Antoloji.com

Şiir
Antoloji.com Şiir c Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 Antoloji Hakkında
 Editörden
 Künye
 Ziyaretçi Profili
 Reklam Yayını

 İletişim

 
Antoloji.Com Türkiye'nin en çok ziyaret edilen Kültür ve Sanat sitesidir. Bilgi için tıklayınız
 
 Yayın Hakkı Notu
 Bilgilerin Gizliliği

Antoloji.Com

Antoloji.Com Kültür ve Sanat'ı, insanlığın internet ile değişmekte olan toplumsal ve bireysel yaşamında yaygınlaştırmak ve etkisini artırmak amacıyla çalışmaktadır. Antoloji 750.238 üyenin aktif katılımı ile çalışmasını durmaksızın sürdürmektedir.


1999 yılında yayın hayatına başlayan Kültür – Sanat Portalı Antoloji.Com, şu anda Türkiye’nin en çok ziyaret edilen sitelerinden biridir. Sitede ağırlıklı olarak kitaplar, şiirler ve sanat haberleri yer almaktadır.

 

Sitede Neler Var?

Portalımızda yer alan ana bölümler şunlardır:

Şiir Bölümü

20 Şubat 2017 Pazartesi itibariyle sistemimizde kayıtlı 1.885.613 adet Türkçe şiir ve 73.082 şair ile, Türk Edebiyatı’nın en geniş şiir arşivi portalımıza yer almaktadır. Bu şiirlerin %68’ı için, şiirlerin sahiplerinden yazılı onay belgesi alınmıştır. (Onay alınmamış şiirler, Telif Hakları Yasası’na uygun olarak sadece ilk bölümleri ile yayınlanmaktadır.)

Şiir bölümümüz, sadece bir şiir database’i olmanın ötesinde, her bir şiir ile ilgili forum alanı, toplist’ler, puanlama ve ekart yapma vb yönleriyle canlı, yaşayan bir bölümdür.

Portalımıza her gün 450 – 500 adet yeni şiir (şairlerin kendileri tarafından) kayıt edilmektedir.

Kitap Bölümü

Antoloji.Com Kitap Bölümü’nde, 86.000 adet kitap, 73.082 adet kişi (yazar, çevirmen, derleyici, editör) ve 3.028 adet yayınevi yer almaktadır. Kitaplar ile ilgili özet bilgiler, arka sayfa yazıları, ilgili linkler, yorumlar, fiyat bilgisi, nerelerden satın alınabileceği gibi çeşitli bilgilere ulaşmak mümkündür.

Portalımız içinde oluşturulan “Kitap İnceleme Grubu”, yeni çıkan kitapları ve eski klasikleri tüm yönleriyle inceleyip bir her biri hakkında yazılar yazmakta bu yazılar sitede yayınlanmaktadır.

Ayrıca, bu denli geniş bir kitap bilgisi arşivi içinde kaybolmak istemeyen ziyaretçilerimiz için, konu, yayınevi, yazar gibi herhangi bir ilişki seçildiğinde bu ilişkiye ait kitaplardan öne çıkan bir demet kitap listelenebilmektedir.

Etkinlikler Bölümü

Sergi, Söyleşi, İmza Günü, Dia Gösterisi, Şiir Gecesi, Konser, Festival, Seminer, Konferans, Fuar, Yarışma gibi birçok kültür ve sanat etkinliklerini takip edip, etkinliklerin detayları hakkında bilgi alabileceğiniz, sürekli güncek olan bir bölümdür. Kendi etkinliklerinizin antolojide yayınlanması için tıklayınız.

Resim Galerisi

Ünlü ressamlarının resimlerinin sergilendiği internet galerisi. Kısa bir süre içinde ressam üyelerimizin resimlerinden oluşan kişisel ve karma sergilere de ev sahipliği yapacaktır.

Nedir Bölümü

Bir tür ansiklopedi – sözcük tarzında düzenlenen bu bölümde, üyeler herhangi bir sözcük veya terimin kendilerindeki çağrışımlarını kayıt etmektedirler. 20 Şubat 2017 Pazartesi itibariyle 121.905 adet terim içeren Nedir bölümü her gün daha da genişlemekte ve zevkli hale gelmektedir.

Forum Sayfaları

Kültür – Sanat ağırlıklı olmak üzere çeşitli konuların tartışıldığı bir bölüm. Portal üyelerinin aktif katılımı ile gerçek bir bilgi alışverişi aracı olan Forum Bölümü; Serbest Kürsü, Mavi Salon, Konferans Salonu gibi özel forum uygulamalarıyla renklendirilmiştir. Tartışılan konularla ilgili anketler düzenlenebilmektedir.

