Antoloji.com

Arkadaş Dökümü Şiiri - Bedri Rahmi Eyüboğlu

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
Şair Bedri Rahmi Eyüboğlu Bedri Rahmi Eyüboğlu Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Zevkler 
 << Önceki ŞiirBedri Rahmi Eyüboğlu ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Arkadaş Dökümü

Evvela dişlerimiz döküldü
Sonra saçlarımız
Arkasından birer birer arkadaşlarımız
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


(c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve / veya temsilcilerine aittir. Arkadaş Dökümü adlı şiirde hata varsa lütfen buraya tıklayarak bize bildiriniz..
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
7.7 10
(140 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
Şairlerimizden izin alınması ile ilgili süreç devam etmekte olup, izin alınan şiirler hemen tam okumaya açılmaktadır. Şu an itibariyle sitemizde kayıtlı şiirlerin yaklaşık %70'i için izin alınmış olup bu şiirlerin tüm metni okunabilmektedir.
Antoloji.Com

Bu şiir size aitse, şiirin tüm metninin yayınlanması için ne yapmalısınız?
Siz Bedri Rahmi Eyüboğlu (veya yasal temsilcisi veya varisi veya bu şiirin telif haklarını elinde bulunduran kişi) iseniz, Bedri Rahmi Eyüboğlu şiirlerinin sitemizde tam metniyle yayınlanması için şu seçeneklerden birini uygulayın:
1. Elektronik Sözleşme Onaylayın: Elektronik sözleşmeyi onayladığınızda Bedri Rahmi Eyüboğlu şiirleri hemen şu anda tam yayına açılacaktır. ÜCRETSİZ olan bu işlem internet üzerinden yapılmaktadır ve toplam 2 dk içinde sonuçlanmaktadır. Geniş bilgi almak için buraya, onaylamak için de buraya tıklayın.
2. Yetkili Şair olun: Yetkili şair olduğunuzda, sadece şiirleriniz açılmakla kalmaz, aynı zamanda şiirleriniz üzerinde tam yönetim elde edersiniz. Sitemizde kayıtlı şiirlerinizi dilediğiniz anda değiştirebilir, silebilir, ekleyebilirsiniz; ayrıca şiirinizi okuyan kişiler size özel mesaj veya yorumlarını gönderebileceklerdir. ÜCRETSİZ olan bu hizmet ile ilgili bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.


 << Önceki ŞiirBedri Rahmi Eyüboğlu ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Arkadaş Dökümü Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
İlyas Ateş: şiir yok

0 person liked.
0 person did not like.
İlyas Ateş: keşge şiir olsaydı ne güzeel olurdu

0 person liked.
0 person did not like.
Burcu Görgün: Keşke şiirin tamamı yayınlanabilseydi burada. Harika bir şiirdir.

1 person liked.
1 person did not like.
Kamelya Demir: bizler sürü sepet...

1 person liked.
1 person did not like.
Kirmizi Nar Taneleri: Evet,birer bierer çekıp gittiniz.Yapıtlarınızda ölümsüzlügü yakaladınızda gittiniz.Aydın ve Şair olmakta bu zaten. Saygı ile anıyoruz.

5 person liked.
0 person did not like.
düşlerce: saygıyla anıyoruz. namık cem

5 person liked.
1 person did not like.
son söz: Bu canım dünyanın orta yerinde Hayvanlar kadar bağlanamamışız birbirimize Yalan mı? Gözünü sevdiğim karıncalar İşte: Hamsiler sürü sürü Arılar bölük bölük geçer Leylekler tabur tabur Ya bizler? Eşref-i mahlukat! .. Boğazımıza kadar kendi murdar karanlığımıza gömülmüşüz Bizler bölük bölük, bizler tabur tabur Bizler sürü sepet Yalnız birbirimizi öldürmüşüz Bedri Rahmi, büyük isim.Ruhu şad olsun.

4 person liked.
1 person did not like.
İbrahim Necati Günay: Mekanı cennet olsun.Üzerine nurlar yağsın. Köşeye şiiri asan ekibi kutlarım. Saygılarımla....

3 person liked.
1 person did not like.
Ayşe Yarman Öztekin: Ruhu Şad Olsun. Sanki bugüne yazılmış gibi. Ne anlamlı şiirdi.

1 person liked.
2 person did not like.
b@de: Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun ilk defa okuduğum bir şiiriydi.Doğru söze ne denir!...Cesurca, iğnenin kendimize batırılmış tasvir-i hali...

