Antoloji.com

Aşk Çıplak Gezer Şiiri - Ahmet Altan

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Şair Ahmet Altan Ahmet Altan Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirAhmet Altan ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Aşk Çıplak Gezer

Bir orospuyu azize yapar aşk ve bir azizeyi orospu.
İnsanların kat kat sarındıkları, her bir katın diğerini gözlerden sakladığı, birbirine benzemeyen ve rengarenk tüller gibi o anda ruhlarında esen rüzgara göre yer ve renk değiştiren kimliklerinin en üstte kalanını görürüz biz ve aşk, keskin ve ışıltılı bir bıçak gibi bütün o tülleri parçalayarak en derine iner, inci avcılarının ustalığıyla, o derinlerde istiridyeler gibi kendi üstlerine kilitlenmiş gizli kutuların kapaklarını açar, uçarı bir çapkınken sevecen bir adam, oynak bir kadından sadık bir eş, ürkek bir genç kızdan tutkulu bir yosma çıkartır ortaya.
Ve aşk çıplak gezer.
İnsanlar nedense en çok kendi derinliklerinde gizli olandan korkarlar, ama merak da ederler korktukları şeyi, merakla korku birbirine karışır., kendi içlerine doğru bir adım atıp sonra geri çekilirler. Hem derinliklerindekini gizlemek için tüllerine sarınırlar hem de tüllerini parçalayacak bir çıplak ararlar.
Sevmeden sevilmeyi istemelerinin asıl nedeni budur, sanırlar ki sevmeden sevilirlerse eğer, tülleri parçalanmadan derinliklerde saklı olanlar gözükür onlara, kimseye göstermeden kendileri görebilirler orada olanları ve böyle düşünenler hep yanılırlar.
Aşk çıplak gezer çünkü ve bir bıçak gibi parçalar tülleri ve aşka dokunmak için soyunmak gerekir.
'Beni bırakma' diye inlemek, orospunun içindeki sadakati, azizenin içindeki oynaklığı ortaya çıkarmak, çapkının sevecenliğini, cesurun korkusunu, yiğidin telaşını, akıllının şaşkınlığını, güçlünün zaafını ele vermek gerekir, görünmeyenin görünür olmasına, dokunulmayanın dokunulur kılınmasına ihtiyaç vardır.
Ve insanlar en çok kendi derinliklerinde gizli olanlardan korkarlar ve en çok korktukları şeyi merak ederler.
Bilmeseler de hissederler ki haz en derinde olanın, gizlenenin hemen yanındadır ve acı hazzın yanında durur, en acıyacak yerdir o en derinde duran ve aşk bir bıçak gibi dokunur oraya ve hazdan acıyı, acıdan hazzı yalnız aşk yaratır.
Bir orospuyu azize yapar aşk ve bir azizeyi orospu.
O kat kat tüllerin altında neler gizli, tüllerin sahibi bile bilmez ve hep görmek ister görmekten korktuğunu.
Aşktan kaçarak aşkı yakalamak ister herkes ve herkes yakalamaktan korkarak aşkı kovalar.
Ve aşk çıplak gezer ve aşka dokunmak için soyunmak, cesareti, gücü, orospuluğu, aklı, bilgiçliği, tecrübeyi, yiğitliği, oynaklığı birer birer atmak gerekir.
Aşka dokunan herkes yangına dokunmuş gibi dehşetle çeker elini önce, parçalanan tüllerinin ruhunu darmadağın eden depreminden kaçmaya uğraşır, hastalanmış bir çocuk gibi tüllerine sarınmaya çabalar, inkar eder her şeyi, 'bu sadık kadın ben değilim' der, 'bu ağlayan erkek ben olamam' ve aşka dokunan herkes kaçmaya uğraşırken bağlanır aşka, en derinindekine usulca alışır sonunda, sever kendi içindekini aynı aşık olduğunu sevdiğini gibi.
Aşk, kendisine olduğu kadar kendi derinindekine de bağlar insanı, bir başkasına aşık olduğun sürece kendine de aşık olursun, kendi çıplaklığına da tutkunsundur artık, kendi çıplaklığını da seversin bir başkasını severken.
Sonra çıplak yerinin acıdığını hissedersin, özlemin sarsıntısını, kıskanmanın kavuruculuğunu, tüllerine sarınmışken duyduğun özlemlere ve kıskançlıklara hiç benzemeyen yeni duygular olarak yaşarsın.
Ve aldığın hazzın başka hiç bir hazza benzemediğini keşfedersin.
Aşk çıplak gezer.
Aşka dokunmak için soyunmak, bütün tüllerinin parçalanmasına razı olmak gerekir.
Görmekten en çok korktuğunu, en derinindekini görürsün.
Ve aşık olduğunda, bir başkasını sevdiğin kadar seversin kendini.
Hazla ve acıyla kavrulmayı öğrenirsin.
Ve aşıkken çırılçıplak gezersin.
Yalnızca aşıkken kendini çırılçıplak görürsün, gördüğünden korkup gördüğünü severek.
Bir orospuyken bir azize, bir azizeyken bir orospu olursun ve ancak aşıkken anlarsın arada bir fark olmadığını.

