Antoloji.com

Bodrum'da Şiiri - Halikarnas Balıkçısı

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Halikarnas Balıkçısı Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirHalikarnas Balıkçısı ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Bodrum'da

Yokuş başına geldiğinde
Bodrum'u göreceksin,
Sanma ki sen
Geldiğin gibi gideceksin
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Bodrum'da adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
7.3 10
(70 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Halikarnas Balıkçısı (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Halikarnas Balıkçısı şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Halikarnas Balıkçısı şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirHalikarnas Balıkçısı ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Bodrum'da Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
e.barış: İşte bu; Şiir ve şair ... Teşekkürler sayın seçiciler. SAYGILARIMLA...

10 person liked.
3 person did not like.
Nevin Subaşı: güzel güzel uyumakta olan Halikarnaslı Ozanın; üstü özenle örtülmüş ereotik bir anlatım yolunu neden seçmiş olabileceğini, bilhassa bu şiirin basit ama sahici yaklaşımından ötürü her okuduğumda hayretle karşılamış olduğumu paylaşmak isterim. kapalı toplumun aynası bu denli parlak olabilir miydi yenilenmiş toplumsal sürecin sıklığı (!) her şeyin uluorta döküldüğü ve değersizleştiği, etkisini yitirdiği, anlamsızlaştığı gibi düşüncelerle geçmiş zamanın tezatlığını, ve bodrum kentini kıyaslayabilmek mümkün müydü ve sıradan bir okur için, şiir nedir* gibi bir tanım daha olmalı mıydı ? saygı ve sevgilerimle

9 person liked.
6 person did not like.
Münevver Gürelli 1: bırakıp giden gidiyorsa mutlaka vardır gitmelerinin bir sebebi ya kırılmıştır ya incitilmiştir yada sevmişliğinin karşılığını alamamıştır giden sevgilinin vardır elbet birçok nedeni nedensiz kimse bırakmaz sevdiğini gitmişse eğer

8 person liked.
6 person did not like.
hasan05 Hasan Buldu: Eğer bu tür şiir ise, biz hiç yazmayalım. Bizlere yazık oluyor... Bizim şiirlerimiz alleme olsa Gününün Şiiri seçilemez.. Gerçi şahsıma benim öyle bir beklentim yok. Çünki, günün şiirleri hak edilen kişilerden seçilmemekte. Şahsen ben buna kendimi alıştırım. Saygılarımla..

7 person liked.
5 person did not like.
Anti Virüs: GEMLİK'E DOĞRU DENİZİ GÖRECEKSİN, SAKIN ŞAŞIRMA ..! Demek istemiş belki şair ... Enteresansınız, ey şiir sevenler !!!

9 person liked.
3 person did not like.
hasan05 Hasan Buldu: Cevat Şakir Kabağaçlı, herkes tarafından bilinen birisi. İtiraf ediyorum, hiçbir kitabını okumadım; daha doğrusu okumaya fırsat bulamadım. Yazdıkları belki şiirsel olabilir, ama böyle basit birkaç tümceyi şiir diye güne asmak bana göre abes. Şiir değil sanki yol tarifi... Eğer rahmetliyi maksat anmaksa, (Ölümü: 13.10.1973) hikayelerinden biri bu sayfaya asılabilirdi. Rahmetliye Allah'tan rahmet dilerim. Saygılarımla.

4 person liked.
1 person did not like.
Selçuk Bekâr: Her şey birbirine karıştı. Aşure çorbasına hakaret edenleri şiddetle tel'in ediyorum. Şiirde ne yazık ki bir şey yok. Muhtemelen bir anma, vefa için burada. Kaleme saygı. Ama (şiir adınaysa) hepsi o.

4 person liked.
1 person did not like.
yeşilırmak şairi / ali rıza atasoy: Yıllar önce okuduğum 'MAVİ SÜRGÜN' ile hayatını ve maceralarını daha bir farklı pençereden tanıma fırsatı buluduğum ve Bodrum'un bugünkü konumuna gelmesinde büyük payı olduğunu düşündüğüm Cevat Şakir Kabağaçlı'yı bu anlamlı dizeler vesilesiyle rahmetle anıyorum.

