Antoloji.com

Dostlar Şiiri - Edip Cansever

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Şair Edip Cansever Edip Cansever Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirEdip Cansever ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Dostlar

Fethi Naci'ye

Geldin mi, iyi
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Umut, Günaydın, Şiir, Yağmur, Güneş, İzmir, Şehir, Kin

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Dostlar adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
7.0 10
(20 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Edip Cansever (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Edip Cansever şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Edip Cansever şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirEdip Cansever ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Dostlar Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
yetkisiz şair: Klasik bir edip cansever şiiri.Güzel bir şiir.

0 person liked.
0 person did not like.
kenan mermer: Sanki 150 sene evvel bu tavrı bizden çok önce adet edinmiş ve çok daha savruklaşabilen bir ırkın söyleyicilerinin ve belki hususan A. Vigny 'nin ortalama bir güncellenmesi gibi geldi bu okuduklarım bana..

0 person liked.
0 person did not like.
!.!: 'Kalbim, diyorum Yorgunsa da, yaralıysa da, hepimizin' Edip CANSEVER, diyorum. O gerçek bir şiir. ama bir tek kendisini yazamamış bir şair. Ruhun Şad olsun ustam.

0 person liked.
0 person did not like.
Hüseyin Gedik 1: uzatılan herşey sıkıcı gelir insanlara cenaze namazı bile oysa az sonra en sevdiklerinden birini toprakla kapadacakdır.kısa ve öz anlatım tarzı daha etkileyici bence .

0 person liked.
0 person did not like.
barış_79: devranbirsen@mynet.com

0 person liked.
0 person did not like.
Ahmet Nural Öztürk: ben bu şiiri çok kısa yazardım örneğin ne zaman bir cenaze arabası görsem mevsim hiç önemli değil sen gelirsin aklıma bir hal olur içim bunu uzatmanın ne anlamı var gibi geliyor bana ne dersiniz ahmet nural öztürk

0 person liked.
0 person did not like.
Ahmet Nural Öztürk: ben bu şiiri çok kısa yazardım örneğin ne zaman bir cenaze arabası görsem mevsim hiç önemli değil sen gelirsin aklıma bir hal olur içim bunu uzatmanın ne anlamı var gibi geliyor bana ne dersiniz ahmet nural öztürk

0 person liked.
0 person did not like.
İbrahim Necati Günay: Ama bizim memleketimizde şiir Yazık ki ölümle anlatılır biraz Ölümle anlaşılabilir Dr İbrahim Necati Günay. ( www.ultrailan.com )

0 person liked.
0 person did not like.
dost_1: Yaşama ait olan ne varsa topladığınız zaman ortaya şiir çıkıyor.Ustasının elindem çıkınca daha doyumsuz.El emeği göz nuru nakış nakış bir örgü

0 person liked.
0 person did not like.
Yalnız 202: Dostlar Feşi Naci'ye Geldin mi, iyi Yollarından yürüyüsler sızdıran sonbahar Bir tenhalığı eskisinden çok sezmeyi Bakımsız bahçeler mi olur, büyük ahşap boş odaları mı olur Ne olur Ey bana sevmeme gücü veren güzellik Eski bir kadını eski bir park kanepesinde bırakan sonbahar Aldatılmış bir yüzü yağmur oluklarında O yüz ki bir denizin tekrar tekrar bittiği Gece yarısı kokularında Yosunlu bir kıyıda ancak Dilinde çakılların ve derinliğin en son tadı İşte Bir vakit daha geçti, şimdi ne yapsak Ne yapsak, bir vakit geldi ve geçti Ey bana sevmeme gücü veren güzellik Sonbahar Sen mi kaldın bir Yok birşey yapacak. Bin dokuz yüz yetmiş bir yazı, ey unutulmayan yaz Bıraktığın gibi mi kalsak Bir çiçek milyon kere katılaştı eridi Açtı dağıldı Yaşamadı hiç belki Bir ışık olsun yakmadı Tuzlu ve ıslak bir ışık Tankerler geçti kıyılardan gene Suyu zonklataraktan Gül koktu saçlarında taşıdikları benzin Senin saçlarında Alnın üstünden kuzular inen bir tepe gibi eğildi Boynun bir uçurumdan çekiliyormuş gibi gergin Bitti o yaz, şimdi Yerleşti çoktan Bize sevmeme gücü veren güzellik. Tenha bir meyhanede oturuyorduk sevgilim İzmir'in eski rıhtımında Bilirsin, severim çok İzmir'in eski rıhtımını Hani bir çesit kuşlar vardır bulanık denizinin İnsanlar gibi konuşur o kuşlar bazen Ve unutulmuş diller gibi pek anlaşılmaz ne konuştukları Millerce yıl öteden bir tenhalığı sözlendirirler Hatırla Ne demiştim o gün ben sana 'Her tenha semtte kurulmamış bir saat yakışır' Benim o bunaltılı günlerimden kalma bir mısra Ve sense bana Aragon'un -Parisli şair, yüzü aslan dolu- Sımsıcak, dipdiri bir mısrasını anlatmıştin Seninle ve parmaklarınla Bardakta duran suyun bir akarsuyu Nasıl kıskandığını anlatmıştın boyuna Nasıl mı Dedim ya, seninle ve parmaklarınla Neden olmasın, yeni yakilan bir sigarayla da anlatılabilir şiir Apansız bir yolculukla da Bir karpuzu ikiye bölmekle, bir portakalı dilim dilim ayırmakla Anlatılabilir Ama bizim memleketimizde şiir Yazık ki ölümle anlatılır biraz Ölümle anlaşılabilir .......... .......... Edip Cansever

0 person liked.
0 person did not like.
Dilek Ekşioğlu: Evet herşeyle anlatılabilir şiir..Ama Sayın Edip Cansever sizin anlattığınız gibi olmaz ki.......

0 person liked.
0 person did not like.
Mutlu Ayar / Yy: Edip Cansever Evrendir, ne şiirdir ne şairdir, o bütün şiirlerin içinde, bütün şiirler onun içindedir... Yeşil ipek gömleğinin yakası büyük zamana düşer Herşeyin fazlası zararlıdır ya, çok şiirden öldü Edip Cansever. Cemal Süreya Ve araştırılmayı hakeder her şiirinde... Düşünülmeyi... Herksesin yapamayacağı bir şeyi hakeder... Son kez herkese anlaşılmaz Edip Cansever sadece hakedenler anlaşılır!

0 person liked.
0 person did not like.
mesra: Şiir Fethi Naci' ye ithaf edilmiştir. Saygılarımla Toplu Şiirleri 1, Adam Yayınları, ISBN 975-418-041-5

0 person liked.
0 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 13 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Mehmet Ali Çelik
Ömer Faruk Yılmaz ...
Mümine Altay
Füsun Atalay
Mehmet Çakır
Tunay Canbazoğlu
Ali Urgan
Kemal Doğular
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Ey Resül (Mustafa Çelebi Çetinkaya)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
8  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Anılar öptü dudaklarımı (Pelin Onay)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Dostlar Şiiri - Edip Cansever

Antoloji.com
25.2.2017 02:53:21  #4.33#
[2496]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#2496 ##62