Y
 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Aşk, Sevgi, Kadın, Çocuk

(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Aşk Çıplak Gezer adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Bu şiiri bir arkadaşıma göndereceğim
Şiire puan vereceğim

puan
8.4 10
(157 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

 << Önceki ŞiirAhmet Altan ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Aşk Çıplak Gezer Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
Bilal Topcu: Aşk kutsaldır.bu anlatılmak istenenler gibi değil Bir orospu sizin anlattığınız aşkla imana gelmez. İman sahibi biri birine aşık olup yoldan çıkmaz Bunun yanısıra buna aşk denmez Buna şehvet denir kirli sevgi hoşlantı adı herneyse Ama asla aşk gibi kutsal bir sadakat böyle iğrençliği bulaştırılamaz.Ve sizin anlatımınızdaki aşk hiç boka yaramaz.ama unutmayın ve unutmayalımki aşk iğrenç insanların yada kendini satanların adına aşk diyebilecekleri bir şey değildir.

4 person liked.
2 person did not like.
Murat Yıldırım 15: Bravo

0 person liked.
2 person did not like.
Serpil Çeper: Bazı tabirleri kaba ve itici buldum.Okurken haz almak yerine ürperdim.Çirkin sözleri şiirlere yakıştıramıyorum.Yakışsa fahişeler iyi şair olurdu.

11 person liked.
7 person did not like.
Dolunay Sert: tenimizden korkar olduk sevgili tenimizden cayar olduk bir jilet cizigidir oysa ask seninle simdi herhangi bir fahisenin gögsünde kalcalarinda salinirken hüzün kahkahalar icinde fiyat bicerlersin artık etine ... bileklerinden kesilir öfkem sidiğimi dökerim üzerlerine sen uyanirsin bir safak vakti,kimbilir hangi yavşağın teninde senın ruhun aıdıs olmus kızımmm

4 person liked.
5 person did not like.
Edibe Genç: Kusursuz güzellikte bir yazı... Teşekkürler Ahmet Altan...

6 person liked.
5 person did not like.
topraktan geldik: harika bir yazı.

6 person liked.
4 person did not like.
elma kurdum: aşk mutlu ettiğinde ayaklarımızı yerden kestiğinde iyi ama acı çektiğinde kalleş oluyor nedense.aşk aslında yaşamaktır arkadaşlar,aşk acıdır ancak acı tatlıdır.........

3 person liked.
2 person did not like.
DÜŞ~PéR!S!: fena sayılmaz....

2 person liked.
3 person did not like.
alcoholic_lad: :))

1 person liked.
2 person did not like.
ke_re: Ve aşık olduğunda, bir başkasını sevdiğin kadar seversin kendini. Tbrkler.kos.

1 person liked.
4 person did not like.
kaykihara: Aşk Çıplak Gezer İnsanlar nedense en çok kendi derinliklerinde gizli olandan korkarlar, ama merak da ederler korktukları şeyi, merakla korku birbirine karışır., kendi içlerine doğru bir adım atıp sonra geri çekilirler. Hem derinliklerindekini gizlemek için tüllerine sarınırlar hem de tüllerini parçalayacak bir çıplak ararlar. Ustadim..hayraninizim....

2 person liked.
0 person did not like.
gecem_gözlüm: gercektenn böyle birşey yazabılmek ıcın şair yada yazar olmak gerekiyor...

