Antoloji.com

Angina Pektoris Şiiri - Nazım Hikmet Ran

Şiir
Antoloji.com Şiir Nedir? c Üyeler c Gruplar c Mesajlarım c Çiçek Siparişi
Şair Nazım Hikmet Ran Nazım Hikmet Ran Popülerlik=5/5
Bu nedir? 
Hayatı  Şiirleri  Forum  İstatistikler  Kitaplar  Zevkler 
 << Önceki ŞiirNazım Hikmet Ran ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Angina Pektoris

Yarısı burdaysa kalbimin
yarısı Çin’dedir, doktor.
Sarınehre dğru akan
ordunun içindedir.
..........
..........

 

 
SİZCE BU ŞİİR NE HAKKINDA Şiiri Etiketleyin Nedir?


Şu konularda daha fazla şiir: Gece

(c) Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık
 
 
 
 
Bu şiiri Antolojim'e ekleyeceğim
Şiire puan vereceğim

puan
8.0 10
(148 kişi)

 

yaz | oku

 

Facebook'ta
Bu Şiiri Paylaş
 

(c) Bu şiirin telif hakları Yapı Kredi Yayıncılık A.Ş'ye aittir.
Yapı Kredi Yayıncılık, Nazım Hikmet Ran şiirlerinin internette yayınlanmasına izin vermediğinden, şiirin tam metnine yer veremiyoruz.

Şirket Nazım Hikmet Ran şiirlerinin telif haklarını satın alarak veya anlaşma yoluyla bu şairimizin şiirlerini temsil etme hakkı elde etmiştir. Yapı Kredi Yayıncılık A.Ş., Nazım Hikmet Ran şiirlerinin nerede ve nasıl yayınlanacağına karar verme hakkına yasal olarak sahiptir. Antoloji.Com; Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına %100 uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde tam metnine yer verilen şiirler, şairlerin kendilerinden veya temsilcilerinden alınan izin ile yayınlanmaktadır.  


 << Önceki ŞiirNazım Hikmet Ran ŞiirleriSonraki Şiir >> 
Angina Pektoris Şiiri Hakkında;
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:
 
Çağlayan Çakmak: Yarısı burdaysa kalbimin yarısı Çin’dedir, doktor.

1 person liked.
0 person did not like.
Enes Çubukçu: nazım hikmetin bu şiirini çok isterdim okusaydım o zaman neyi anlatmak istediğini anlardım belki

1 person liked.
1 person did not like.
garip.şair: Bu acı ne denliyse,sarhoş eden dilimdedir,bilemezsin sen doktor...

4 person liked.
1 person did not like.
Rebecca Oljin Windsor: ben bu siiri anladim sanirim...

1 person liked.
1 person did not like.
Rebecca Oljin Windsor: ben bu siiri anladim sanirim...

2 person liked.
1 person did not like.
halukşan: Yarısı burdadır kalbimin, Yarısı Türkistandadır doktor... Kızıllara karşı savaşan, Ordunun içindedir... Sonra her şafak vakti doktor, Her şafak vakti kalbim, Kamboçyada Pol Pot tarafından, Kurşuna diziliyor.

1 person liked.
2 person did not like.
Kuzeyin Kızı 2: sevgili celikhalit8 katılıyorum size.. başkalarının düşüncesine saygılı olmak konusunda.. ayrıca bizim dinimiz hoşgörü dinidir.. herkesin dini kendinedir.. önyargılar bizi bu hale getirdi.. dinlemedik karşımızdakini ve yargıladık hep..sevgiler..

2 person liked.
1 person did not like.
celikhalit8: O küçük görüLen, hoR göRüLen yüReğinin içiNe tüm düNyayı sığdırabiLen biR vatan şairiydi.. Ayrıca Durak_46 rumuzLu kişi.. Sizi esefLe kınıyoRum.. Özellikle de son yazdığınız cümLeLer için.. Duadan anlamasak bile sizden daha iyi müsLüman oLduğumuz kesin bence.. Çünkü konuşmalarınız müslümanlığa yakışan cinsten değiL.. Nerde kaLdı sizin Mevlana hoşgörüLüğünüz.. Hayata bakış pencerenizi genişletemiyorsunuz hiç değilse insanlara ve farklı düşüncelere saygılı olmayı öğrenin..

