Antoloji.com

Bu Zindan, Bu Kırgın, Bu Can Pazarı Şiiri - Ahmed Arif

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Şair Ahmed Arif Ahmed Arif Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirAhmed Arif ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Bu Zindan, Bu Kırgın, Bu Can Pazarı

Gördüler
Yedi cihan,
İn, cin Kaf dağının ardındakiler,
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Dost, Çocuk

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Bu Zindan, Bu Kırgın, Bu Can Pazarı adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
6.6 10
(90 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Ahmed Arif (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Ahmed Arif şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Ahmed Arif şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirAhmed Arif ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Bu Zindan, Bu Kırgın, Bu Can Pazarı Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
Perihan Pehlivan: kutlarım anlamlı güzel şiiri

2 person liked.
3 person did not like.
uzağım: Ah şiir diline kurban Olduğum şair...eskimeyen prangalar yayılıyor topraklarıma,var mı haberin...yoksa da,haberin olsun... Ayrık otları da büyüyor bu ara...üzgünüm....

2 person liked.
2 person did not like.
Onur BİLGE: FEDA OLSUN VATANIMA Allah Vatan Millet Bayrak denilince ağlarız Gece gündüz Esma Hüsna ananımız var bizim Yürek yanar şiir yazar ağıt yakar çağlarız Feda olsun Vatanıma bir canımız var bizim Allah sevgisinden gelir yurt sevgisi mümine Canla savunmaya hazır mümin ile mümine Yıllar yılı cephelerde birbirine kalkanlar Şimdi nasıl düşman olur neden dinmez al kanlar Yabancı bize dost olmaz savaşmaya kalkanlar Ne yazık ki tahriklere kananımız var bizim Asırlardır bir arada Kürt’ümüzle Türk’ümüz Birdir İstiklâl Marşı’mız ezanımız türkümüz Bir eksilsek bin dirilir hududa dikiliriz Gerekirse yurt sathına serpilir ekiliriz Gül bahçesidir bu Vatan fidanca dikiliriz Şehitlere ölü denmez inanımız var bizim Cennet kapısından doyar gezer yedi kat gökte Başka bir yaratılışta yaşar yeşilde gökte Türkiye Cumhuriyeti çürük köhne dam değil Anarşi ve terör ile devrilecek çam değil Geçmişi imparatorluk şehit olsak gam değil Muhammed Mustafa gibi cananımız var bizim Hangi toprak vatan olur kan ile boyanmadan Her ete yürek mi denir aşk ile o yanmadan Onur BİLGE

1 person liked.
4 person did not like.
Onur BİLGE: ÜLKEMİ BİR SEYRET Ayağından çıkan paslı çiviyi Beynine çakmışsın, bir de kalbime... Mozaik yapılı eşsiz çiniyi Kanla sardım, seyret, gir de kalbime! .. Beni öldür, kalbi yar da öyle gör! Ellerinle kanı kar da öyle gör! Kürt, Türk, Alevi’yi sar da öyle gör! Ülkemi bir seyret, gir de kalbime! .. Bunlar renkleridir, o mozaiğin Birlikte yaşarız, sonsuza değin! .. Biz ayrılamayız, işte gerçeğin! .. Dostluğu bir seyret, gir de kalbime! .. Kırmızımız, ortak akan kanımız Beyaz imza atmış bak, vatanımız! Her yerinde ayrı ayrı anımız Yaşıyor, bir seyret, gir de kalbime! .. Mavi çerçeveli O/Nur çizilmiş Sınır sınır, yüce ordu dizilmiş! .. İsyan eden zalim başlar ezilmiş! .. Gücünü bir seyret, gir de kalbime! .. Onur BİLGE

1 person liked.
4 person did not like.
Çağlayan Çakmak: Şairliği ile İdeolojisi (Beauty and the Beast) ile açıklanabilecek bir kişi. Ben olayın Beauty tarafıyla ilgilendiğim için muhteşem dizeler dizisine ilave edebilirim.

3 person liked.
2 person did not like.
mete tek: Yöresel ağızla farklı bir lirizm taşıyan ahenkli dizelerdi

3 person liked.
2 person did not like.
Nazır Çiftçi 2: Gayet açık , kolayca anlaşılır ve okurken okuyucunun sıkılmayacağı bir şiirdi. Tam puan +ant. kutluyor ve rahmet diliyorum. saygılarımla.

3 person liked.
2 person did not like.
sinyali: Folklör şiire düşmandır , tezini çürüten şiirlerdir ,Ahmet Arif şiirleri. Folklörden beslenir ve güncel, yepyeni ,yaşayan bir dil halini alır onun şiirlerinde türkülerimiz, destanlarımız ,menkıbelerimiz,tarihimiz Şiir yani sanat doğruluk ve iyilik adına olmalıdır elbet..Ancak en önce estetik olmalıdır güzel olmalıdır. Bazan ,hayır ,bu fikirler yanlıştır, bu söylem insanımıza iyilik getirmez dediğiniz durumlar vardır.. Ama bir yanlışı ,bir kötüye gidişi ne kadar güzel ,estetik ve sanatkarane dile getirmiş olduğunu kabul ettiğiniz eserler vardır. Ahmet Arif kabul etmediğim bir fikrin , ayrılıkçılığı körükleyen bir yönelişin maalesef başarılı ve kaliteli sanatını yapabilmiş bir şairdir benim perspektifimden Allah taksiratını affetsin.

3 person liked.
2 person did not like.
Selahattin Bilen: bu şiire yorum yazmak ne hadime aman aman hey...

8 person liked.
5 person did not like.
çiçekçiçeksevgilim: usta ve barış kokan şiire...içten sevgilerle... kızıl çocuk.

7 person liked.
3 person did not like.
keresteci: İnsanın kendine ihaneti bu kadar güzel anlatılırmıy dı be usta.HİÇ BİR ŞEY DEĞİŞMEDİ.bekaret yalnız sanal bir şeymiş.Doğumumuzda düşlerimizin ırzına yakınlarımız anamız babamız geçiyor.

9 person liked.
3 person did not like.
Üşüyorum/Kapama/Gözlerini: Bu kırgın,bu zından,bu can pazarında,seninle büyüyüp,elvan dünyaların meyvelerinin tadına varmanın rengini anlatmama gerek var mı Üstad? Timsahın yavrusunu yemesi ki hayatın kendisi o degil mi? Hayat işte budur deyip gösterdigin için sağol!

5 person liked.
2 person did not like.
umut_gözlerinde: meyvalar var degilmi ustam öyle meyvalar var ki agaci yok omsasi yok degilmi ustam bos ver biz birbirimizi iyi anliyoruz be ustam.. seni seviyorum ustam iyi ki yazdin

4 person liked.
3 person did not like.
tedirgin23: evet hoþ bir þiir güzelllllllllllll

3 person liked.
4 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 15 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Harun Sarma
Ozan Bindebir
Adem Erdoğan
Şükran Çamoğlu
Selma Ataç Bakan
Hande Hamdiye Ağır...
Furkan Ererişken
Muharrem Kılıç
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Gece Kuğu Ve Göl… (İnci İnceer)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
8  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Bir Şuh-i Sitemkâr (Enver Demirbağ)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Bu Zindan, Bu Kırgın, Bu Can Pazarı Şiiri - Ahmed Arif

Antoloji.com
23.2.2017 23:49:32  #4.33#
[3833]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#3833 ##22