4 person liked.
1 person did not like.
İbrahim Necati Günay: Ustaca kaleme alınmış bir eser. Şairin dediği gibi akıllarını bırakmayıp, bu bakir doğa harikası köyü,beton yığınlarına döndürüp ahlaksızlığı, kötülükleri bırakakıp gittiler. Canım İstanbulun içine ettikleri gibi. Her tarafı denizle çevrili canım İstanbulun ,denizinin ve plajlarının içine ettiler.Televolelerle Bodrumu insanların gözüne gözüne işlediler.Kışın İstanbullu İstanbulun cefasını çekecek,yaz gelince parayı Bodrumda yiyecek.Allahım ( c.c )sen bu akıldan kıt insanlara akıl ihsan eyle.ELDE KALANLARIN KIYMETİNİ BİLMEK LAZIM. Saygılarımla...

3 person liked.
2 person did not like.
bilgesu2001: Şairin Bodrum sevdasını bilmeyen yok.kısa ve öz ifade etmiş.saygılar

3 person liked.
1 person did not like.
kuşçu03: Ben bodruma gitmedim aklım başım da iyi günler

3 person liked.
0 person did not like.
kanra545: Bodrum'u hiç görmedik amma, Ömrümüz bodrumlarda geçti bizim. Aklımız yukarlarda kaldı. Dünya gözümüzde, Ufaldıkça ufaldı.

3 person liked.
0 person did not like.
Perihan Pehlivan: yokuş başına geldiğinde cebinde neler vardır, birazda ona bağlı.bizim güzel bodrum her yıl merhabamızın olduğu yer. güzel anılar koyar cebimize döneriz. amma siz yinededikkat edin bodrum,bodrum işte.kutlarım.

3 person liked.
0 person did not like.
ehlimuhabbet: 'Bak arkadaş; yokuş başına geleceksin, hah işte yokuş başına geldiğinde bodrum'u göreceksin, sanmaki sen geldiğin gibi gideceksin. kendine mukayyet ol: 'senden öncekiler de böyleydiler. akıllarını hep bodrum da bırakıp gittiler'. bir şiir den öte bir yol tarifi, içinde biraz da tembih ile karışık nasihatımsı birşeyler var. ama eyüp çelik beyin yazdığı gibi şiir yok. Yanlış düşünmüş olabilirim. Doğruyu düşünenler de yazsın. Muhabbetlerimle. Mehmet YUSUFLAR

3 person liked.
0 person did not like.
Musab Mir Selim 2: bilmiyorum belki şairin!!!!!!!!!!!!! yıl dönümüne mi rast geldik..........yoksa bodrumun kurtuluşumu ......................................................................... şiir mi yok öyle değil yanlış bir sezgii

3 person liked.
0 person did not like.
düşlerce: saygıyla anıyoruz. namık cem

3 person liked.
0 person did not like.
Aydın Sevgi-...Şiir_Adamı: Memleketimin neresinde kalmas ki akıl... Saygılarımla.

3 person liked.
0 person did not like.
Ayşe Yarman Öztekin: Duygulu ritimlerle hafızada kalan güzel bir şiir.

3 person liked.
0 person did not like.
Nsi/Nadir Sayin: Kaldığı/gittiği yeri gönlüden seven/ona vurulan, sevdiği yeri keşke böyle öz ve az şiirleştirebilse..:)) her şey bir yana doğa güzelliğinde Türkiye’miz sadece Bodrum değil.. Her yer adeta dünyalık bir cennet…olduğu daha bariz ortaya çıkacak:) Saygıyla..şaire ve şiire…

3 person liked.
0 person did not like.
Boyacı Halil: Cevat Şakir Kabaağaçlı büyük bir öykü/roman yazarı olabilir,ancak Küçük iskender bile ondan daha büyük bir şairdir. Belirli günler ve haftalar listesinde,Kabaağaçlı'nın ölüm/doğum senei devriyesi midir yahut Bodrum'un düşman işgalinden kurtuluşu mudur bilmem ama,bu sayfada en azından şiir nâmına bir 'yeterlilik' bekliyor insan.. İlgililere saygıyle..

3 person liked.
0 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 25 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Mikanoviç Yıldırım
Hüseyin Akgün
Ömer Boztepeli
Mehmet Ali Doğan
Halim Tuna
Erdal Gençel
Fatih Çelik
Bahattin Kamiloğlu
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Zor Sevda...gözleriN (Mustafa Çelebi Çetinkaya)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar 1  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
8  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Vücudun Evini Seyran Eyledim (Noksani)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Bodrum'da Şiiri - Halikarnas Balıkçısı

Antoloji.com
30.05.2016 06:04:27  #.234#
[67297]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#67297 ##10205