1165511]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#1165511 ##49221