Antoloji.com
DOĞUM GÜNÜ ŞİİRLERİ
Şiir
Antoloji.com ŞiirKitapcEtkinlikler cŞarkılar cResimcForumcNedir?cÜyelercGruplarc Mesajlarım

DOĞUM GÜNÜ Konulu Şiirler - Doğum Günü Şiirleri

Bu sayfada sitemizde kayıtlı 200,000 'den fazla şiir arasında konusu "Doğum Günü" olan şiirleri görmektesiniz. Şiirlerin "Doğum Günü" ile ilgili olup olmadıkları sistem tarafından belirlendiğinden konu dışı bazı şiirler listeye karışmış olabilir. Doğum Günü Şiirleri, "kaliteye" göre değil, konuya olan ilgilerine ve popülariteye göre sıralanmıştır.

 
 
     
49    DOĞUMGÜNÜ

Doğdum pek itibar edilmedi,
Yasadım göze batmadı hiçbir vukuatım,
Ölsem eminim küçük bir ilan kadar hükmüm olacak,
Bir gazetenin ortalarda kaybolmus siyah-beyaz bir sayfasında....

Bu yüzden kutlamalara katılmıyorum,
Adıma yapılsada doğumgünleri...

........... devamı >>
 
Cem İltir
     
     
50    DOĞUMGÜNÜ

Belki bugün yirminci yaşına girdin ama
Sen gözümde on sekiz yaşındasın hala
Bugün benim için eskiden çok özeldi
Nasıl özledim o günleri Allah'ım ne güzeldi
Sana yine de canım iyi dileklerim var
İyi yaşa, mutlu yaşa, sevdiğim nice yıllara!
Sen hep gözümde on sekiz kalacaksın
Ölüler asla ama asla büyümez unutma!

........... devamı >>
 
Güneş Yağmur
     
     
51    DOĞUMGÜNÜ

Volkan'a

Bugün
sevdiğim adamın
doğum günü
bir yaş daha büyüdü
ona sevgim.

20.Kasım '96 Ankara

........... devamı >>
 
Serpil Öztürk 2
     
     
52    DOĞUMGÜNÜ

Hiçliğin odağında,
Beklemekteyim
Gözlediğim gözlerimi oyacak
Yirmidört kuzgunun
Telaşsız teşrifini

Bana kan işeten sözlerini,
Bu uzun gecemde
Sırf sarılabilmek için,
Peluş bir bebeğin
İçini
Doldurmada sarfettim
Anne!
Ey en nefret ettiğim,
Hep sayendedir ki
Zehrin fena urdur gönlümde,
Çileler paratoneriyim.
Civara çakan belalar
Hep benden toprağa akmaktalar
Toplanıp,
Topuklarım patlatan

........... devamı >>
 
Ahmet Ferit Coşan
     
     
53    UMUT IŞIĞIM- DÜZ YAZIDIR-

Hiç sesi titremiyordu... Bebeğinizi almak zorunda kalabiliriz diyordu ama hiç sesi titremiyordu... ' testler sonucu Trisomy 18 riski çok yüksek çıktı ve bu tip genetik anomalilerde...' diye devam ediyordu anlatmaya. Nasıl da kolay dökülüyordu sözcükler ağzından. Gittikçe kayboluyordu sesi kulaklarımda ve yerini kalbimin sesine bırakıyordu. Sadece yüreğimin sızısıydı duyduğum artık. Boğazımda bir düğüm, yutkunamadan, konuşamadan, nefes alamadan geçen o sürede sadece gittikçe artan, hızlanan, yalnızlaşan kalp atışımın sesi vardı odada. Elimi karnıma götürdüğümü hatırlıyorum. İşte yine başladı gözyaşlarım, zaten son aylarda hiç söz geçiremiyordum ki onlara.