Antoloji Kulübü

Üyeler arası haberleşme için kullanılan bölümde her bir üyenin özel Gelen Kutusu ve Giden Kutusu bulunmaktadır. Herhangi bir sayfada görülen bir üye rumuzuna tıklanarak o üyeye “özel mesaj” yazılabilmektedir. Portalımızda üyeler arasında gönderilen bu tür mesajların sayısı günlük 120.000 – 140.000 adet düzeyindedir.

Gruplar

Benzer zevklere sahip üyelerin bir araya gelmesi, haberleşme ve paylaşmanın kolaylaşması için açılan bu bölümde, dileyen her üye grup oluşturabilmektedir. Her bir grubun kendi mesaj sayfası, tartışma odası, grup arşivi vs özel sayfaları bulunmaktadır.

Portalımızda bu şekilde kendi doğal ortamında oluşan gruplar çoğu zaman gerçek ortama da taşınmakta ve hatta “Dernekleşmeye” kadar varabilmektedir.

E-Bültenler

“Günün Şiiri” e-bülten’i Türkiye’nin internet hayatı boyunca en uzun süre devam eden ve en etkili olan e-bültenlerinden biridir. Bu e-bültene ücretsiz abone olan üyelerimize her gün “günün şiiri” e-posta ile gönderilmektedir ve bu durum 7 yıldır devam etmektedir. Seçme Şiirler Listesi’ne gönderilen şiirler 45.700 kişiye doğrudan olmak üzere yaklaşık 120.000 kişiye ulaşmaktadır.

Bunun dışında her hafta 28.000 kişiye yeni çıkan kitaplar, 26.000 kişiye çok satan kitaplar listeleri gönderilmektedir.

(Sitemiz katı bir şekilde Anti-SPAM kurallarına uymaktadır. Sitemizin hiçbir bölümünde, hiç kimseye isteği dışında e-mail mesajı gönderilmez.)

Şiir Yarışmaları

Portalımızda 6 ayda bir şiir yarışması düzenlenmektedir. Oldukça ciddi bir şekilde yürütülen yarışmaya katılım yüksektir. (En son düzenlenen yarışmaya 1,200’den fazla şair katılmıştır.)

 

Site Ziyaretçisi

Antoloji.Com ziyaretçileri, iyi eğitim görmüş, kültür ve sanat ile ilgili, kitap okuyan, toplumda belirli bir yere gelmiş her yaştan insanlardan oluşur. Yaptığımız anketlerde ve site içi aktivitelerde aldığımız genel eğilim, Antoloji.Com ziyaretçilerinin siteyi bir eğlence sitesi olarak değil, bir bilgi ve kültür sanat sitesi olarak gördükleri ve öyle kalmasını istedikleridir.

Ocak 2010’da 633 ziyaretçinin katılımı ile yapılan anket araştırmasına göre Antoloji ziyaretçisi:

  • Gençtir: %56.7 ‘i 16 – 30 yaş arasında
  • Eğitimlidir: %60.1 ‘i üniversite mezunu ya da öğrencisidir. (%6.6 ’sı Master, %1.7 ’si doktora yapmıştır ya da yapmaktadır.)
  • Türkiye’de oturmaktadır: (%95.9 yurt içinden, %4.1 yurt dışından)
  • İnternete evden (%51.0) ve işyerinden (%40.3) bağlanmaktadır.
  • Kültürlüdür: Kitap okuyucudur (%74.8 ’i ayda en az iki kitap okur); Sinema ve tiyatroyu takip eder (%58.7’si ayda en az bir kez sinemaya, %26.2 ’si ayda en az bir kez tiyatroya gider)
  • En çok sırasıyla KanalD, ATV, Shov TV, Star, Fox TV ve NTV televizyonlarını izler; Zaman, Sabah, Milliyet, Hürriyet, Cumhuriyet gazetelerini takip eder.
  • Antoloji’yi uzun zamandır tanımakta (%53.7 ’i bir yıl ya da daha fazla, %12.1 ’ü bir yıldır); sık ziyaret etmekte (%64.8 ’i her gün, %25.9 ’u haftada bir kaç kez) ve burada çok zaman geçirmektedir (%61 ’i bir saat ya da daha fazla, %23,2 ’si yarım saat).


Bazı İstatistikler (20 Şubat 2017 Pazartesi günü itibariyle)

Aktif üye sayısı :  750.238
Kitap Sayısı:  86.000
Şair Sayısı:  73.082
Şiir Sayısı:  1.885.613
Şarkı Sözü Sayısı:  12.500
Tartışılmakta olan konu sayısı:  2.708

  

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız:

Antoloji.com
20.2.2017 18:26:39  #4.33#
[]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]