Antoloji.com

Çağrılmayan Yakup Şiiri - Edip Cansever

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Şair Edip Cansever Edip Cansever Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirEdip Cansever ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Çağrılmayan Yakup

Kurbağalara bakmaktan geliyorum, dedi Yakup
Bunu kendine üç kere söyledi
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Doğum Günü, Günaydın, Deniz, Müzik

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Çağrılmayan Yakup adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
7.1 10
(35 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Edip Cansever (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Edip Cansever şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Edip Cansever şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirEdip Cansever ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Çağrılmayan Yakup Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
sinyali: Sevgili Tuğlu, Yaptığınız Alıntı' dan hisseme düşeni alabildiğim için çok mutluyum.. ne iyi etmişsiniz efendim..özel dosyamda saklayacağım bu gerçek analizi ve emek dolu derinliği... Şiiri ululamak için, yüceltmek için sözlerimin kifayetsiz kalacağını biliyorum..20. yüzyıl Türk şiirinin büyük köşe taşlarından, özgün sembollerinden birisidir...Gerçek ve beğeni düzeyi yüksek edebiyat çevrelerince tescil edilmiştir..Kayda alınmıştır..Rüştü ıspatlanmış bir şiirdir Daha ne diyim....

0 person liked.
0 person did not like.
Lara Açanba: İndirilen bayraklar yerden usulca toplanıyor yer ve yurt tarihi topyekun göçüyor du dehliz ve kanal türü edebiyatın ön ayak seslerine bir şey demeden çiziyorduk şiirlerin yüzünü… arka sokaklar çocuk oyunlarından ne kadar uzak bir ülkeyse…siliyorduk…devleşen ne varsa …dağlar dahil… tarihin sahne ışıkları bir yanıp sönerken… sesler duyuyorduk…ilhamların yüzü suyu hürmetine bir saniye daha yaşıyorduk…ölümsüz şiirlerin topraklarında…hür...sevgilerimle

0 person liked.
0 person did not like.
Nsi/Nadir Sayin: Halen tatildeyim.. kitap okudum; öğrenim ömür boyu ve çıktım gök yüzüne denizi, Torosları seyrettim, estim ve indim yer yüzüne denize ayağımı soktum, yüzmeye daha ısınmamış.. Küçük beyinliğin kişilerle uğraşmak olduğunu bir kere daha kimi kitaplar fikirleriyle kanıtladı..kimi beyinler fikirden yoksun hâlâ jurnalcilik peşinde dedi.. Toros’un yüksek tepelerinde ceylanlar, tilkiler, köpekler ve kurtlar, araba sesini duyunca kullaklarını dikiyor ve kuyruklarını apış arası son sürat gözden kayıp oluyorlar.. Bir dağ köyü şalvarlı ve eşarplı ve ama insan güzeli kadın gözleme yapıp bir dağ çayı ile sunuyor size.. Yanıda ki yiğit başında kasketi, beyi olsa gerek, insan saygısıyla ve güven dolu bakışla buyrun oturun diyor. Bu ne güzlliktir böyle..ne bir imam-hoca ya da kominist, atist, ne bir faşisit, demokrat, ne bir çayan ne bir cemaat hayvan gördüm.. Gördüklerim insan, canlı ve doğa ile dağ deniz ve alabildiğine yeşil çamlardı. Bu şiiri yazan fikir admı büyük beyin..şiiriyle fikir üretiyor yoksa derdi ne kurbağa ne de yakup..ne de kişiler ie, uğraşmak.. Biz yorumcular nasıl küçük beyin oluruz ki! Ben en iyisi mi şimdi uzanayım Anadolunun bozkırına. Şimdi orada çiğdem zamanıdır. Kelebekler üç günlük yaşama kant açmaya sanki ölüme renkli uçarlar. Ve yavaş yavaş kiraz ağacı yakınlarda çiçeğe şimşiye görüntüsü. Ali bey amacam şimdi mutlaka domates ve hıyarları için bostanında karık açıyordur.. Aynı deniz ve Torosları gibi bir sezinti bir esinti içimde yola..yolculuğa devam..