........... devamı >>
 
Beyza Başar
     
     
54    BU DOMUZ (SYLVİA VE TED HK. - 'A', 'B', 'C', VE 'D' ŞİİRİM İLE İLGİLİ OLARAK - SÖZLÜK'ÇE)

SYLVIA HK.
-

Enis Akın

Sylvia Plath'ın Uygarlığa İtirazı:
ALLAH'LA BİR DAHA HİÇ KONUŞMAYACAĞIM

İnsan oldum, tek başına doğan
Kadın oldum, sağlam malzemeden,
Yaşarım sıktığım suyla taştan,
Balla börekle beslenmeden (1)

Gel, cesaretin varsa, sen de benim
haklılığıma, cüretime ve ilham
kaynağıma sahip olabilirsin. (2)
Özet
Bu yazı dizisi Sylvia Plath hakkındadır, ama bir biyografik incelemeyi aşarak Sylvia Plath'ı, okuru baştan çıkarma sürecinde yakalamayı hedef alır. Niçin herkesin onun hakkında söylemek istediği bir fikri olduğu; okuyanların neden Sylvia Plath'ı okur okumaz yakınen tanıdığı hissine kapıldıkları; ellilerden gelen onunla doksanlardan giden bizlerin arasında ne gibi bir göbek bağı olduğu; ve ona dair ne kadar yazıp çizsek neden yine de hep açıklanamayan bir şeylerin kaldığı gibi sorulara verilebilecek çeşitli cevapları araştırmak yazının hedefleri arasındadır. (3)

........... devamı >>
 
Akın Akça
     
     
55    GARİP ÇOBAN DİVANI...28.... ENGİN DEMİRCİ

ANLAT AŞK..

Yar'lanmak için h/arlanmak gerekir. Fakir olmayan gönülden zengin dualar çıkmaz! Ne var ki, bir uzak düş olsada,henüz görülmeden tabir olunan rüyaların vakti gelmiş demektir, hala içe kapanık olsada acı reçeteniz, nefesten nefese yayılan duaları, anlat aşk. Ruhlara bahşettiği ışıktan, sesten, nur-ı siyahtan, renklerden, ateşten ve elbette suskunluktan müteşekkil büyülü bir yolculuğu, anlat aşk. Güç olmadı hiç, kalp kalesi kisvesine büründü şems vakti, yolunu kaybetmiş olan duygular, teheccüd vakti yolculuğun yolculuğunda cezbetullahta olanları, anlat aşk. Gönül O'nu ara ve bul, bu viran yerlerden vatan olmaz kalbe,dağın dağa kavuşması gibi buluşturup dersine katılanları, anlat aşk. Artık her şey çok farklı dediğinizde, ve o an geldi gülümsemenizle tanıştığınızda, bir hayat var canınızdan can verdıklerinizi, anlat aşk. Siz çok özelsiniz teheccüd vakti siz nefes aldıkça, fukarayı sevenin en sevgiliyi sevdiğini anladığında, küskünleri barıştıran halleri, anlat aşk. Kendine dokunmanın büyüsündeki feyzini alanlar ölümle aralarında bir eser bırakırlar, sınırlarını zorlayarak hediyesini dualardan alanları, anlat aşk. Fark yaratan göz alıcı güzellikleri sadece ve ilk kez teheccüd vaktinin ateşiyle tutkuya dönüştürenleri, anlat aşk. Herkes var,ölümü beklerken hayatı solgun bir gül görüp, gecenin garip çobanları gibi gidip engine tamamlanmamış sayfaların, karanlık geçmişin izlerine rağmen yol arkadaşımı, anlat aşk. Zamanım olsaydı doğaya döner, kuş sözcüklerini öğrenirdim sessizce, kendi halimde bir doğallıkla, teheccüd vakti sevgi için mayalanmayı anlat aşk. Gecenin göze ve kulağa sabretmeyi alıştırması, belki aşkın sırrını ifşa etmem diyen gecenin çobanları minberinde gönül dostlarından aldığı tembihle, bir yerden sonra anlamını kaybedeni, anlat aşk. Aklı ve gönlü uyum içinde olanlar var elbet, dualar gecenin endamına övgü değildir,vakte de övgüdür kimler mi? Aşk kuşkusuz! Hakikati işaret edeni,anlat aşk. Söyleyenin söylediğine inandıklarıyla kendini derinleştiriyor. Her biri aynı derecede tesir etmesede dilin yalınlığı dünyada bu boşlukları kapatıyor. Şems vakti herkesin ruhuna değecek bir sesle ayrılması gibi kendi halindeki doğallığı,anlat aşk. Son derece dirayetli olanlar ihmal etmiyor gönülden duaları,ımana teslim ol, aşka dön der. Anın akışını dondurmuş, kendi içinde kimin kime vesile olduğunu, her gün içinden yürüyüp geçtiğimizde, canhavliyle geride kalıyor boşluklar, rabıtasını bir cümlede söylemen istenseydi, her sözcüğün içinde ne derdin? dedim, sen kendi hakkına düşen sadakayı ver dualarda, aşk diye bir yer yoktur mesela, işte tam orda,toprak ve gök arasını,anlat aşk. Oldukça zor bir iş maşukun uyandırdığı duyarlılık göz ardı edilemeyecek denli güçlü bir gölge,daha da ilginç kılıyor bir kimse için gönül mekanını yer,yurt edineni kanıtlamak isteyen aşıklarını anlat aşk.