0 person liked.
1 person did not like.
Arap Naci: Türkiye'de ve Dünyada ''Kardeşler''arasında barışı bozanlar şimdi büyük bir pişkinlik içinde ''Kardeşler''arasında kardeşlik sözleşmesi imzalatmaya çalışıyor.. Bu düpedüz kirli bir oyun ve bölüşme senaryosudur... ......................................................................... bu paylaşım sürdükçe de gerçek şiirler güncelliğini koruyacaktır! Bu canım dünyanın orta yerinde Hayvanlar kadar bağlanamamışız birbirimize Yalan mı? Gözünü sevdiğim karıncalar İşte: Hamsiler sürü sürü Arılar bölük bölük geçer Leylekler tabur tabur Ya bizler? Eşref-i mahlukat! .. Boğazımıza kadar kendi murdar karanlığımıza gömülmüşüz Bizler bölük bölük, bizler tabur tabur Bizler sürü sepet Yalnız birbirimizi öldürmüşüz

0 person liked.
1 person did not like.
Arap Naci: Evvela dişlerimiz döküldü Sonra saçlarımız Arkasından birer birer arkadaşlarımız Şu canım dünyanın orta yerinde Yalnız başına yapayalnız Kırılmış kolumuz, kanadımız Tatlı canımızdan usanmışız o zaman Türkiye Barış Savaşçıları-T.BaSaV barış platformunda buluşalım.tıklayın izin verilmesini beklemeden guruba üye olun.hemen şimdi!

0 person liked.
0 person did not like.
Sınır Öte-ki-si: beni konuşturman, dilim kana bandırman.. 'bir şüphedir sarmış yüreğimizi..' hem kendini aldatıyor hem de bizi bir demir atmışız ki şüpheye gordion düğümü şöyle dursun azrailin kemendiyle bağlanmışız bilinmez hint kumaşı bulundu! umut en inceldiği yerde güçlüdür anlamıyorsun..

0 person liked.
0 person did not like.
ŞAHİN CAHİT YANIK: mekanın cennet ola be ÜSTAD....

0 person liked.
1 person did not like.
duran duran: siir gibi bir siir,harika bir siir.. bence siir deki anlatim, diyalektik olarak herseyin bir birine bagli, bir birini tamamlayak bir bir leriyle beraber var olduklerini, ama hayvanlarin yasamdaki yerlerinde insanlardan daha olumlu bir yerde olduklarini,yani insanlar gibi bir birlerini öldürme yerine dogal yasamlarini sürdürdüklerini kast ediy, ki bencede cok dogrudur sair. mataryalist bir düsünce tebrik ederim..

1 person liked.
0 person did not like.
m.maden.: çırpındıkça batıyoruz, güzel hava atıyoruz, çamura hep batıyoruz, vay babam,vay GÜNÜMÜZLE EŞLEŞMİŞ,Yüreğine sağlık.

0 person liked.
1 person did not like.
heybaba: İnsanın ne kadar da farklı olduğunu anlamak içten değil....Yaratılış gereği mi? Cevap vermek zor....

0 person liked.
1 person did not like.
Figen Ünal 1: Daima düşündüğüm ve çok haklı bulduğum bir konuya değinmişsiniz.'BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR' ...Bir değerlendirme yapmak gerekirse, daima adım atıp birlik yaratmak istenilse de maalesef karşınızdaki sizinle hemfikir olmadıysa birleşemiyorsanız bu olamıyor ne yazık ki.İnsan saygıyı, sevgiyi, emek verilmeyi hakediyor ve bu iki taraflı oluyor.Hep siz yapıyor iseniz karşınızdaki bekliyorsa o zaman siz sevseniz de artık adımlarınızı geri çekiyorsunuz.

0 person liked.
1 person did not like.
Nevedip: İnsanın kalabalıklar içindeki yalnızlığını ve tüm güzelliklerden yalnızlaştıkça, sevgiden, barıştan nasıl uzaklaştığımızı ortaya koyan tatlı ve hoş bir şiir..Yani diyor ki şair, balıklar gibi, arılar, leylekler gibi birleşmeli, birlikte hareket etmelidir insan nevi. Ama şu da bir gerçek ki, köpekbalıkları, kartallar, arslanlar her zaman olacak..Belki de bu gibi yırtıcı düşmanlara karşı birlikte hareket etmeli ki, onların zararlarından korunmalı..

0 person liked.
1 person did not like.
akmetin: Evvela dişlerimiz döküldü Sonra saçlarımız Arkasından birer birer arkadaşlarımız Şu canım dünyanın orta yerinde Yalnız başına yapayalnız Kırılmış kolumuz, kanadımız Tatlı canımızdan usanmışız Oldukça manidar şiirdi. Ancak şiirin tümünü yayınlayamama durumuna uyuz oluyorum. ne kadar saçma birşey.

0 person liked.
1 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 34 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
İkram Gökhan Akceb...
Ahmet Çelebi 2
Ayhan Duruk
Adem Erdoğan
Hediye Şahin
Zühtü Bakır
Bülent Deveci 2
Günay Aksoy
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Hayat, Mayat (Necip Fazıl Kısakürek)
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Bence Şimdi Sen De Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
6  Kaldırımlar 1  (Necip Fazıl Kısakürek)
7  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
8  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
9  Ben Senden Önce Ölmek İsterim  (Nazım Hikmet Ran)
10  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Yetmiş İkinci Sonnet (Hasan İzzettin Dinamo)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Arkadaş Dökümü Şiiri - Bedri Rahmi Eyüboğlu

Antoloji.com
25.06.2016 20:39:36  #.234#
[30883]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

#30883 ##48