0 person liked.
0 person did not like.
Necdet EREM: Fikret Bey. Bana HİPOKRAT FALAN DEME. BEN ELİN FİLOZOFUNA NİSBET EDİLECEK KADAR UCUZ BİRİSİ DEĞİLİM. EĞER SENCEE KÖTÜ BİR ANLAM ÇAĞRIŞTIRIYOR İSE ŞEREF DUYACAĞIM BİR İSİM VAR. ODA' MUHAMMEDİ' dir. BANA HİÇ SIKILMADAN “MUHAMMEDİ” DİYEBİLİRSİN. SENİN İÇİN HAKARET İFADE ETSEDE BEN MUHEMMEDİ İSMİNDEN GOCUNMAM ŞEREF DUYARIM. Ben Hipokrat falan bilmem ve tanımam. Ben Allah'ı Rab Peygamberi Resul bilirim. Ve her nefeste 'EŞHEDÜENLA İLAHE İLALLAH VE EŞHEDÜ ENNE MUHAMMEDEN RESULALLAH' Derim. Gerisi benim için hiçbir şey ifade etmez. Bu arada sende sanıyorum çoktan beridir hasret olduğun o kutsal kelimeyi istemeden de olsa okumuş olacaksın. İnşallah hidayetine vesile olur. Sen TEHDİT TE ETSEN HAKARET TE ETSEN BEN SENİN ISLAHI NEFS İLE İMAN ETMENİ ALLAHTAN DİLERİM. Sevgilerimle.

0 person liked.
0 person did not like.
Necdet EREM: Hocanız veya ilham kaynağınız kim olur ise olsun çok önemli değil. Elbette saygı duymak insanlık gereğidir. Hem kadirşinaslığınızdan, hem de size akıl, zekâ ve mantığı verenin Allah olduğunu bilmeniz ve bunu korkusuzca söylemenizden dolayı tebrik ederim. Fakat dikkatli olunuz burada Allah ismine ALLERJİSİ OLANlar var. Kendileri gibi inançsız olmayanları cahil, cevap veremedikleri soruları ve sorgulamaları HAKARET SAYAN FİLOZOFLAR VAR. Dikkat et İYİ SAATTE OLSUNLARIN BOY HEDEFİ OLUP HIŞIMLARINA UĞRAMAYASIN. Cevap veremedikleri soruları hakaret saymakla kalmayıp. İNSANI DOĞDUĞUNA PİŞMAN ETMEK GİBİ BİR HUYLARIDA VAR. Laf arasında bunu da hatırlatmış olayım.

0 person liked.
0 person did not like.
Necdet EREM: Antolojide Niki ile müsemma bir tek insan varsa 'YANILTAN IŞIKLAR' nikinin sahibi Fikret bey olsa gerek. GERÇEKTEN YANILIP YANILMADIĞINI BİLMİYORUM AMMA TÜM GAYRETİ İLE YANILTICI BİR ÇALIŞMA İÇİNDE. Bey efendi ile ilk tanışmamız, Sayfama girip ateist propagandası ile beni yanıltmayı denedi. Fakat kendisine sorduğum hayat ve hayatı anlamlı yaşama, yaratılıştaki mükemmel örnekler ve aklın en önemli işlevinin hayata anlam kazandıran iman olduğu izahlarım karşısında KENDİSİNE HAKARET ETTİĞİM İDDİASI İLE BENİ YASAKLADI. Daha sonra şiirlerinin altına yazdığım yorumları jet hızı ile sildi. BU GÜN DE BENİ PİŞMAN EDECEĞİ TEHDİDİNİ SAVURDU. Değerli okuyucular şimdi İstanbul’a gitmek üzere çala kalem yazdığım için hata ve yanlışlarımdan dolayı özür diler, Bey efendinin durumunu da dikkatlerinize arz ederim.