........... devamı >>
 
Engin Demirci
     
     
56    KONUŞMAYA BİLE DEĞMEZ (DÜZ YAZIDIR)

Bir yılan kadar soğuktu o an yanındaki adamın koynu. Isıtmıyordu, mutlu etmiyordu sadece içindeki hayvanlığı bastırmak için ikisi de birbirini kullanıyordu. Bütün geçmişinin acısını çıkartırcasına adama kendini sunuyordu kadın; hiç utanmadan, sıkılmadan... Adamın gözlerinde sevgi yoktu, görevini yapıyor ve kadından çok kendini mutlu etmeye çalışıyordu. Saatlerdir yataktaydılar ama hala buz gibiydi yatak. En ufak bir şevkat kırıntısı dahi olmadan, aç iki hayvan gibi birbirlerini sahipleniyorlardı.

........... devamı >>
 
Betül Başar
     
 Bu Şairlerimizi Okudunuz mu? (bu da ne?)
Yunus Küçük
Banu Pehlivanoğlu
Emrullah Doğan
Gülay Çelık
Tarık Torun
Hüdayi Nabit
Ayhan Duruk
Fırat Kuşcu
 TOP 100 Şiirler
1  Beklenen  (Necip Fazıl Kısakürek)
2  Ben Sana Mecburum  (Attila İlhan)
3  Ağlamak İçin Gözden Yaş mı Akmalı?  (Victor Hugo)
4  Bence Şimdi Sen de Herkes Gibisin  (Nazım Hikmet Ran)
5  Anlatamıyorum  (Orhan Veli Kanık)
6  Hasretinden Prangalar Eskittim  (Ahmed Arif)
7  Ayrılık Sevdaya Dahil  (Attila İlhan)
8  Kaldırımlar 1  (Necip Fazıl Kısakürek)
9  Ben Senden Önce Ölmek İsterim...  (Nazım Hikmet Ran)
10  Sakarya Türküsü  (Necip Fazıl Kısakürek)
» Tüm Top 100 Şiirler
 Günün Şiiri
Anfora (Zerrin Taşpınar)
 Konularına Göre Şiirler
Aile
Barış
Kadın
Allah
Bebek
Mutluluk
Ankara
Doğum Günü
Ölüm
Anne
Dostluk
Özlem
Asker
Gurbet
Savaş
Aşk
Hasret
Sevgi
Atatürk
Hayat
Sitem
Ayrılık
İhanet
Vatan
Baba
İstanbul
Zaman
  BUGÜNKÜ GAZETELER
Gazeteler  Sabah Gazeteler  Milliyet Gazeteler  Zaman Gazeteler  Sözcü Gazeteler  Habertürk Gazeteler  Taraf Gazeteler  Cumhuriyet Gazeteler  Fotomaç Gazeteler  Türkiye Gazeteler  Tüm Gazeteler
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2014. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: DOĞUM GÜNÜ ŞİİRLERİ

Antoloji.com
22.09.2014 11:11:44  #.234#
[1261196]
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]