0 person liked.
0 person did not like.
ronira: siz ya hiç okumuyorsunuz yada okuduğunuzu anlamıyorsunuz ahmet altanın yazılarını hep takdir etmişimdir çıplaklıktan kastı kişinin kendini sevdiğine tüm korkularıyla,sırlarıyla korkusuzca açmasıdır bi yerde tüm iç dünyasını açmasıdır kendini tüm çıplaklığıyla yansıtmasıdır.kişi kendi aynasına yansıttığı kadra gösterir kendini karşısındakine aynaya herşeyi yansıtır kişi.yansıttığından hem zevk alır hemde acı verir.harika bir yazı

0 person liked.
0 person did not like.
salim_diyap: sevgili AYDIN AKBABA YAZDIĞIN DEĞERLENDİRMEDE AŞK IN YERİNE MÜLKİYETİ KOYARSANIZ DEĞERLENDİRMENİZİN NE KADAR DA DOĞRU OLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ OYSA AŞK VARSA MÜLKİYET YOKTUR (DOLAYISIYLA SAHİPLENME DE) AMA MÜLKİYET VARSA DA AŞK YOKTUR BU MÜLKİYET DENEN İLLET AŞKLA ÖYLESİNE SIK KARIŞTIRILIYOR Kİ BAZEN BİRBİRLERİNDEN AYIRMAK İÇİN DEĞERYARGILARININ VE GÜNÜMÜZDE YAŞANAN AŞKLARIN UZAĞINDAN BAKMAK LAZIM,EĞER BUNU BECEREMESEK SENİN DÜŞTÜĞÜN YANILGIYA DÜŞMEK KAÇINILMAZ UNUTMA SAHİPLENMEK MÜLKİYETİN DOĞURDUĞU İLLETLERDENDİR VE AŞKA YABANCIDIR AŞK SA MÜLKİYETLE TABAN TABANA ZITTIR CEBİNDEKİ PARAYI PAYLAŞIRSIN AŞK VE SEVGİ BÜYÜR MÜLKİYET KÜÇÜLÜR SEVGİ İSE; AŞK A O KADAR DA YABANCI BİR DUYGU DEĞİLDİR ÇÜNKÜ AŞK, BU DÜNYADA HER ŞEYE DUYULAN SEVGİNİN BİR İNSANIN,BİR NESNENİN ŞAHSINDA YOĞUNLAŞMASINDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR.YANİ,HER ŞEYE DUYULAN SEVGİNİN ANAFİKRİDİR ÖZETİDİR,SEN HİÇ AŞKINI GÖRDÜĞÜNDE AKLINA SEVMEDİĞİ BİR ŞEYİ GETİREN AŞIK GÖRDÜN MÜ? SEN HİÇ KİMSEYİ SEVMEYEN BİR İNSANIN AŞIK OLDUĞUNU GÖRDÜN MÜ? salim diyap