0 person liked.
0 person did not like.
kanra545: Necdet bey kardeşim Adamcağız haklı,zorla güzellik olmaz.Bırak kurbağalarla meşgul olsun,mesut olsun. Kaş yapayım derken göz çıkarıyorsun.

0 person liked.
0 person did not like.
sekizinci renk: Evet yine o andı sanırım. yani şairin sırtını duvara yasladığı an. işte tam'da orada acı çekişini yakubun allerine bıraktı.sansuz metre kare bir alanın içerisinde kapladığı yer kadar değildi anlam.ve gökyüzünü düşündü. çocukluğunu, aşklarını sarılacağı o kadar çok şey vardı'ki, teker teker kayboluyordu her birini öptükce..aynalar bazen herşeyin rahatca sığdığı yansımanın gerçek olgusudur. küçülen ve büyüyen mesafelerin netlik serenomisi..evet yakup saçmalıyor gibi gözükebilir.şiirin şeklinde görünen ilk kısmında kelimeyle anlamın örtüşmediği bir durum hasıl oluyor.anlatma ve algılama hızının ötesinde, sanki hareket eden bir tirenin camından uzaklara baktıkca netleşen görüntü gibi.. şiir çok boyutlu.. inanın şaşırdım..bir rssam ustalığıyla saklamış gerçek anlamı.yüzeysel baktığınızda duyularınızın yanılgıları hamle yapıp damgalıyor şiiri.. rasgele seçilmiş kelimeler gibi geliyor.hafif bir trans halinde şiire dokunduğunuz da, bazen elinize yüzünüze çarpan nesneler bile hissediyorsunuz..hayret ettiğimi tekrar söylemek isterim.saygı ve sevgilerimle.

0 person liked.
0 person did not like.
Yanıltan Işıklar: Necdet EREM Bornova Bay, 07.04.2011 09:20 Hakaret amiz ifadeleriniz. Bozacının çırağı, Şıracı olduğunuzu gösteriyor. Herkesin hayal dünyasında yaşayacak ürettiği yalanlara ayıracak kadar değersiz boş geçireceği zamanı olmadığını düşünseydiniz bu şiiri okumaya zaman ayıran ciddi insanların, Kurbağa ve baykuş ölüleri, adını unutmuş bir delinin saçma serüvenini ile neler kaybettiğin belki anlayabilirdiniz. Ama hayattan ciddi bir beklentisi olmayanlar! .. Ömürlerini geçirecekleri, Zamanlarını öldürecekleri, Boş uğlaşların peşinede koşmaktan elbette haz duyup lezzet alabilirler. Buda onların en tabii hakkı. Amma! Herkesin kendileri gibi düşünmesini istemeye haklarının olmadığını da düşünebilselerdi daha iyi olurdu sanıyorum. BE ZAVALLI HİPOKRAT !!! SAÇMALIKLARINDAN BIKTIĞIM İÇİN MESAJIMI SANA YASAKLADIĞIMDAN ; BİR AYDIR ,SADECE SENİN GİBİ DÜŞÜNMEDİĞİM İÇİN ,ŞİİRLERİMİ YORUM YAĞMURUNA TUTTURAN ,DÜŞÜNCE VE İNANÇLARIMI KINAYAN,HAKARETLER SAVURAN,VAKTİNİ SAPLANTILI BİR PİSKOPAT GİBİ BOŞA HARCAYAN,''MANYAK MISIN SEN KARDEŞİM,BAŞIMDAN DEFOL GİT !!!)DEMEME ALDIRMADAN BENİ RAHATSIZ EDEN ZAVALLI SEN DEĞİL MİSİN ??? SONRA BURAYA HANGİ YÜZLE ÇIKIP, BAŞKALRININ DÜŞÜNCE VE İNANÇLARINA SAYGI DUYULMALI DİYE NUTUK ATARSIN. YUKARIDA YAZDIKLARINI AL KENDİN OKU VE HİPOKRATLIĞININ VE ÇELİŞKİLERİNİN UTANCINI KALDIRABİLECEK KADAR YÜZSÜZ BİRİYSEN BU SAYFADA YORUM YAZMAYA DEVAM ET !!! FİKRET ŞAHİN

