Antoloji.com

Buluşmak Üzere Şiiri - Can Yücel

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Şair Can Yücel Can Yücel Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Kitaplar  Zevkler 
 << Önceki ŞiirCan Yücel ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Buluşmak Üzere

Diyelim yağmura tutuldun bir gün
Bardaktan boşanırcasına yağıyor mübarek
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Deniz, Güneş

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Buluşmak Üzere adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
8.8 10
(160 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Can Yücel (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Can Yücel şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Can Yücel şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirCan Yücel ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Buluşmak Üzere Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
Bal Porsuğu: Diyelim yağmura tutuldun bir gün Bardaktan boşanırcasına yağıyor mübarek Öbür yanda güneş kendi keyfinde Ne de olsa yaz yağmuru Pırıl pırıl düşüyor damlalar Eteklerin uça uça bir koşudur kopardın Dar attın kendini karşı evin sundurmasına İşte o evin kapısında bulacaksın beni Diyelim için çekti bir sabah vakti Erkenceden denize gireyim dedin Kulaç attıkça sen Patiska çarşaflar gibi yırtılıyor su ortadan Ege denizi bu efendi deniz Seslenmiyor Derken bi de dibe dalayım diyorsun İçine doğdu belki de İşte çil çil koşuşan balıklar Lapinalar gümüşler var ya Eylim eylim salınan yosunlar Onların arasında bulacaksın beni Diyelim sapına kadar şair bir herif çıkmış ortaya Çakmak çakmak gözleri Meydan ya Taksim ya Beyazıt meydanı Herkes orda sen de ordasın Herif bizden söz ediyor bu ülkenin çocuklarından Yürüyelim arkadaşlar diyor yürüyelim Özgürlüğe mutluluğa doğru Her işin başında sevgi diyor Gözlerin yağmurdan sonra yaprakların yeşili Bi de başını çeviriyorsun ki Yanında ben varım .......... can yücel de yalınlık..doğallık..samimiyet.. şiirini canlı kılan bunlar olsa gerek..

0 person liked.
1 person did not like.
edosshh: süper

0 person liked.
1 person did not like.
Azadeyim: Diyelim yağmura tutuldun bir gün... Bardaktan boşanırcasına yağıyor mübarek... öbür yanda güneş kendi keyfinde... Ne de olsa yaz yağmuru... Pırıl pırıl düşüyor damlalar Eteklerin uça uça bir koşudur kopardın Dar attın kendini karşı evin sundurmasına İşte o evin kapısında bulacaksın beni... Can Baba ne söylüyorsa doğruduurrrr.. Deliimm

0 person liked.
1 person did not like.
Umut Umut 5: Diyelim yağmura tutuldun bir gün Bardaktan boşanırcasına yağıyor mübarek öbür yanda güneş kendi keyfinde Ne de olsa yaz yağmuru Pırıl pırıl düşüyor damlalar Eteklerin uça uça bir koşudur kopardın Dar attın kendini karşı evin sundurmasına İşte o evin kapısında bulacaksın beni vay be harika....

0 person liked.
1 person did not like.
Ramazan Topoğlu 2: Hey gidi.

0 person liked.
1 person did not like.
hasan05 Hasan Buldu: 'Madde, fikirle, fikir de emekle değer kazanır.' Hasan Buldu

0 person liked.
1 person did not like.
Aysel Yazıcı: Canım Can, bugün o çok sevdiğin Kuzguncuk'ta yağmur var ah bir bilsen sağanak değil kış sanki yağıyorda yağıyor düşlerimde bir yerde çocukluğuyla İstanbul'umuzda Hasan Ali YÜCEL var sen varsın yanımda ikimiz ve niceleri Babam şiirini okuyoruz sonra Kumkapı meyhanelerine içki fazla içmeyen hatta sevmeyen doğuştan sarhoş ben yalnızlığımıza sövüyoruz. Nur ile uyu,küfrü yüreğindeki sevgiyle çoşkun akan ırmak,küfrüne kabul var yüreğimde,her daim,umarsızca hem de.

0 person liked.
1 person did not like.
AKRABA1: Sayın turuncuyaz bugün gönül durağıma uğrayan en güzel yolcu siz oldunuz hep böyle yürekli şiirleriniz olsun Esen kalın

0 person liked.
2 person did not like.
hasan05 Hasan Buldu: 'Emek, fikrin elleridir, onsuz hiçbir şey yapılamaz Hasan BULDU

1 person liked.
1 person did not like.
Mertlerin Efendisi: Herif bizden söz ediyor bu ülkenin çocuklarından hep bizden olmayanlar bizi savunur görünmüştür! ve bizim değerlerimizi emeğimizi ekmeğimizi bizden önce yemişlerdir! ne garip bir milletiz ki hala oyunlara gelip başkalarının idealleri için birbirimizi kırıyoruz günün şiirini ve şairini kutluyorum saygılar

0 person liked.
1 person did not like.
Perihan Pehlivan: kutlarım günün şiirini. günün anlamına yakışmış. bir atan yürekler hep aynı sevda şarkısını söyler el ele,her nereye gitse, her ne yapsa.