0 person liked.
0 person did not like.
engin akbaba: evet aşk çıplak gezer... ama aynı zamanda piçtir aşk..Aşk sefildir. Acısını, elemini haz; düşkünlüğünü yücelik, bencilliğini adalet, sayar artık. Bu uğurda bütün evreni yok edebilir. Köklerini unutur. Hatta köklerine karşı bir nefret büyütür. Hiçbir erdemi kalmamıştır. Sadece içinde bulunduğu acılar özlemler vardır. Kendisi için içinde bulunduğu bedeni ve ruhu ve kendinin içinde bulunduğunu sandığı evreni yok etmeye hazırdır. tarihin her zerresine kendini yaymaya hazırdır. Bütün diğer duyguları aşağılar ve kendini tanrısal görür; ama tanrıya olan inancını da yitirmiş kendinin tanrı olduğuna inanmıştır.Kökleri ile bağını reddettiği için kendini ezelsiz ve ebedsiz sanar. Bütün evrenin büyük utkularından biri olan paylaşmak asla ona uğramaz. Kendini küllerinden yarattığına inanırken içinde bulunduğu bencillik yangının içinde erir. Maşukunu, kendini yüceltmek için bir meta, bir araç olarak görmede üstüne yoktur. Maşuku esir alır, onun köklerini kurutur, sevgisinin gelişmesine müsaade etmez. Maşuku artık onun bencil kollarında bir esirdir. Maşukunun bedeni ile kendi bedeninin paylaşımını dahi kabul etmez. Aklını ve/ veya yüreğini bedeninden sıyrılmış ama yabancı(düşman) olmuş geleceğinin karanlık ve soğuk çölünde ilerlerken o karanlık ve soğuk çöle ateş ve ışık götürdüğünü sanır da kendinin her an karanlık ve soğuğa mahkum olduğunu bilmez. Kökleri çürümüş bir halde yanında esir ettiği maşuku ile birlikte karanlıklar çağında hayli yol alır. Bir müddet sonra; kıskançlık, şüphe, kin ve kendine olan saf, kati tapış onu tüketmeye başlar. İşte o zaman erdemlerine kavuşurken; onuruna kavuşurken anlamlı alevler fışkırır gögüne. Dayanılmaz, vaz geçilmez, karşı konulamaz bir güzellikle yanıyordur artık. O yangında yalancı maskeleri yanacak özü kalacaktır. O tanrıdan ve evrenden aldığı yok olamaz öz. İşte o zaman bütün erdemlerinin sahibi olacak, veliliğin zirvesinde deliliği tadacak, insanlığın zirvesinde paylaşmayı bulacaktır. Bu hal sevdadır. Ama her aşık ona yetişemez. Bir çoğu kendi çölünde kendini boğazlar. Tanrıyı suçlar ve yok olup gider. Çok azı sevdaya insanlığın en yüksek mertebesine ulaşabilir. Ora artık yaratılmışlığın en güzel yeridir. Oraya ulaşan zamanın efendisi olmuştur. Artık evrenin karanlığında alev alev yanan bir sevda topu halinde zamanda yolculuğu ilelebet sürecektir. O artık bilir ki kendisi tanrı değildir. Tanrının bir parçasıdır. Ve özü her dem tanrıdan ve evrenden kendine armağan edilmiştir. Sevgi yetimdir; aşk piç; sevda kutsal

0 person liked.
0 person did not like.
abrekbarasbiy: aşk sadece cinsellikten ibaret değildir. Sevdiğin kişiye öncelikle kalbini verirsin ve ruhunu. Bunun için de deyip deymediğine bakarsın o kişinin. Yoksa günümüz insanlarının anladığı şekilde bir görüşte aşık oldum, ne yakışıklı erkek, ne güzel kız diyerek bedenini vermeye kalkışmak yalnızca aptallıktır. Fahişeler bile daha elzemdir o tip insanlardan. En azından bedelini bir şekilde alırlar kendini kirlettirmenin:)

0 person liked.
0 person did not like.
git: Aşk yaşanılası en güzel duygu bana göre.Fakat aşkın beraberinde taşıdığı ve neyazıkki bazılarımızın birtürlü kabul etmek istemediği saklı kalan sırları ı ahmet altan cesurca anlatıyor...

0 person liked.
0 person did not like.
gün-: ..ne yazikki Ahmet Altanin ne büyük bir Izlemci oldu^gunu bir tek kadinlar bile bilirler; aska yenilip toplumlarda gaddarca cezalandirildi^gini bilenler.

0 person liked.
0 person did not like.
alper58: hayır ahmet altan hayır sana göre aşk bir uçkur davası şehvet sen daha aşkın ne olduğunu bilmeden frudu en büyük aşık sanıyorsun sen aşktan anlamıyorsun kii.eğer senin dediğin gibi olsaydı aşk kavuşamayan sevgiler değil bedenini en çok satan kadınlar en büyük aşık olurdu aşk denilince onlar akla gelirdi leylalar mecnunlar değil...

0 person liked.
0 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 19 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Mehmet Çakır
Güven Görgülü
İhsan Özçelik
Ramazan Özer
Muharrem Kılıç
İbrahim Ödemişlioğ...
Leyla Turan
İlker Özer
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Özlem (Özdemir Asaf)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
8  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Anılar öptü dudaklarımı (Pelin Onay)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Aşk Çıplak Gezer Şiiri - Ahmet Altan

Antoloji.com
25.2.2017 12:04:37  #4.33#
[55019]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#55019 ##2127