0 person liked.
0 person did not like.
Hak şahini: Allah(cc) hiç kimseyi, Kurbağakolik etmesin, aminn. Demek ki; cünun denen şey, böyle bir şeymiş! Şimdi aklımın ve mantığımın kıymetini daha iyi anlıyorum! Bundan böyle bu eşsiz nimetleri bana bahş eden Rabbime daha çok şükretmeliyim.

0 person liked.
0 person did not like.
sekizinci renk: Evet bir rüya şiiri bu ve hakikaten girebildim içine. inanın o kadar hızlı akıyorduki kurgular hafızamın kanatlarına çarpıp düşüyordu anlamlar. yinede toparlayabildiğim bir kaç mana oluşuverdi,çocukluk,hapislik,ve aşk.. bu üçgen bir çatı gibi duruyor.kurbağalar ,insanlardı,yakup iç sesine tünemiş ikincil benlik ve arasıra yusuf.daha neler vardı şiirde bir bilseniz.evet bir karizmanın içinde yoculuk yapmak çok keyifliydi.gece yaptığım yorum fes olmuştur.saygılarımla.

0 person liked.
0 person did not like.
Mücella Pakdemir: İsmi şöhret olmuş bir şairin şiirini beğenmemek ayıpsa beni ayıplayabilirsiniz. Hayranlarından özür dilerim. (Beğendiğim şiirleri de var tabi. :)))

0 person liked.
0 person did not like.
Nupelda Gule: Ben bişey anlamadım beğenmediğiniz yorumları silme hakkını size kim veriyor DERTLİ DOLAP'ın yorumlarını hangi hakla siliyorsunuz... Sitede yönetici olabilirsiniz ama dünyanın merkezi asla, sizden başka düşünenlerde var hayatta, hoşgörü saygı vs demeyeceğim sizinki bağnazlık kibirlilik vs geçmiş tamamen zorbasınız bir edebiyat sitesinde bile zorbalık yapmaktan çekinmeyecek kadar haddinizi aşıyorsunuz

0 person liked.
0 person did not like.
Temel Kurt: oysa ki gümüş bir kurbağaydı sevdiğim altından değersiz sarı bir öfkeyle sevdim onu ölü bir eski zaman gibi yeniye bataçıka sevdim kül gibi savrula savrula, ateş gibi yana yana sevdim acımasızdı dünya kan çoğalıyordu her geçen gün kediler ölüyordu sokaklarda gene de ben onu yazdan kalma bir gün gibi sevdim yakup. bu şair o zaman çocuktu daha ama kurbağalar çok, umutsuzluk çoktu.... t.k

0 person liked.
0 person did not like.
Nupelda Gule: Öncelikle bala-hümay yorumcunun saygıya ve hoşgörüye dair çağrısını derin sevinçle karşıladığımı belirtmek istiyorum, sitede son dönemde ideolojik tartışma adı altında korkunç seviyesiz ve saldırgan bir üslup ağırlık kazanmaya başladı. Her insanın siyasi görüşü vardır olmalıdır da ben hiç siyasetle ilgilenmem diyen çok az insan gördüm ben ama az ama çok yaşamımızı yönlendiren önemli bir konudur ve doğaldır ki bakış açımız ve yaşamımız buna göre şekillenir, Ancak sitede şiir yorumu yapıyorum zannedip kendi yaşam biçimini dayatan propoganda yapan yüzünü görmediği adını dahi bilmediği insanları dinsiz kafir ilan edecek kadar ileri giden (malum rüzgar onlardan yana esmekte ya) bol keseden atmaktan çekinmeyen yorumlardan rahatsızlık duydum. Sanıyorum ülkemizdeki büyük kamplaşmanın küçük bir örneğini yaşıyoruz burada. Neyse, asıl konu şiire yorum yapmaktı değimli… kimse şiir hakkında sağlıklı bir yorum yapmıyor, EDİP CANSEVER değer verdiğim şairlerimizden şiirlerinde müthiş derinlikler barındırır ancak bugünki şiirini üzülerek söylüyorumki bende anlamadım, fazlasıyla gereksiz ve bir menzile varmayan sözcükler yığını olmuş sadece YAKUP değil az daha bende kaybolacaktım içimde……