0 person liked.
1 person did not like.
İbrahim Necati Günay: Herif bizden söz ediyor bu ülkenin çocuklarından Yürüyelim arkadaşlar diyor yürüyelim Özgürlüğe mutluluğa doğru Her işin başı sevgi diyor Gözlerin yağmurdan sonra yaprakların yeşili * Bu güzel şaheseri kaleme alan çok değerli üstadımızı rahmetle anıyorum.Mekanı rahmetlerle dolsun,cennet olsun. * Güzel ülkemin güzel çocukları: içinde bulunduğumuz bu cennet vatanı sevin.Ona canı yürekten sarılın.Vatanımızın üzerinde dalgalanan şanlı bayrağımıza dört elle , canı yürekten sarılıp sahip çıkın.Ona uzanan ve uzanacak elleri kırın. Dört bir tarafı şehit kanları ile sulanmış bir vatan parçası daha dünya üzerinde göremezsiniz. Hala bu vatanımız ve bayrağımız için şehit vermekteyiz.Dünyamız var oldukçada vatanımız ve bayrağımız uğuruna şehitler verecek ve vermeyede hazır ve nazır bekleyeceğiz. Emekçinin,işçinin,çalışanın bayramı olan bu güzel günde yine kendini bilmezler bayramı provakate etmeye çalışmışlardır.Vergi vermezler, elektrik ödemezler,su ödemezler,velhasıl hiç bir işe yaramazlar.Asalaktır bunlar,asalak.Amerikalılar bile vatanları olmadıkları halde ,kızılderililerden ele geçirdikleri toprakları vatanımız diye sahip çıkıyorlar. Ordanda atalarıma soykırım yaptın diye ukelalık yapıyorlar.İşte aramızda bunları barındırırsak, bunların burnunu kırmazsak,hak ettikleri cezayı vermezisek bu vatan ve bayrak uğruna verdiğimiz şehit ve gazilerimizim kemikleri sızlar. Yılanı( düşmanı ) gördüğün yerde başını ezecek ve hakettiği cezayı vereceksin.Aramızda böyle insan olmayanların ne yeri vardır nede yurdu. Çok kıymetli şairimizin dediği gibi bu güzel günde işçilerimizin,emekçilerin,çalışanların bayramını tebrik ediyor,saygılarımı sunuyorum..... ATAM İZİNDEYİZ. KURDUĞUN CUMHURİYETİN YALIN BEKÇİLERİYİZ. İLKE VE İNKİLAPLARININ BEKÇİSİ VE TAKİPÇİSİYİZ. NU MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

0 person liked.
1 person did not like.
ali aytekin: duygu yüklü bir eser tebrikler

0 person liked.
1 person did not like.
kanra545: Acemi gibi yazan,usta bir şair. Allah rahmet eylesin.

0 person liked.
1 person did not like.
ehlimuhabbet: Bu şairlere akıl sır ermiyor. Anlatınca ne kadarda güzel anlatıyor 'mübarek(!)' Mehmet YUSUFLAR

0 person liked.
1 person did not like.
Figen Özen Şençamlar: Nerde olursan ol unutma ki, Tam yanındayım... Hey Özgür Kalem / Hey Özgür Yürek / Hey Özgür Sevdam/ Hey Özgür İnsan, Bu Gün 1 Mayıs... Bırakın kırmızı gelincik tarlasında kalsın... Sana Kocaman Selam Üstadım...

0 person liked.
0 person did not like.
turuncuyaz-sevginaz inal: Mayıs dudağımda kekremsi bir tad bir işçinin avuçlarında açar bahar gülleri alın terinin tuzu karışır yağmurlarıma toprak yeşerir her direniş bir umuttur filizlenen yarınlara... ne zaman bir işçi görsem şapka çıkarır şiirim... Mayıs mavi bir umut gözlerimde bir fabrika kızının ilmek ilmek dokuduğu bir sevda basması eteğinde bahar dalları... ya da Çukurova 'da pamuk tarlasında Harran'da, Giresun'da fındık tarlasında alın terinin olduğu her yerde daha nice adı sayılamayan Mayıs içimdeki erguvan... bu da benden tüm emekçilere işçilere selam olsun.....Sevginaz İnal...

0 person liked.
0 person did not like.
Zambak Beyazı: Unutulmayacak bir şiir ve de anlamı büyük..usta şair Can Yücel'e saygıyla..Emek ve dayanışma günüyle nice güzelliklere yelken açmak dileğiyle 1Mayıs'ınız kutlu olsun sevgili şairler

0 person liked.
0 person did not like.
uzağım: 'hava nasil oralarda canooo!.' :))))))))) iste yanit: parcali bulutlu....

0 person liked.
0 person did not like.
Sınır Öte-ki-si: her yolu yürünür bulan kaybolur; kayıp olmuştur da.. fail-i meçhur ve saire.. hem de çırılçıplak bir bayramın günortasında. emek ; bir kadının siyah buklesi.. bir işçinin parıldayan alnı sarı perçeme benzeyen barış.. ve saire.. hava nasıl oralarda can'o:)

0 person liked.
0 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 48 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Tarık Torun
Feridun Şener
Musa Bulu
Bahtiyar Mecnun
İsmail Akkök
Mustafa Dilekci
Orhun Daştan
Cihat Kablan
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Riya (Yunus Emre)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar 1  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
8  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Çile (Necip Fazıl Kısakürek)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Buluşmak Üzere Şiiri - Can Yücel

Antoloji.com
25.05.2016 19:55:53  #.234#
[2359]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#2359 ##57