1 person liked.
0 person did not like.
atahakim: idolojin ne olursa olsun saygı göstermeyi öğrenin.sen m.akif ersoyu seversin ben nazımı ama ben m.akif ersoyu da severim bize istiklal marşını kazandırdığı için her zaman saygı duyarım.

1 person liked.
0 person did not like.
berrak66: NAZIM HİKMET çok iyi bir şairdi insanları kandırarak,aldatarak bişey yapmadı ayrıca diğer şairlerede benzemez o tektir.........

1 person liked.
0 person did not like.
y_k_a: TEK KELİME İKİ MISRA ŞAİR BURDA HAKİKİ VATAN ŞAİRİ İNSAN YAKLAŞTIĞINCA YAKLAŞTIĞINDAN AYRI BELKİDE YAKINIMIZ YOK ALLAH TAN GAYRI NECİP FAZIL KISAKÜREK ÜLKÜCÜ GENÇLİK Y_K_A

1 person liked.
0 person did not like.
y_k_a: evet haklısınız bu adam vatan şairi ama Türkiye cumhuriyetinin değil bulunduğu vatanın vatan şairi alın size VATANIMIN ŞAİRLERİ 1 NECİP FAZIL KISAKÜREK 2 ARİF NİHAT ASYA 3 MEHMET AKİF ERSOY 4 OZAN ARİF 5 OSMAN ÖZTUNÇ İŞTE VATAN İŞTE ŞAİR Ü ÜLKÜCÜ GENÇLİK Y_K_A

1 person liked.
0 person did not like.
Ben Schatten: Bildiginiz ya da su anda öğreniyor olduğunuz gibi Nazım Hikmet Ran'ın şiirleri internette Yapı Kredi tarafından engellemelere uğruyor... Nazım Hikmet bir halk insanıdır ve tüm bu değerli eserlerini halkına adamıştır.. Bu üstada ve bizlere yapılan haksızlığa karşı susmamak, tepkimizi koymak gerekir! Hepinizi www.NAZİMUSTA.com' a destek vermeye çağırıyorum!

1 person liked.
0 person did not like.
zeytunni: Nazım, şiirleri ve sevenleri adına: Nazım Hikmet hiç bir kişinin, kurumun, kuruluşun, zümrenin malı değildir. olmayacaktır da...Nazım sadece bir şair değildir...O bu coğrafyanın (hem resmi hem de gayri resmi tarihinin kabul ettiği) tarihini şiirleriyle yapandır. Nazım, onu Nazım yapan hayatını adadığı bu ülkeye şiirleriyle mücadelesini tanıtlamıştır. Nazım yaşadığı ve yaşama izdüşümlerini bıraktığı onlarca yıl, bu toprakların tarihini tarih yapanlardandır . Ne geçmiş nesillerin, ne bugünün ne de gelecek nesillerin bu tarihe ulaşması, bu tarihi okuması, Nazım'ı tanıması engellenemez. Sen para suretinde edebiyat simsarı! Yıllarca diktatörlüklerin engellemeye kalkışıp, sevenlerine ve onu anlamak isteyenlere topyekun bir engel olmayı başaramamışken; ihtilaller ve yasaklar yıllarının toplamında kendini temize çıkarmanın yolunu Nazım'ı dillendirmeye, Nazım'ı seslendirmeye, Nazım'ı anmaya kadar vardırdığı iki yüzlü geri adımlarda aramaya kalkmışken...şimdi benzer bir mantıkla aynı sonuçlara varan, hukuk'un olanaklarını onu sevenlerden, onu elini uzattığı her yerde bulabilme, görebilme, dokunabilme özgürlüğünden mahrum etmek için kullanamazsın...Düş Nazım'ın yakasından!