0 person liked.
0 person did not like.
Engin Akkuş: Sayın Bala-hümay'ın yorumunu okuduktan sonra söylenecek söz kalmadı.Bu güzel temenni için teşekkür eder, üstüme düşen payı alırım.Şiire gelince bir tek isimlere aşinayım, olaydan haberim yok. Şair bana bir özet anlatsa iyi olur.

0 person liked.
0 person did not like.
Necdet EREM: Dertli dolap. Dinsiz hayat anlamsız bir aldanıştan başka nedir ki? Yaşam din ile yaşanmaya değer. Yoksa dünya zindan, İnsan da idam hükmü verilmiş infaz günün bekleyen zavallı, çaresiz bir mahkum olur. Herşeyi sonucuna ile değerlendiren insan, Nedense hayatın sonucunu düşünmeyi akıl etmez. Ama akıl etmediğinden değil. Güzel bir sona hazırlığı olmadığı için, İşine gelmediğinden. Sonunu düşünmeyi istemez. Hatta sonunu hatırlatanı da hiçmi hiç sevmez. Senin ve senin gibi düşünenlerin, Beni ve benim gibi inananları hiç sevmediğiniz gibi. Halbuki sizin bize düşmanlık hissi beslediğiniz gibi, Biz size asla düşman değiliz. Ve olamayız da. Hayat sonucu itibariyle kadavra olamak ise, Sülük gibi sürünerek yaşamanın ne anlamı var. Hayat kimseye yarın için hastalık, kaza, bela, ihanet sevimsiz bir yaşlık ve korkunç bir ÖLÜMDEN BAŞKA BİR ŞEY VADETMİYOR. Bütün bunları yaşamak için bu KÖR İNADA NE GEREK VAR. İllede yüz yıla yakın bir zaman dilimini SÜLÜK GİBİ SÜRÜNMEK Mİ GEREK. Ben Allah’a ve ahrete inanmayan insanların aklından şüphe ederim. İmansız bir hayatın esaret sürgününe bedel, Dünya esir kampında köle olarak yaşamaktansa intihar etmeyi tercih ederim. Neyapalım buda benim saplantım. İmasız yaşamanın anlamını herkese sordum. Fakat makul ve mantıklı cevap veren çıkmadı. Bakalım sen bu konuda ne düşünüyorsun! Değerli Arkadaşım. Senden bir şey istirham edebilirmiyim. Ne olur O mümtaz şahsiyeti çağrıştıran nikini değiştir. Fikrine saygı duydığun, düşüncesini beğenip benimsediğin kendine rehber olarak kabul ettiğin insanların sılogan veya isimlerini nik olarak seçsen.