2 person liked.
0 person did not like.
toprak_yel: bir insan ancak bu kadar evrensel olur. Nazım Hikmet bence şiirlerinde hep aynı mesaşı vermektedir hemde usanmadan ve çoğu dar kafalıların onu anlayamayacağını bile bile çünkü kendisi sadece bir ülkenin vatandaşları için değil dünya için ağlamayı bilen acı çekmeyi bilen ve hatta bu yüzden kendi toprağında yaşayamamayı göze alan gerçek bir insan yüreği ve her insanda olması gereken vicdana sahip tek ve tek şaairimizdir.

2 person liked.
0 person did not like.
Hüseyin Gedik 1: işde sizin gibi düşünenlerin anlayamadığı konu bu şairin duygusunu sınırlayamazsın dar kapsama alamazsın çünkü şair afrikadaki açla açlık haiseder ve kalbinin yarısı orda olur irakda insanlar katledilirken diyemezki kapsam alanı dışında kalbinin birkısmı oradadır şairirn cinde rusyada kanboçyada ve nerede olursa olsun insanlığa bir saldırı bir eziyet varsa şair kalbiilr oradadır durak_46 gibi düşünenler bunu bilsin lütfen şair diğer milletlerin insanına verdiği değer sadece insan oldukları içindir ben nazımın kalben dünyanın her yerinde olduğuna inanan lardanım bu düşünceler doğrultusunda.ŞAİR BAŞKALARININ DERDİ İLE DERTLENEN ETKİLENEN ve o sıkıntıları yaşarcasına dizelere döken yaratılanı severiz yaratandan ötürü der ve yoluna devam eder.

1 person liked.
0 person did not like.
Durak_46: ya hala uyuyosunuz ya nedemek vatanina hasret adam bas bayagi cinden bulgardan rusyadan bahsediyor adam yazdigi halde siz hala diyor sunuz ki vatanina hasret vatanina hasrettide niye rusyada öldü veya niye hep rusyaya gitti otursaydi yerinde niye türkiyede sairlik olmuyomu ya hala siz uyuyosunuz varya adam bi kominizm tuturmus sagi solu kandiriyo side hala vatanina hasret diyosunuz yani siz kör sünüz bakan kör sizin kalpleriniz kör siz dogruyu göremessiniz yada yanlisi dogru olarak görürsünüz sonrada o yanlisi savunursunuz ALLAH SIZE HIDAYET NESIP ETSIN size diyeceyim bu bundan iyi duada olmaz zaten kiymetini bilirseniz siz duayida ciddiye almassiniz amma yinede ihtiyaciniz oldugu zaman dua edersiniz

1 person liked.
0 person did not like.
diyafram: sevdali bir yurek, o yürekki tutkun sevdigine, memleketine hasret...

1 person liked.
0 person did not like.
Hikmet Feridun Demir: Bir yasam ki, tüm olumsuzluklari kendine gül bahcesi yapmis, bir yasam ki, tüm insanliga kalbini acmis, bir yasam ki, yeryüzünü kendine yurdu secmis, bir yasam ki, ömrünün her anini sevmis, bir yasam ki, dünyayi kalbi ile görmüs... Büyük üstadin anisina saygilarimi sunuyorum....

1 person liked.
0 person did not like.
nadir bulunur: Ustanın şiirlerini tekrar aramızda görmek büyük mutluluk. Yetkililere yürekten saygı ve sevgiler sunarım.

1 person liked.
0 person did not like.
Bu şiir hakkında yazılmış 22 adet yorumu okumak için tıklayınız.
 
Bu şiir ile ilgili düşüncenizi paylaşın:

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
 Bu Şiirimizi Okudunuz mu?
Anla ki İtirafındayım! ...X (Şükrü Aktaş)
www.cicekci.com

 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
3  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
4  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
5  Kaldırımlar 1  (Necip Fazıl Kısakürek)
6  Bence Şimdi Sen de Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
7  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
8  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
9  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
10  Ben Senden Önce Ölmek İsterim...  (Nazım Hikmet Ran)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
 Günün Şiiri
Gün Işığı İmecesi (Bedrettin Aykın)


  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Angina Pektoris Şiiri - Nazım Hikmet Ran

Antoloji.com
02.12.2015 01:38:00  #.239#
[96788]
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim Sonuçları     » Çiçek Siparişi  
[Hata Bildir]

#96788 ##108