0 person liked.
0 person did not like.
bala-hümay: Vakit buldukça arkadaşların değerli yorumlarını zevkle okuyor kendime hisseler çıkarıyordum. Her şiir kendi başına bir alem, her insan başka bir dünya. Hal böyle olunca, her yorumcunun bakış açısı, şiir karşısındaki hissiyatı, verdiği tepki, şiirden ne anladığı, şiirle kendisi arasında kurduğu ilişki, kişinin eğitim düzeyi, yaptığı eleştirilere birebir yansıyor. Bir süredir şiir yorumlarının zıvanadan çıktığını görüyor üzülüyorum. Şiir eleştirileri farklı bir mecrada seyrediyor artık: Laik- anti laik, dinli- dinsiz, imanlı- imansız, ulema- cahil gibi kişisel sataşmalara yönelmiş durumdayız. Tıpkı seçim atmosferine girmiş olan ülkemizdeki siyasetçilerin kısır tartışmaları yansımaktadır. Bu tutum ağızların tadını kaçırmaktadır. Şiir insanı duyarlı insandır. Şiir insanı kibar insandır. Şiir insanı nüktedandır. Hicivden anlar, taşlamayı karıncayı incitmeden yapar. Öyle değimlidir ey nefsim? Lütfen eleştirilerimiz şiire olsun. Bağnaz siyaset gözlüklerimizi çıkararak çevremize bakalım. Sabahları yataktan kalktığımızda ilk iş banyoya gidip yüzümüzdeki uyku kalıntılarını suyla yıkadığımız gibi, gözlerimizdeki sevgisizlik çapağını da şiirle yıkayıp atalım. Selam ve sevgilerimle

0 person liked.
0 person did not like.
Hak şahini: HER ŞUURLU MÜSLÜMAN HER TÜRLÜ HAKSIZLIĞA KARŞIDIR VE HAKSIZLIĞI YAPAN BABASI DA OLSA ALEYHİNE ŞAHİTLİK YAPMAKLA MÜKELLEFTİR! ZİRA, KUR'AN-I HAKİM BÖYLE YAPMASINI EMREDER! LAKİN DELİLSİZ, BUHANSIZ, SENETSİZ, MESNETSİZ YALANLARIN VE İFTİRALARIN DA EKSİNİDE KALIP ZALİME TARAFTAR OLMAKTAN İMTİNA EDER! ZİRA, ZALİM VE MÜFTERİYE TARAFTAR OLANI DA CEHENNEM ATEŞİNİN YALAYACAĞINI YİNE AYNI KİTAP İLAN VE BEYAN EDER! GERÇEK MÜSLÜMAN; KİTABININ VE PEYGAMBERİNİN EMİRLERİNE, NEHİYLERİNE, DÜSTUR VE DESTURLARINA HARFİYYEN İMAN EDİP, ONLARLA AMEL EDENDİR Kİ; DAHA ÖNCE DE BEYAN ETTİĞİM GİBİ, ONUN GERÇEK TATBİKATÇILARI; ALLAH(CC)IN RESULÜ (SAV) VE MUHTEREM ASHABIDIR! BİRDE ONLARIN VARİSLERİ OLAN GERÇEK ÜLEMA VE ALLAH DOSTLARIDIR. DİN-İ HAKKIYLA YAŞAMAYAN İSTİSNA-İ ŞAHSİYETLERİN ŞAHSİ HATALARI İSLAMA MAL EDİLİP LEKEDAR EDİLEMEZ! HEM İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ HEM DE; 'BİR ŞAHSIN HATASIYLA AKRABA VE AHBABLARI MUAHEZE EDİLEMEZLER'AYET-İ KERİMESİNİN BEYANI MUCİBİNCE O MÜNFERİT VAKALARLA UMUM MAHKUM EDİLEMEZ VESSELAM!

0 person liked.
0 person did not like.
Perihan Pehlivan: evet yüreği engin Yakup hiç kimse çağırmasada seni yaratan çağırır seni. cevap ver Yakup, eğil hizmetkarı ol. dünyadaki dünyada kalır.

0 person liked.
0 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 42 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Murat Şahbaz
Hüseyin Sevim
Murat Bostan
Nevzat Dişçi
Bahtinur Cano
Mehmet Zeki Özdemi...
Sairul Zaman
Serdar Tunçluer
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Eksilmedi... (İbrahim Değerli)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
8  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Bir Şuh-i Sitemkâr (Enver Demirbağ)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Çağrılmayan Yakup Şiiri - Edip Cansever

Antoloji.com
23.2.2017 12:22:16  #4.33#
[2491]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#2491 ##62